Strona głównaPrzemysłEkogroszek Generał - opinie, cena, forum

Ekogroszek Generał – opinie, cena, forum

Ceny węgla z tygodnia na tydzień przekraczają coraz to nowe granice. Nie da się ukryć, że zaczyna się on robić czarnym złotem, a jeśli chodzi o ekogroszek, sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Węgiel przystosowany do ogrzewania domów za pomocą specjalnych kotłów na ekogroszek jest nie tylko trudny do dostania, ale także znacznie droższy. Nie ma więc niczego dziwnego w tym, że osoby, które ogrzewają swoje domy paliwem, w postaci ekogroszku poszukują sprawdzonych rozwiązań, które wyróżnia nie tylko niska cena, ale także wysoka jakość surowca. Jednym z ekogroszków dostępnych na polskim rynku jest Generał, sprzedawany w wygodnych 25-kilogramowych workach. Jednak samo opakowanie to nie wszystko, klienci, którzy poszukują taniej alternatywy w postaci ekogroszku, mają zdecydowanie więcej pytań o ten konkretny produkt. W dzisiejszym artykule dokładniej przyjrzymy się parametrom ekogroszku Generał, sprawdzimy najpopularniejsze opinie na forum czy odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania, takie jak:

  • Jaka jest cena ekogroszku Generał?
  • Gdzie kupić ekogroszek Generał?
  • Czy warto postawić na węgiel z Rosji?

Ekogroszek Generał – opinie

Ekogroszek Generał to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się zamienić swój dotychczasowy kocioł węglowy na bardziej ekologiczny. Wśród opinii, jakie możemy przeczytać na niejednym internetowym forum, przeważają te o pozytywnym wydźwięku. Klienci chwalą sobie przede wszystkim możliwość zamówienia ekogroszku przez Internet oraz bezproblemową dostawę kurierską pod dom.

Ich uznaniem cieszy się również wysoka kaloryczność na poziomie 28 – 30 MJ/kg oraz niska zawartość popiołu, która zarówno według zapewnień producenta, jak i opinii samych klientów nie przekracza 5%. Często wymienianym argumentem przemawiającym za zakupem ekogroszku Generał jest jego gradacja, która idealnie sprawdza się nie tylko w tradycyjnych kotłach, ale także w tych wyposażonych w specjalny podajnik.

W ostatnim czasie pojawiło się jednak kilka nieprzychylnych komentarzy, które dotyczą przede wszystkim pochodzenia ekogroszku Generał. Jako że w tym przypadku mamy do czynienia z węglem rosyjskim, negatywne opinie dotyczą nie tylko samego zakupu, ale także niskiej dostępności zarówno w składach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Jeśli mowa o negatywnych opiniach, warto przytoczyć również te, które dodane są na forum na przełomie zimy i wiosny. Klienci skarżyli się wtedy, że kupiony przez nich ekogroszek Generał był zawilgocony, co z kolei utrudniało jego spalanie i powodowało nadmierne dymienie, przez co przed użyciem musiał on zostać osuszony przez kilka czy kilkanaście dni.

Ekogroszek Generał – cena, promocja, gdzie kupić?

Rosnące ceny węgla sprawiły, że klienci nie tylko wybierają najtańsze rozwiązania, ale także poszukują promocji na surowce grzewcze. Tak jest także w przypadku ekogroszku Generał. Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdrożał on ponad dwukrotnie. Jak zawsze, tak i w tym przypadku najniższe ceny węgla znajdziemy w Internecie. Dedykowane sklepy czy znane portale sprzedażowe to tylko niektóre z miejsc, w których możemy zakupić idealny ekogroszek do ogrzewania swojego domu. Warto na bieżąco sprawdzać ceny, gdyż promocje na węgiel najczęściej dostępne są poza sezonem grzewczym, a więc właśnie latem. W przypadku tego konkretnego rozwiązania ciężko jednak mówić o promocjach, gdyż liczne zakazy dotyczące importu surowców z Rosji sprawiły, że dostępne na polskim rynku zapasy ekogroszku Generał są na wyczerpaniu i nie wiadomo kiedy możemy liczyć na jego ponowną dostępność. Jeśli jednak uda nam się znaleźć ekogroszek Generał czy to w sklepie stacjonarnym, czy internetowym, musimy przygotować się na ceny przekraczające 3000 zł za każdą tonę surowca, a im bliżej sezonu grzewczego stawki te mogą rosnąć.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne