Strona głównaCelebryciAgata Buczkowska - wiek, Instagram, Wikipedia, Ich Troje, data urodzenia, wzrost

Agata Buczkowska – wiek, Instagram, Wikipedia, Ich Troje, data urodzenia, wzrost

Agata Buczkowska to polska piosenkarka, która w latach 2017-2020 była członkiem zespołu Ich Troje. Data urodzenia wokalistki to 29 kwietnia 1998 r. Wiek śpiewaczki wynosi więc obecnie 24 lata. Buczkowska będą jeszcze nastolatką przejawiała muzyczne zainteresowania. W wieku 12 lat zaczęła jeździć na festiwale wokalne, na których mogła sprawdzać swoje zdolności śpiewu. Dobrym prognostykiem okazała się być wygrana w 2010 r. na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej ,,Od przedszkola do idola’’ w Szczecinie. 

Z Wikipedii można dowiedzieć się, że w 2015 r. Buczkowska zwyciężyła w drugiej odsłonie programu radiowego ,,Young Sing Star’’, nadawanego w radiu Young Stars. Nagrodą za udział w konkursie było nagranie własnego singla, wraz z teledyskiem do niego. W ten sposób powstała piosenka ,,Mimo wszystko’’, która wydana została w 2016 r. 

Kolejnym większym przedsięwzięciem, w jakim wzięła udział piosenkarka, był udział w siódmej edycji programu telewizyjnego ,,The Voice of Poland’’, w którym trafiła do drużyny Tomsona i Barona, gdzie dotarła aż do półfinału. Choć występy w telewizyjnej audycji nie przyniosły zwycięstwa, to i tak dzięki nim Buczkowska osiągnęłą wzrost swojej popularności, co z pewnością też przyczyniło się do zaangażowania jej przez Ich Troje.

Zobacz: Etiennette Anna Wiśniewska – wiek, wzrost, rodzeństwo, kto to, córka Wiśniewskiego i coming out

Agata Buczkowska – wiek, wzrost, waga. Czego nie powie nam Wikipedia 

Jak już zostało wspomniane obecny wiek Buczkowskiej wynosi 24 lata. Z racji tego, że data urodzenia wokalistki przypada w kwietniu, piosenkarka jest zodiakalnym bykiem. W popularnej Wikipedii nie znajdziemy wielu interesujących faktów z życia byłej gwiazdy Ich Troje, dlatego chcąc lepiej dowiedzieć się kilku rzeczy na temat śpiewaczki warto przejrzeć jej Instagrama.

Trudno jednoznacznie wskazać ile wynosi wzrost piosenkarki. Na wspólnych zdjęciach z Michałem Wiśniewskim widać, że jest od niego sporo niższa. Z racji tego, że frontman Ich Troje ma 176 cm wzrostu, można oszacować, że wysokość Buczkowskiej wynosi ok. 156 cm, a waga ok. 50-55 kg. Wokalistka dała się poznać z zamiłowania do butów na wysokim obcasie, gdyż wielokrotnie występowała właśnie w takim typie obuwia na scenie. Również na jej Instagramie widoczne są zdjęcia, na których widać Buczkowską w szpilkach.

Instagram Buczkowskiej jest rozbudowany. Była gwiazda zespołu Ich Troje chętnie dodaje na nim swoje zdjęcia, których jest już ponad 1000. Choć wokalistkę śledzi ponad 23 tysiące ludzi, to zastanawia stosunkowo niska liczba polubień jej fotografii – rzadko która z nich przekracza 1500 polubień, a spora większość ma ich wręcz mniej niż 500. Być może powodem takiego stanu rzeczy, jest mniejszy wzrost zainteresowania publiki, odkąd Agata przestała występować w zespole Wiśniewskiego.

Źródło: Instagram

Agata Buczkowska i kariera z Ich Troje 

Agata Buczkowska została wokalistką Ich Troje w 2017 r. Była ona siódmą kolejną piosenkarką, która została zatrudniona przez Michała Wiśniewskiego. Przed nią trzon zespołu stanowiły kolejno: Magda Femme (w latach 1995-2001), Justyna Majkowska (2001-2003), Anna Świątczak (2003-2010), Jeanette Vik (2010-2011), Justyna Panfilewicz (2011-2013) i Marta Milan (2013-2017).

Liczne występy Buczkowskiej w różnych wydarzeniach muzycznych opłaciły jej się, gdyż po przyjęciu jej do zespołu podekscytowany współpracą Wiśniewski mówił, że zespół zyskał nową wokalistkę na przynajmniej kolejne dwa lata. Rozpływając się nad zdolnościami wokalnymi Buczkowskiej, twórca Ich Troje dodawał, że piosenkarka pomimo swojej daty urodzenia, jest już bardzo dojrzała, dorosła, i że znakomicie odnalazła się na scenie, bo publika przyjęłą ją z dużą dozą sympatii. 

Sielanka Buczkowkiej z zespołem nie trwała jednak długo. Na Wikipedii zamieszczono tylko jedno, lapidarne zdanie, z którego można wyczytać, że Michał Wiśniewski zwolnił w styczniu Buczkowską z funkcji wokalistki w swoim zespole. 

Frontman Ich Troje wyjaśniał powody zwolnienia wokalistki w trakcie transmisji live na YouTube. Zapis chatu nie jest już dostępny w sieci, ale jak wynika z relacji Buczkowskiej, miała zostać ona nazwana ,,nieobliczalną’’. Śpiewaczka na swoim Instagramie odpowiedziała Wiśniewskiemu, starając się wytłumaczyć sytuację swym miłośnikom.

Dziewczyna wyjaśniała, że ani nie jest osobą nieobliczalną, ani nie wytoczyła rozprawy Wiśniewskiemu. Zaznaczyła też, że w od listopada 2019 r. znajdowała się na ,,przymusowym wolnym’’, nie licząc dwóch większych koncertów, które miały miejsce w tym czasie, a więc sylwestrowego i akustycznego. Z relacji Buczkowskiej wynikło także, że dostała ona nowe umowy do podpisania, pomimo że obowiązywały ją jeszcze poprzednie. Przez wzgląd na potencjalną karę w wysokości 500 tys. złotych, którą wokalistka musiałby zapłacić w chwili podpisania nowego kontraktu, odmówiła ona podpisania dokumentu i zdecydowała się na wynajęcie adwokata.

Zobacz: Paulina Chruściel z mężem, dzieci, z córką, wiek, waga, rodzice, wzrost

Po pojawieniu się licznych komentarzy zespół postanowił wydać na Instagramie oświadczenie, w którym podtrzymał zdanie na temat nieobliczalności Buczkowskiej i oskarżył ją o lansowanie się w mediach społecznościowych na swojej domniemanej krzywdzie.

Jak jest naprawdę, tego z pewnością prędko się nie dowiemy, ale miejmy nadzieję, że dwie skonfliktowane ze sobą strony, z czasem wyjaśnią sobie wszelkie drażniące kwestie i w myśl starego przysłowia, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje, dojdą z czasem do jakiegoś wspólnego konsensusu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne