Strona głównaZdrowieIle kosztuje nerka? Cena na czarnym rynku

Ile kosztuje nerka? Cena na czarnym rynku

Owiana wieloma strasznymi historiami, związanymi z czarną furgonetką, która porywa ludzi na ludzkie organy, a mianowicie ludzka nerka. Ile kosztuje ludzka nerka? Na czarnym rynku można znaleźć wiele ofert sprzedaży ludzkiej nerki. Jest to jeden z najbardziej pożądanych organów ciała ludzkiego i jak się okazuje, jeden z najdroższych. Niektóre źródła podają, że ludzka nerka kosztuje nawet 400 tysięcy dolarów. Cena ta związana jest głównie ze skomplikowanym zabiegiem, który należy przeprowadzić, aby pozyskać ludzką nerkę. Dlatego też wiele osób porwanych na narządy niestety tego nie przeżywa. A więc historie o czarnych lub białych furgonetkach, które porywają najczęściej dzieci, a także młode osoby nie są kłamstwem. Czarny rynek dobrze prosperuje pod tym względem i znajduje swoich klientów. Cena nerki na czarnym rynku jest dosyć wysoka. W Polsce koszt takiej nerki to ponad ćwierć miliona. No właśnie, na czarnym rynku. Legalnie w Polsce nerki sprzedać nie wolno.

Jedyną sytuacją, która jest dopuszczalna prawnie i moralnie, jest umowa przekazania nerki osobie potrzebującej, a musi się to odbyć w obecności lekarza, który potwierdzi taką transakcję. Wystarczy zgodność grupy krwi u dawcy i biorcy, aby taka nerka została przekazana. W innym wypadku przeszczep zostanie odrzucony. W ludzkim organizmie znajdują się dwie nerki, a on sam jest w stanie przeżyć z jedną. Dlatego bardzo często ta druga jest „zapasowa”. Cena nerki na czarnym rynku w Polsce ma zniechęcić do dobrowolnej sprzedaży nerki i wzbogacenia się na zabiegu. Bardzo często sprzedawane nerki pochodzą od bezdomnych, ludzi biednych, którzy chcą się szybko wzbogacić, a nawet od umarłych. Wiele osób zaczęło zgłaszać, że groby ich zmarłych bliskich zostały zbezczeszczone lub ukradziono całe ciało. Na pytanie, ile kosztuje nerka ludzka, odpowiedź jest prosta – dużo. Zarówno dla kupujących jest to majątek, bo ponad milion złotych za nerkę z czarnego rynku, ale także dla oddających, którzy bardzo często są porywani i poddawani ciężkiemu zabiegowi pobrania nerki.

Cena przeszczepu nerki. Ile kosztuje przeszczep a ile kosztuje nerka? Ceny w 2022

Jaka jest cena przeszczepu nerki? Zgodnie z artykułem 3 pkt.1 ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepu komórek, tkanek i narządów nie należy żądać ani przyjmować zapłaty za pobrany narząd. Dlatego też czarny rynek cieszy się taką popularnością.

Jak to wygląda legalnie? W cenę przeszczepu nerki wliczony jest zabieg pobierania od dawcy nerki, opieka nad tą osobą, opieka medyczna, a także sam zabieg wprowadzenia narządu do biorcy, opieka nad nim, potrzebna medykacja, a także koszty dializy. W większości przypadków koszty pokrywa w całości Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednak terminy takich zabiegów są odległe, dlatego też wiele osób decyduje się na pomoc fundacji zajmujących się przeszczepem i w zależności od umowy, koszty przeszczepu nerki dzielą się pomiędzy NFZ a fundację. Ile kosztuje przeszczep? Są to kwoty liczone w tysiącach. Decydując się na zabieg w prywatnych klinikach należy mieć gruby portfel, aby samemu pokryć wszystkie koszty.

operacja

Zdesperowani poszukują pomocy wszędzie, w szczególności na czarnym rynku. Stąd też wiele zapytań, ile kosztuje nerka ludzka, aby móc się dorobić lub aby znaleźć pomoc dla siebie lub swojego bliskiego. Cena nerki na czarnym rynku zachęca potencjalnych dawców do jej sprzedaży, ale także mobilizuje do stworzenia nielegalnych organizacji do kradzieży ludzkich narządów. O czym to świadczy? Przede wszystkim o tym, że człowiek jest wiele wart, w każdym tego słowa znaczeniu.

Ciało ludzkie jest pełne narządów, które mogą się stać zamiennikiem dla innych. Przeszczepić można praktycznie wszystko, jednak chętnych jest mało, stąd taka atrakcyjna na przykład cena nerki na czarnym rynku. Ma to zachęcić to sprzedaży dobrowolnej nerki. Często jednak tak przeprowadzony zabieg jest niebezpieczny dla zdrowia i życia dawcy. Nie bez powodu wiele ciał zaginionych osób do tej pory nie odnaleziono. Większość z nich została poświęcona na narządy, szczególnie za granicą, gdzie ten biznes kręci się najszybciej i najsprawniej.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne