Strona głównaOff-topic“Kraina Lodu 2” - gdzie obejrzeć?

“Kraina Lodu 2” – gdzie obejrzeć?

W 2013 roku, kiedy to na ekranach kin zadebiutowała „Kraina Lodu”, wiele dzieci zwariowało na jej punkcie. Nie można się temu dziwić, bo jest to interesująca, pełna ciepła i magii opowieść, która może poruszyć serca tak samo najmłodszych, jak i starszych miłośników bajek. „Kraina Lodu” opowiada o dwóch siostrach, które, choć są bardzo różne, zrobią dla siebie wszystko bez zastanowienia. Cała historia okraszona jest dosyć dużą szczyptą magii, humoru, ale przede wszystkim siostrzanej miłości aż bijącej z ekranów. Film został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez widzów, jak i krytyków, nic więc dziwnego, że gdy w 2015 roku twórcy filmu ogłosili, że powstanie druga część, wiele osób niemal oszalało ze szczęścia.

Druga część filmu pozwala nam się zagłębić w historię źródła mocy Elsy, a także historię samego Arendell, czyli Królestwa, w którym żyją Anna i Elsa. W nowej części spotykamy się całą gamą nowych, kolorowych charakterów, które dostarczają nam zarówno łez śmiechu jak i smutku, oraz czynią bajkę jeszcze ciekawszą. Piosenki skomponowane do filmu odniosły sukcesy podobne do piosenek, które mogliśmy usłyszeć w pierwszej części, czarując zarówno publikę dziecięcą jak i dorosłą. Ostatecznie premiera drugiej części „Krainy Lodu” odbyła się 22 listopada 2019 roku, szybko zyskując popularność, oraz bijąc rekordy oglądalności w kinach na całym świecie, w tym w Polsce. Reżyserami „Krainy Lodu 2” są Chris Buck i Jennifer Lee, z kolei scenariusz został napisany przez Allison Schroeder i Jennifer Lee. Głównym postaciom głosu użyczają Idina Menzel jako Elsa, Kristen Bell jako Anna, Josh Gad jako Olaf, oraz Jonathan Groff jako Kristoff. W polskiej wersji językowej Elsie głosu użyczają Lidia Sadowa (dialogi) oraz Katarzyna Łaska (śpiew), z kolei w Annę wcielają się Anna Cieślak (dialogi) i Magdalena Wasylik (śpiew); Czesław Mozil jako Olaf, oraz Paweł Ciołkosz jako Kristoff. Obie części „Krainy Lodu” należą do Walt Disney Animation Studios.

Gdzie można obejrzeć w internecie cały film „Kraina Lodu 2” po polsku od początku do końca?

Wiele osób zastanawia się gdzie obejrzeć cały film „Kraina Lodu 2” po polsku od początku do końca, dlatego często wyszukuje się właśnie takie hasła. Obie części „Krainy Lodu” są własnością wytwórni Walt Disney Animation Studios, dlatego też jak większość ich produkcji są dostępne do oglądania na platformie Disney+, która niestety nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Osoby mieszkające za granicą mają jednak więcej szczęścia, ponieważ wiele krajów Unii Europejskiej ma dostęp do platformy, a do wielu produkcji dodano też polskie tłumaczenie. Niestety nie wiadomo kiedy platforma Disney+ w końcu dotrze do Polski, chociaż często pojawiają się plotki i pogłoski sugerujące, że może to nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy. Oficjalna informacja niestety jeszcze się nie pojawiła. Cały film od początku do końca można obejrzeć na platformie Player, gdzie jest dostępny do wypożyczenia. Produkcję przez jakiś czas można było obejrzeć po polsku na HBO GO, jednak od niedawna już nie jest tam dostępna. Istnieje również możliwość wykupienia jej na VOD, gdzie dostępna jest już od dłuższego czasu.

Gdzie obejrzeć cały film „Kraina Lodu 2” za darmo?

Platformy takie jak HBO GO, Player czy VOD wymagają od nas płatności, dlatego wiele osób stara się znaleźć inne strony oferujące obejrzenie „Krainy Lodu 2” za darmo. Jest wiele stron, które w swojej ofercie mają obie części produkcji, dostępne do obejrzenia za darmo. Niektóre strony oferują tłumaczenie w napisach, jednak zdecydowana większość stron zawiera film z dubbingiem. Jedną z takich stron jest alltube, gdzie „Krainę Lodu 2” można obejrzeć za darmo w wersji dubbingowanej.

Kiedy „Kraina Lodu 2” będzie dostępna na Netflixie?

Obecnie polska wersja Netflixa nie oferuje nam dostępu do ani jednej części „Krainy Lodu”, jednak druga część była na tej platformie dostępna jeszcze jakiś czas temu. Nie wiadomo czy i kiedy Netflix zdecyduje się na ponowne streamowanie „Krainy Lodu 2” jednak jeśli się to stanie, bez wątpienia będzie można o tym przeczytać na oficjalnych stronach platformy. To kiedy „Kraina Lodu 2” będzie dostępna na Netflixie, na ten moment pozostaje zagadką.  Netflix jest platformą, która tak samo jak HBO GO, Player czy VOD oferuje oglądanie filmów i seriali odpłatnie, więc jeśli chcemy uniknąć wydatków, film możemy znaleźć też na stronach takich jak alltube.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne