Strona głównaCelebryciPatrick Yoka - pochodzenie, dzieci, rodzice, skąd pochodzi, życiorys, rodzina, wzrost, syn

Patrick Yoka – pochodzenie, dzieci, rodzice, skąd pochodzi, życiorys, rodzina, wzrost, syn

Jedną z bardziej znanych w polskim show-biznesie postaci, która sławy nie zdobyła pojawianiem się przed kamerą jest Patrick Yoka. Niech jego imię oraz nazwisko nikogo nie zmyli. Patrick to Polak, który posiada jednak korzenie afrykańskie, co widać między innymi po jego umaszczeniu, czy też właśnie po imieniu i nazwisku. Skąd pochodzi Patrick Yoka, czy ma dzieci, kim byli jego rodzice, a także jaki jest jego życiorys?

Patrick Yoka — kim jest?

Patrick Yoka to przede wszystkim reżyser, który na koncie ma wiele uznanych przez telewidzów produkcji w postaci głównie seriali. Ma jednak na koncie również kilka pełnometrażowych filmów. Oprócz tego Yoka jest scenarzystą i scenarzystą adaptacyjnym. Jego życiorys jest jednak pewnego rodzaju zagadką. 

Patrick Yoka urodził się w 1975 roku, a na koncie ma między innymi ukończenie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Wrocławiu. Jego wzrost wynosi około 180 centymetrów. Dokładna data jego urodzin jest jednak prywatna i nie została nigdy podana do wiadomości publicznej, podobnie zresztą jak jego miejsce urodzenia. Patrząc na to, jaką szkołę kończył, można jednak w dość prosty sposób stwierdzić, iż Patrick Yoka wychowywał się w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu. 

źródło: film Hela w opałach

Lista filmów i seriali, w których Patrick Yoka uczestniczył w trakcie produkcji, jest naprawdę imponująca. Jeśli chodzi o scenariusze, to stworzył on scenariusz do kilku odcinków serialu „Hela w Opałach”, kilkunastu odcinków „Niani”, „Fali Zbrodni”, ogromnej ilości odcinków serialu „Świat według Kiepskich”, czy też pisał scenariusz teleturnieju „Awantura o kasę”, który był bardzo popularny na początku XXI wieku. 

Zobacz: Matty Cash – rodzice, dziewczyna, pochodzenie, matka, ojciec, dziadkowie, syn, zarobki

Oprócz tego Patrick Yoka to oczywiście też reżyser. Tutaj również ma na koncie dość imponującą listę produkcji. Wyreżyserował kilkanaście odcinków „Hela w Opałach”, kilkaset odcinków serialu „Świat według Kiepskich”. W którym jako reżyser pracował od 283 do 528 odcinka, wyreżyserował również polski serial „Naznaczony”, „Rodzinka.pl”, kilka odcinków „Prawa Agaty”, czy też „Listy do M. 4”. 

Jednym z seriali, z którym jest on najbardziej kojarzony, jest oczywiście „Świat według Kiepskich”. Ten długi pobyt Yoki na stanowisku reżysera serialu nie był jednak aż tak dobrze oceniany, jak sam zainteresowany pewnie, by tego oczekiwał. Jedne z największych kontrowersji dotyczą dodania do serialu postaci Jolasi Kiepskiej, czyli żony Waldemara Kiepskiego, a także pojawienie się Kazimierza Badury. 

Większość fanów serialu stwierdza, że za Yoki serial nie ma już takiego klimatu, jak za czasów, gdy reżyserem był Okił Khamidov. Członkowie obsady wypowiadali się jednak bardzo pozytywnie na temat Patricka Yoki i mówili, że współpraca z nim jest bardzo owocna i przyjemna dla nich. 

Patrick Yoka — pochodzenie, jakie są jego korzenie?

Patrick Yoka to osoba, która bardzo dba o swoje życie prywatne, a tematem tabu jest jego rodzina, przez co nie wiemy do końca, skąd pochodzi. Wiemy, że jest on Polakiem, który posiada korzenie afrykańskie. Nie wiemy jednak, skąd pochodzi jeden z jego rodziców, w kwestii samego kraju pochodzenia, poza tym, iż mowa tu o Afryce. Z tego powodu ma on ciemniejszy odcień skóry, a także na niepolskie korzenie wskazuje również jego imię oraz nazwisko. 

Zobacz: Joanna Najfeld — pochodzenie, dzieci, mąż, wiek

Patrick Yoka — jego pochodzenie a rasizm w Polsce

Sam zainteresowany nigdy nie opowiadał o swoich doświadczeniach w kwestii rasizmu. Z racji na kolor skóry reżysera i jego pochodzenie możliwe jest jednak, że doświadczał w młodości nieprzyjemnych sytuacji. Na szczęście nie przeszkodziło mu to w świetnej karierze reżysera i scenarzysty a sam posiada spory dystans do tego, że ma afrykańskie korzenie. 

Patrick Yoka — rodzina, rodzice, dzieci, syn

Nie wiemy kim dokładnie są rodzice Patricka Yoki. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, bardzo ceni on sobie swoją prywatność i nie spotkamy go nawet na Instagramie, gdzie nie posiada własnego konta. Z tego powodu jedyne, co wiemy to, że jego rodzice pochodzili z różnych państw. Sam często jest nazywany Pół-Polakiem, Pół Afrykaninem, co wskazuje na to, że rodzice Patricka Yoki pochodzą z Polski oraz Afryki. Nie znamy jednak dokładnego kraju pochodzenia poszczególnych rodziców. 

Patrick Yoka to osoba, która bardzo dba o swoje życie prywatne i rzadko udziela się w mediach. Tam znacznie bardziej widoczna jest jego partnerka, czyli Agnieszka Dygant, z którą niejednokrotnie współpracował na planie jako reżyser. Ten duet jest ze sobą już od wielu lat, a do tego w 2010 roku urodził im się syn Xawery. Patrząc na życiorys Patricka Yoki można zauważyć, że z Dygant jego drogi przecięły się już w 2003 roku na planie serialu „Fala Zbrodni”. Jeszcze wtedy Dygant była jednak w związku małżeńskim. 

Para ponownie spotkała się w serialu “Niania”, który zapewnił ogromną popularność Agnieszce Dygant. Po pewnym czasie ich związek stał się już faktem i od 2010 roku wychowują razem syna Xawerego. Rodzina jest dla Patricka Yoki niezwykle ważne i dba o to, by było jej jak najlepiej. Sam wzbraniał się na przykład przed odejściem ze „Świata według Kiepskich”, gdyż nie chciałby to Agnieszka Dygant samodzielnie utrzymywała syna i rodzinę. Yoka wraz z Dygant tworzy jednak zgrany duet i wspierają siebie nawzajem w każdym aspekcie życia, gdy chodzi zarówno o wychowywanie dzieci, jak i o jak najlepsze decyzje zawodowe.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne