Strona głównaZdrowieBracia Rodzeń - kim są? Opinie, oszuści, wykształcenie

Bracia Rodzeń – kim są? Opinie, oszuści, wykształcenie

Temat zdrowego odżywiania, bycia fit, odchudzania się, jest na topie już od wielu lat. Jednak stosunkowo niedawno ludzie zaczęli się interesować tym, jak chudnąć, ale z głową, zdrowo – dieta Dukana, kapuściana, detox sokowy na szczęście odchodzą już w zapomnienie. Racjonalne podejście do odżywiania promuje wielu dietetyków. Jednak są wśród nich dramy i nieporozumienia – część nie zgadza się z poglądami innych. Lekarzami, którzy głoszą kontrowersyjne metody, są bracia Rodzeń. Kim są? Jakie mają wykształcenie – czy na pewno medyczne? Dlaczego część internautów uważa braci Rodzeń za oszustów? Jakie ich diety mają opinie? Co mówi nam o nich Wikipedia? Gdzie przyjmują bracia Rodzeń? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym artykule – zapraszam do lektury!

Bracia Rodzeń – kim są? Wikipedia, wykształcenie  

Bracie Rodzeń – kto to? W ostatnim czasie wiele osób zastanawia się nad tym, kim są bracia Rodzeń – wszystko za sprawą filmiku o lekach nasennych, który w środowisku dietetyków i lekarzy wzbudził spore oburzenie, ale o tym później. Zacznijmy od tego, kto to w ogóle jest. Otóż bracia Rodzeń są bliźniakami działającymi w sieci. Obaj są lekarzami, którzy promują dietę ketogeniczną. Bracia Rodzeń uważają, że jest to najlepszy sposób żywienia – ich narracja sugeruje, że taka dieta pomaga schudnąć, leczy insulinooporność oraz cukrzycę typu 2. 

Na Wikipedii nikt jeszcze nie stworzył o braciach Rodzeń zakładki – wiemy jednak, jakie mają oni wykształcenie. Na swoim profilu na Linkedin, na ich stronie oraz na kanale na YouTube jest informacja, że bracia Rodzeń mają wykształcenie medyczne. Mężczyźni na czwartym roku przerwali studia we Wrocławiu i ruszyli na wyprawę dookoła świata – zrobili staż w Australii, który jak sami mówią, otworzył im oczy. Zajmują się oni układaniem diet, prowadzeniem wykładów online i tworzeniem treści na YouTube i Tik Toka. 

Bracia Rodzeń – oszuści? Skąd takie głosy?

Dlaczego są w sieci głosy, że bracia Rodzeń to oszuści? Głównie przez filmik, w którym wypowiadają się na temat leków nasennych. Po jego opublikowaniu w sieci powstało mnóstwo wątków o lekarzach – ludzie zastanawiali się, kto to w ogóle jest i dlaczego część internautów nazywa ich mianem oszustów. Według braci Rodzeń, każdy, kto je bierze, prędzej czy później zostanie narkomanem. Jest to oczywiście nieprawda – wiele osób je przyjmuje od lat i wcale nie są oni narkomanami. Według mnie filmik w jakimś stopniu obraża osoby, które biorą leki nasenne. Jako lekarze powinni oni wiedzieć, że tego typu substancje są przepisywane np. osobom z chorobami i zaburzeniami psychicznymi. Ludzie zmagający się np. z depresją ,często przyjmują leki nasenne, bo dają one ulgę podczas bezsennych nocy. Bracia Rodzeń zamiast leków nasennych polecają suplementację magnezem… Influencerzy demonizują przyjmowanie tego typu leków. Stygmatyzacja osób, które przyjmują leki nasenne i psychotropowe jest bardzo szkodliwa – przez to ludzie, którzy dowiadują się, że chorują na coś, boją się wdrożyć leczenie farmakologiczne. Jeśli lekarz psychiatra wypisuje je, to najwidoczniej ma do tego powód.

Do filmu odniósł się znany w świecie dietetyki, dr Damian Parol. We wpisie skrytykował on podejście lekarzy. Według niego leki psychotropowe i nasenne, to nie dropsy, które można brać, kiedy się chce – napisał, że czasem suplementacja magnezem i zmiana diety rzeczywiście mogą pomóc w problemach z zasypianiem. Jednak to właśnie dlatego tego typu leki przepisywane są przez lekarzy psychiatrów i jeśli są one dobrane odpowiednio i nie łyka się ich jak dropsy, to nie ma podstaw, żeby twierdzić, że zrobią one z kogoś narkomana. Według dr Damiana Parola, influencerzy z YouTube nie powinni się na taki temat wypowiadać –  nawet jeśli mają oni prawo do wykonywania zawodu lekarza. Mężczyzna uważa, że dawki magnezu zalecane przez braci Rodzeń, mogą doprowadzić do biegunki. 

Bracia Rodzeń – opinie

Bracia Rodzeń opinie mają naprawdę różne. Jeśli chodzi o podwórko dietetyków i lekarzy, to raczej mało osób zgadza się z ich podejściem. Dieta ketogeniczna wzbudza wiele kontrowersji. Jest to jakiś sposób żywienia, ale na pewno nie jest to jedyna słuszna dieta, na której każdy będzie się czuć dobrze. Diety niskowęglowodanowe nie są jedyną odpowiedzią na pytanie Jak schudnąć? Według wielu opinii w sieci, stosowanie diety keto w niektórych jednostkach chorobowych ma sens, jednak dla większości ludzi taki sposób żywienia jest ciężki do utrzymania. Nie wszyscy dobrze czują się bez węglowodanów. Na ich temat powstało wiele szkodliwych mitów – np. że węglowodany tuczą. Jednak pamiętaj, że tylko nadmiar kalorii tuczy. Jeśli nie przekraczasz swojego zapotrzebowania kalorycznego, to nie tyjesz – proste. Na pytanie Jak schudnąć? jest więc tylko jedna odpowiedź, która uznana jest w świecie nauki – aby schudnąć, musisz być na ujemnym bilansie energetycznym. Tłuszcze i białka, których jest w diecie keto sporo, nie sprawiają, że magicznie pozbędziesz się kilogramów – to deficyt energetyczny za to odpowiada.

Bracia Rodzeń – opinie z forum

Tak jak już wspominałam – wiele osób nie zgadza się z metodami proponowanymi przez braci Rodzeń. Dlatego właśnie pojawiają się głosy, że to oszuści. Jednak ja bym tego tak nie nazwała – mają swoją filozofię i jeśli się nam ona nie podoba, to wcale nie musimy stosować się do ich zaleceń. Inne zdanie nie powinno być powodem nazywania kogoś oszustem. Według opinii z forów są ludzie, dla których bracia Rodzeń mają rację. Osoby te stosują dietę keto i chwalą taki sposób odżywiania. Według nich bracia Rodzeń brzmią wiarygodnie i do nich ich treści przemawiają.

Bracia Rodzeń – gdzie przyjmują? 

Gdzie przyjmuję Łukasz i Mateusz Rodzeń? Mężczyźni pracują tylko online – na ich oficjalnej stronie znajdziesz sklep, w którym są warsztaty, jadłospisy i e-booki. 

Opinie o metodach braci Rodzeń są bardzo skrajne – daj znać w komentarzu, co Ty o nich myślisz 🙂

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

Popularne