Strona głównaCelebryciKuban – kto to, wiek, wzrost, dziewczyna, gdzie mieszka, powrócił, informacje, skąd...

Kuban – kto to, wiek, wzrost, dziewczyna, gdzie mieszka, powrócił, informacje, skąd jest, miasto, co z nim?

Świat hip-hopu jest pełen paradoksów. Po jednej stronie stoją muzycy, których twórczość bombarduje swoich odbiorców – przez ciągłe featy, współprace reklamowe, aż po wrażenie, że zaraz wyskoczą z lodówki. Z drugiej są tacy, o których słuch zaginął i nikt nie wie, co się z nimi dzieje. Po zaliczeniu spektakularnego wzrostu popularności i zbudowaniu wspólnoty z fanami przepadli jak śliwka w kompot bez żadnych informacji. Choćby Smarki Smark czy Eis. 

W ostatnim czasie internet obiegł singiel „Na okrągło”, który zapowiada nadchodzący album Kubana. Minęło pięć lat, aż w końcu powrócił z nowym kawałkiem. Jeśli nie wiecie kto to i o co z nim chodzi, wszystko wam wyjaśnimy. Podamy jego imię i nazwisko, wiek, miasto skąd jest oraz czy ma dziewczynę.

Zobacz: Rusina – nowe pokolenie raperów

Kuban – kto to?

Zacznijmy od początku, kto to Kuban i czemu informacja, że powrócił, jest tak istotna? Jego imię i nazwisko to Jakub Kiełbański. Raper urodził się 4 lutego 1993 roku, czyli jest prawie w wieku 30 lat. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w wieku 19 lat, jako młody chłopak na Soundcloudzie. To było jeszcze przed nagłym wzrostem jego popularności, który przyszedł wraz z wiekiem 20 lat – Kuban został zaproszony do akcji organizowanej przez gazetę Popkiller „Młode Wilki”. 

Po udziale w „Młodych wilkach” i wydaniu singla „Nie ma jak”  kariera Opocznianina (miasto, skąd jest to Opoczno) ruszyła z kopyta. Jakub Kiełbański, jak ma na imię i nazwisko Kuban, w szybkim tempie zyskał szacunek i sympatię młodych słuchaczy hip-hopu, a pytanie: kto to padało coraz rzadziej. Co się z nim stało, że tak długo milczał i powrócił dopiero teraz?

Kuban – co z nim? Czy powrócił? 

Pierwsze plotki o tym, że Kuban powrócił, pojawiły się już 7 miesięcy temu, po wspólnym zdjęciu z zajawkowiczem muzyki hip-hop Yurkoskym. Nadzieje wzbudziło także pojawienie się rapera w akcji hot16challange2, co poruszyło fanów do masowego poszukiwania informacji o tym, co się z nim dzieje. 

Tydzień temu na portalu Wykop.pl pojawiło się zdjęcie rapera podczas pracy jako dźwiękowiec dla radia Onet. Mimo tylu newsów Jakub cały czas milczał. Po czasie wyszło na jaw, że wyciek zdjęcia z realizacji dźwięku dla Onetu było zaplanowane. 

Swój udział miało w tym również miasto, skąd jest Kuban, Opoczno – na jednym z bloków zawisł ciekawy baner z kodem QR, który kierował do strony firmy Kubana dobziludzie.com. Wzrost ciekawości spotęgowała zmiana profilówki fanpage’a na pomarańczową i fakt, że firma Kubana wznowiła swoją aktywność w sierpniu tego roku.

Kuban – wzrost, waga, wiek, dziewczyna

Młody Kuban

Imię i nazwisko oraz wiek są wam już znane. Także miasto, gdzie mieszka Kuban, zostało odkryte. Z podstawowych informacji zostały jeszcze wzrost i waga. O ile ta druga jest trudna do odnalezienia, pierwszą informację wrzucił sam raper na swojego Facebooka: niewielu z was wie, że łysy ma prawie 2 metry. Także obcasy na nasze koncerty śmiało można zarzucić, dziewczyny. Zanim przejdziemy do kwestii dziewczyny, podsumujmy metryczkę Kuby:

Imię i nazwisko: Jakub Kiełbański

Wiek: 29 lat (urodzony 4 lutego 1993 r.)

Wzrost: prawie dwa metry

Gdzie mieszka: Opoczno

Musimy przyznać zupełnie szczerze, że Kiełbański jest naprawdę atrakcyjnym gościem. Serca fanów obu płci podbił swoim luzem, życzliwością i rozbrajającym uśmiechem, co na to żeńska część widowni? Niestety ani Facebook, ani Instagram nie dały nam odpowiedzi na pytanie o dziewczynę Kuby. Nie wiemy, kto to i czy w ogóle raper jest obecnie w związku. Po tekstach piosenek wiemy, że niejedna dziewczyna namąciła mu w głowie, ale jak jest teraz?

Kuban – skąd jest, gdzie mieszka? 

Pewnie już wiecie, skąd jest Kuban, jeśli uważnie czytaliście tekst. Miastem rapera, w którym przyszedł na świat, jest Opoczno. Ciekawa informacja – również Mateusz Zawistowski pochodzi z tego miasta. Powinniście wiedzieć, kto to. A jeśli imię i nazwisko nic wam nie mówi, podpowiadamy – Żabson. Raperów łączy nie tylko miasto, skąd są, ale i wspólne działanie w rapie. Poza tym Żaba także brał udział w akcji „Młode wilki”. Z dwójki muzyków Żaba wyjechał do Warszawy, a gdzie mieszka Kuban? Nadal w Opocznie.

Zobacz: Justyna Łuszcz – żona Magika – z synem, dzieci, prawdziwe zdjęcia, wywiad

Kuban – inne informacje 

Wszystkich interesuje informacja związana z tym, co z nim się działo, zanim Kuban powrócił do rap gry. Niektóre teorie głoszą, że kiedy w 2018 roku wrzucił kilka nowych singli zapowiadających płytę, słuchacze skrytykowali jego nową stylówkę, co miało zrazić rapera. Nie jest to potwierdzone. Odezwał się dopiero po roku, gdy pojawił się na live u Żabsona, który pochodzi z Opoczna, gdzie mieszka Kuban. Żaba zdradził, że Jakub ciężko pracuje, o czym możemy przekonać się dopiero wraz z nadchodzącą płytą. 

Pojawienie się na rynku muzycznym Kubana, jakieś 8 lat temu, wzbudziło ogromne zainteresowanie. Młody raper okazał się zdolnym, charyzmatycznym i zajawionym muzycznie gościem. Wszyscy przewidywali, że trafi do mainstreamu, gdzie wykręci rekordowe wyświetlenia. Tak się nie stało, ale możliwe, że wraz z powrotem Kuban znowu namiesza na scenie polskiego hip-hopu. Trzymamy kciuki!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne