Strona głównaZakupyOLX wersja dla dorosłych - o co chodzi?

OLX wersja dla dorosłych – o co chodzi?

OLX to portal ogłoszeniowy, który należy do międzynarodowej grupy Naspers. W Polsce działa od 2014 roku i powstał w wyniku przekształceń serwisu tablica.pl Nazwa OLX to skrót od online exchange. Firma działa pod tą nazwą w 40 krajach. W Brazylii jest największym portalem, na którym codziennie miliony ludzi sprzedają i kupują oferowane produkty oraz usługi.

Każdy portal ogłoszeniowy to miejsce wymiany handlowej dla osób dorosłych. Zgodnie z polskim prawem osoby niepełnoletnie mają ograniczone prawa na portalach aukcyjnych. Tyle tytułem wstępu, a czy istnieje coś takiego jak OLX dla dorosłych? Z ogłoszeniami, których nie mogą oglądać osoby nieletnie? Jeśli chcesz sprawdzić, jak to wygląda, czytaj dalej. 

Zobacz: TikTok dla dorosłych – opinie, do pobrania, o co chodzi?

OLX wersja dla dorosłych – jak na nią wejść? 

Choć większość przedmiotów, które sprzedawane są na OLX kupowane są przez osoby dorosłe, nie istnieje OLX wersja dla dorosłych. Oczywiście w sieci znajdziesz inne portale, na których dostępne są oferty tylko dla dorosłych, OLX do nich nie należy. 

Jeśli właściciele portalu zdecydują się kiedyś stworzyć wersję OLX dla dorosłych, najpewniej będziemy o tym pisać. 

W przypadku niektórych towarów i usług sprzedawanych na OLX sprzedający dopisują w ogłoszeniu informację dla dorosłych. Niektórzy oferują naukę języków obcych (konwersacje) dla dorosłych, inni chcą sprzedać wersje popularnych gier planszowych dla osób dorosłych. 

Na niektórych portalach typu OLX wersja dla dorosłych rzeczywiście jest dostępna. Zwykle jest to ta część portalu ogłoszeniowego, na którym pojawiają się propozycje spotkań towarzyskich, matrymonialnych. Choć obecnie prym wiodą aplikacje do randkowania, przy pomocy których można poznać online osoby chętne do spotkań na żywo, to portale podobne do OLX dla dorosłych ciągle istnieją. 

Jeśli ktoś chciałby sprawdzić, w jakiej kondycji finansowej znajduje się obecnie portal OLX, to informacje prezentujące wyniki finansowe są łatwo dostępne. W 2021 roku grupa OLX odnotowała wzrost przychodów o aż 27,3%. Na dziś z aplikacji mobilnej OLX korzysta blisko 9 mln osób. Jej obsługa jest bardzo intuicyjna, więc sporo internautów decyduje się na korzystanie z niej. 

Każdy, kto chce pozbyć się starych rzeczy i je sprzedać, powinien rozważyć wystawienie ich na sprzedaż na portalu OLX. W przypadku większości ogłoszeń portal nie pobiera żadnej prowizji, więc sporo rzeczy można sprzedać bezkosztowo. Trzeba tylko dobrze sformułować ogłoszenie i zrobić dokładne zdjęcia. Warto też sprawdzić, ile kosztują podobne przedmioty, by nie zawyżać ceny.

Należy przy tym również pamiętać, że choć nie funkcjonuje OLD wersja dla dorosłych, transakcje handlowe powinno się zawierać z osobami pełnoletnimi. Historia zna takie przypadki, w których dziecko bawiące się telefonem, kupiło coś drogiego, za co potem rodzic musiał płacić. Jako sprzedający powinieneś wziąć pod uwagę także to, by w miarę możliwości sprawdzać, komu wysyłasz to, co udało ci się sprzedać. 

Jakie przedmioty możesz sprzedać w OLX? Wszystko, czego sprzedaż nie jest zakazana, możesz wystawić na portalu. Jeśli byłeś właścicielem przedmiotu minimum pół roku, nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z podatkami. 

Sprzedaż online, zwłaszcza od czasów pandemii Covid-19, stała się bardzo popularna. Większość sklepów, które prowadziły handel internetowy zauważyło wzrost przychodów. Podobnie jest z portalami aukcyjnymi i stronami pośredniczącymi w sprzedaży. 

Kiedy warto skorzystać z OLX?

  • gdy porządkujesz dom/garaż i część rzeczy nie jest ci już potrzebna, a nie chcesz ich wyrzucać 
  • sprzedaż na OLX dla dorosłych osób może być też okazją do tego, by pozbyć się ubrań i akcesoriów dziecięcych, których dziecko już nie potrzebuje,
  • jeśli chcesz dorobić, może zająć się dropshippingiem – będziesz zarabiać na pośrednictwie bez konieczności inwestowania w towar albo jego przechowywanie,
  • wykorzystaj portal OLX jako swój dodatkowy kanał sprzedaży
  • OLX pomoże ci dotrzeć do nowych klientów jeśli prowadzisz firmę – możesz tam reklamować/sprzedawać swoje usługi, np. remontowo-budowlane, fryzjerskie, transportowe
  • portal to także miejsce dla osób, które chcą coś oddać za darmo albo wymienić; sprawdzi się więc, kiedy potrzebujesz pozbyć się gruzu/ziemi z budowy albo chcesz wymienić książki lub gry na coś
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne