Strona głównaCelebryciTrader 21 - kto to, książka, imię i nazwisko, opinie, oszust, kim...

Trader 21 – kto to, książka, imię i nazwisko, opinie, oszust, kim jest, majątek, żona, gdzie mieszka

Kim jest Trader 21 i jakie jest właściwie jego imię i nazwisko? Otoż jest to dość enigmatyczna postać na polskiej scenie finansowej. Dał się on poznać jako autor założonego w 2012 roku bloga Independent Trader, w którym pisze on artykuły na temat skutecznego inwestowania pieniędzy. W zakładce ,,O autorze’’ przyznaje on, że jako nastolatek był utrapieniem dla nauczycieli, ale w czasach studiów zmienił swoje podejście do nauki. Podobno ukończył on MBA na University of Illinois, wcześniej założył też pierwszą firmę.

W tekście sprawdzimy różne pytania, jakie pojawiały się w ostatnim czasie w konkteście Tradera 21 – gdzie mieszka, jakie jest jego prawdziwe imię i nazwisko, kim jest, jakie są o nim opinie, czy jest postrzegany, jako oszust, ile wynosi jego majątek oraz kim jest jego żona.

Zobacz:

Trader 21 – kto to? Wikipedia 

Na Wikipedii nie znajdziemy żadnego osobnego artykułu poświęconego ani postaci Tradera 21, ani stronie, którą prowadzi. Można znaleźć za to informację dotyczącą samej funkcji, jaką jest trader. Dla jasności przekazu wyjaśnijmy więc kto to. Otóż trader to osoba, która zawiera krótkoterminowe transakcje (niedługi czas jest elementem, który odróżnia go od inwestora) za pomocą finansowych instrumentów takich, jak chociażby opcje, kontrakty terminowe, kontrakty CFD oraz akcje i obligacje w celu osiągnięcia zysku w wyniku zmiany ich kursu. Osoba taka tym się różni 

Traderów można podzielić na wielkie podmioty gospodarcze, którymi są między innymi fundusze inwestycyjne, firmy inwestycyjne czy banki inwestycyjne, a także na osoby fizyczne, które czerpią z usług pośrednictwa przedsiębiorstw inwestycyjnych. 

Trader 21 – imię i nazwisko, żona, gdzie mieszka? 

Prawdziwe imię i nazwiska Tradera 21 to Cezary Głuch. Nie wiadomo nic na temat tego, gdzie mieszka dokładnie oraz czy ma żonę. Wiemy, że w chwili zakładania swojego bloga, mieszkał on na Majorce. Być może dawniej zdarzyło mu się też osiąść na dłuższy czas w innym miejscu. Głuch zaznaczał na swoim blogu, że swego czasu sporo jeździł po świecie, przez co w przeciągu kilku lat miał on odwiedzić ponad 30 państw. Nie wiadomo jednak, gdzie mieszał on wówczas na co dzień.

Źródło: Akcje, złoto, surowce i Bitcoin – w co inwestować teraz? Trader 21 [Expert w Bentleyu] na YouTube

Trader 21 – majątek, w co inwestuje? 

Nie wiemy, jaki konkretnie majątek posiada Głuch. Natomiast z całą pewnością nie może on narzekać na brak pieniędzy. Rozpoznawalność zdobyta w internecie pozwoliła Traderowi odnieść spory sukces, niezależnie od tego gdzie mieszka i jakie są o nim opinie (niektórzy twierdzą, że to oszust). Swój majątek Głuch z całą pewnością pomnożył w 2020 roku, gdy wydał książkę „Inteligentny Inwestor XXI wieku”. Jak sam zaznaczył na swoim blogu, jest to tak naprawdę zbiór 4 tomów. Każda z książek miała się spotkać ze sporym zainteresowaniem, co przełożyło się na uzyskanie statusu bestsellera – w przeciągu roku sprzedało się ponoć niecałe 30 tysięcy egzemplarzy.

Trader 21 – opinie, niektórzy pisza, że oszust? 

Na temat Tradera 21 można znaleźć również opinie w internecie, że jest on oszustem. Na swoim blogu ekonomicznym Przemysław A. Słomski wprost nazywa Cezarego Głucha ,,Dyzmą’’. Kto to był Dyzma wszyscy wiemy, ale na wszelki wypadek przypomnijmy. Otóż Nikodem Dyzma był głównym bohaterem książki ,,Kariera Nikodema Dyzmy’’. Człowiek ten poprzez swoje chamstwo, odniósł przez przypadek olbrzymi sukces: najpierw towarzyski (lgną do niego ówczesne elity, ponadto jego żoną zostaje piękna kobieta), później majątkowy, na społecznym kończąc. Mężczyzna nie miał jednak żadnych, najmniejszych kompetencji, by faktycznie zasłużyć na splendor, jaki na niego spłynął (został prezesem Państwowego Banku Zbożowego, a pod koniec książki otrzymał on wręcz propozycję objęcia urzędu premiera Polski). 

W opinii Słomskiego Głuch to taki sam oszust. Autor bloga zwraca uwagę, że Trader 21 pojawił się niewiadomo skąd, mieni się on prowadzeniem różnych firm, które jednak trudno jest ustalić. Po wpisaniu w wyszukiwarce KRS i CEDiG można odszukać informację o spółce Glob Media i pójść do czytelni akt sądowych. Słomski zapewnia w swoim wpisie, że odszukał odpowiednią teczkę i znalazł w niej wyroki sądu, nakazujące zarządowi Glob Media złożenie sprawozdań finansowych, co nie zostało jednak przedłożone odpowiednim instancjom. 

Z artykułu można było dowiedzieć się kim jest Trader 21, że jego prawdziwe imię i nazwisko to Cezary Głuch, że na jego temat są także niepochlebne opinie (jest postrzegany przez niektórych jako oszust), kto to właściwie jest, kim jest trader, jaki ma majątek, czy ma żonę, gdzie mieszka oraz o jaki tytuł ma napisana przez Głucha książka.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne