Strona głównaZakupyNiemieckie strony typu OLX - jak się nazywają, niemieckie strony z ogłoszeniami

Niemieckie strony typu OLX – jak się nazywają, niemieckie strony z ogłoszeniami

Wielu z nas doskonale zna takie portale jak OLX, Allegro czy Vinted. Sprzedaż internetowa już od dawna nie wzbudza podejrzeń, a nawet więcej – jest naszym chlebem powszednim. Zamiast tracić czas na staniu w kolejkach lub na niekończących się marszach po galeriach, możemy wygodnie we własnym fotelu przeglądać oferty sklepów z całej Polski. Nie powinien więc dziwić fakt, że coraz częściej szukając wymarzonych prezentów, korzystniejszej oferty na nasz ulubiony proszek do prania czy zmieniając pracę zaglądamy na rynki zagraniczne. Jakie są najpopularniejsze portale aukcyjne u naszego zachodniego sąsiada? Jakie są niemieckie strony typu OLX? 

Niemieckie strony typu OLX 

Jeśli zestawimy ze sobą polski i niemiecki obrót na rynku e-commerce, to nie da się ukryć, że nasi zachodni sąsiedzi biją nas na głowę. Nie ma się co dziwić, bo miejsc z drobnymi ogłoszeniami i aukcjami jest bardzo dużo. Poszukiwania warto rozpocząć od rozpoznawalnych już w Polsce takich portali jak eBay czy Amazon.

Wspomniany Amazon.de plasuje się na pierwszym miejscu pod względem sprzdaży. Nie powinno więc zdziwić, że można na nim znaleźć kilkadziesiąt tysięcy firm, a tym samym niemalże każdą rzecz, o jakiej można pomyśleć. Niemiecka wersja Amazona nie różni się nadmiernie od tych spotykanych w innych krajach. Jak wszędzie indziej wymaga od sprzedawców bardzo restrykcyjnego podejścia do katalogowania i opisu produktu, a więc możemy być pewni, że zakupiona przez nas rzecz nie będzie się różnić od tej, którą widzimy na ekranie. Warto o tym pamiętać również ze względu na to, że tak dokładna weryfikacją nie jest po drodze tym, którym zależy na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży.

Pośród rozpoznawalnych niemieckich stron typu OLX nie mogło zabraknąć eBay.de, które swoją obszernością niejednego może przyprawić o zawrót głowy. Poza sprzedażą nowych produktów, odnajdziemy tam również tradycyjne licytacje, na których używane przedmioty, książkowe białe kruki czy też vintage perełki zaspokoją gust niejednego kolekcjonera.

Warto jednak pamiętać, że w Niemczech funkcjonuje również strona ebay-kleinanzeigen.de, która jest typową stroną z drobnymi ogłoszeniami, ukierunkowaną na tanią i lokalną sprzedaż.

Zobacz: OLX wersja dla dorosłych – o co chodzi?

Niemiecki olx jak się nazywa?

Wiemy już, że na próżno szukać niemieckiej domeny OLX. W takim razie jak się nazywa portal, która będzie najbardziej zbliżona do polskiego OLX. W Niemczech zdecydowanie będzie to DHD.de. Poza sprzedażą lub kupnem przedmiotów codziennego użytku, znajdziemy na stronie ogłoszenia obejmujące cały szereg innych kategorii takich, jak choćby motoryzacja czy nieruchomości. Warto tam też zaglądać, jeśli interesuje nas znalezienie pracy. Z tej niemieckiej strony typu OLX na co dzień korzysta tysiące użytkowników, tak że jest w czym wybierać.

Inna strona przywodząca na myśl OLX to quoka.de. Główną zaletą tego portalu jest możliwość dodawania ogłoszeń za darmo. Podobnie, jak na poprzednich portalach strona posiada bardzo rozbudowaną sekcję kategorii, z kolei sprzedaż przebiega praktycznie z ręki do ręki. Jeśli taka oferta was przekonuje to koniecznie zapiszcie sobie jak się nazywa. 

Inny niemiecki OLX to market.de, gdzie swobodnie można przeglądać różnorodne produkty innych użytkowników czy też samemu coś wystawić. Warto zapamiętać jak się nazywa ten portal, choćby też z tego względu, że posiada bardzo rozbudowaną sekcję poradnikową. Nie lada gratka dla tych, którzy interesują się niemieckimi tematami lifestyle’owymi. Jednak to, co szczególnie wyróżnia tę stronę spośród innych, to dział z ogłoszeniami, które swoim charakterem przywodzą na myśl takie aplikacje jak Tinder czy Badoo.

Niemieckie strony z ogłoszeniami

Oczywiście poza stronami, które oferują bardzo rozległą ofertę sprzedażową znajdziemy również te, specjalizujące się w konkretnych sektorach. Jeśli zastanawiacie się nad wystawieniem swojego auta lub kupnem nowego, to warto zapoznać się z mobile.de.

Pośród niemieckich stron z ogłoszeniami motoryzacyjnymi ta zalicza się do największych. Codziennie pojawia się tam tysiące nowych ofert, tak że fani samochodów osobowych zdecydowanie znajdą coś dla siebie. Jeśli ta strona to jednak za mało warto też zajrzeć na gebrauchtwagen.de albo auto.de.

Jeśli to, co kieruje was na niemieckie strony typu olx to poszukiwania pracy, warto zajrzeć na takie portale jak jobboerse.arbeitsagentur.de, która jest niemiecką giełdą pracy należącą do Federalnej Agencji Zatrudnienia, więc ogłoszenia tam zamieszczane są weryfikowane. Studenci mogą szukać ofert na absolwenta.de, osoby chcące sprawdzić się w roli tłumacza z pewnością znajdą coś na toplanguagejobs.de, z kolei branża hotelarska ogłasza się na hoteljob-deutschland.de.

Niemieckie strony typu OLX oferują cały przekrój różnych usług. Korzystając z takich portali pamiętaj jednak, że aby sprawnie się po nich poruszać, niejednokrotnie znajomość języka niemieckiego może okazać się koniecznością. Dodatkowo warto zaznaczyć, że, jak wszędzie na świecie, uczciwość i rzetelność jest w cenie, więc jeśli sam nie znasz niemieckiego w zadowalającym stopniu, warto poprosić kogoś o sprawdzenie zamieszczonych treści.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne