Strona głównaZdrowieTOP 7 aplikacji zdrowotnych

TOP 7 aplikacji zdrowotnych

Technologia idzie do przodu, a razem z rosnącą technologią wzrasta integracja technologii w każdy element naszego życia. Z telefonem nie rozstajemy się praktycznie w ogóle, przez co warto go wykorzystać w słusznym celu. Poza licznymi funkcjami, które oferuje nam telefon, możemy instalować aplikację, które pomogą nam w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Aplikacje zdrowotne to aktualnie bardzo duża moda. Duże zapotrzebowanie zaskutkowało tym, że jest bardzo wiele aplikacji zdrowotnych niskiej jakość. Dlatego poniżej przedstawiamy Państwu zestawienie 7 najlepszych aplikacji, które pomogą zadbać Tobie o zdrowie, kondycję oraz wygląd.

Najlepsza aplikacja do biegania

Osoby, które korzystały z aplikacji do biegania na telefon, korzystały z całą pewnością z Endomondo. Najczęściej używają tej aplikacji biegacze, ale aplikacja ta ma w zandrzu jeszcze wiele innych sportów. Najważniejszą zaletą tej aplikacji jest dokładność – pozwala na dokładne mierzenie dystansu, prędkości, spalonych kalorii oraz pulsu, gdy skonfigurujemy je z odpowiednim urządzeniem.

Kolejną aplikacją, która goni Endomondo jest Strava. Nachodzi pytanie stava czy endomondo? Jakie są wady aplikacji Strava, że została ona zestawiona na miejscu drugim? Bieganie to sport indywidualny, lecz biega się lepiej, gdy możemy porównać swoje statystyki ze znajomymi. Strava mimo, że ma już 10 lat to nie ma nawet połowy użytkowników jakie posiada Endomondo. Kolejnym minusem jest mały wybór dyscyplin sportowych. W przypadku Endomondo mamy ich kilkadziesiąt, a w przypadku Strava mamy tylko dwie dyscypliny – bieganie i jazda na rowerze. Endomondo nie jest jednak idealne, Strava nie posiada reklam, przez co możemy w pełni oddać się swojej pasji bez zbędnych reklam. Jaka jest Twoja najlepsza aplikacja do biegania? Podziel się koniecznie nią w komentarzu.

aplikacja która płaci za chodzenie

Aplikacja która płaci za chodzenie

A co by było gdyby połączyć bieganie i chodzenie na pieniądze? Aplikacja, która powstała jakiś czas temu o nazwie Bitwalking pozwala na połączenie tych dwóch rzeczy. Jak wiadomo pieniądze są motywatorem praktycznie każdego człowieka i potrafią zdziałać cuda. Aplikacja, która płaci za chodzenie nie da nam jednak milionów na naszym koncie. Są to naprawdę symboliczne sumy, lecz jeśli się postaramy i systematycznie wykonamy swoją pracę to parę złotych miesięcznie znajdzie się dodatkowo na naszym bilansie zysków.

Aplikacja do liczenia kalorii

Aplikacje zdrowotne to nie tylko aplikacje do śledzenia naszych sportowych zmagań. Rynek dostarcza nam mnóstwo aplikacji, które pozwalają nam na liczenie kalorii. Najlepszą aplikacją do liczenia kalorii wydaje się być Myfitnesspal. Aplikacja ta jest jedną z najpopularniejszych aplikacji w tym temacie i postawiła wysoko poprzeczkę swojej konkurencji. Aplikacje takie po ustaleniu limitu kalorycznego i makroskładników pilnują nas, abyśmy nie przekroczyli wyznaczonych limitów oraz śledzi naszą wagę.

Fitatu to aplikacja, która również pozwala nam na wiele. Posiada bardzo dużą bazę produktów. Wprowadzenie produktów w takich aplikacjach do liczenia kalorii wcale nie musi być uciążliwe. Większość aplikacji działa na zasadzie skanowania produktu po kodzie kreskowym, a następnie wystarczy wpisać tylko wagę zjedzonego produktu. Czy waga i odpowiednie aplikacja to sukces odchudzania? Z pewnością metoda ta daje nam dużą świadomość tego co jemy i w jakich ilościach. Często zdarza się nam, że źle szacujemy zjedzone kalorie, nie wliczamy rzeczy, które podjadaliśmy przez co nasza waga stoi w miejscu.

aplikacja do odchudzania

Aplikacja dla cukrzyków

Jak wiemy cukrzyca to podstępna choroba, która potrafi wyniszczyć nasz organizm. Ważne jest, aby cały czas monitorować chorobę i zapisywać wartości z naszego glukometra. Aplikacje dla cukrzyków są zazwyczaj płatne, a można mieć praktycznie to samo za darmo. Aplikacja mySugr pozwala nam na bardzo wiele, możemy między innymi nie tylko zapisywać odczyt z naszego glukometra, ale także posiłki, lekarstwa, a nawet nadzorować dawkę insuliny. Jeśli Twój glukometr posiada system bluetooth to możesz przesyłać wyniki od razu do aplikacji.

Takie aplikację pozwolą Ci nawet odpowiedzieć na takie pytania czy cukrzyk może jeść jajka.

Zadbaj o zdrowe zakupy

Ostatnią aplikacją jaką Państwu przedstawimy to aplikacja zdrowe zakupy. Jak wiemy dzisiejsza żywność jest mocno przetworzona. Niektóre produkty potrafią zawierać całą tablice Mendelejewa i spożywanie ich w dłuższej perspektywie czasu może mieć dla nas niszczący wpływ. Na etykiecie każdego produktu powinien znajdować się skład. Pamiętajmy, że nie każdy dodatek z literą E na początku jest dla nas szkodliwy. E-280, E-350, E-120 – brzmi groźnie? Może i brzmi, ale są to w pełni naturalne dodatki do żywności, które często wytwarzane są z naturalnych składników tj. owoce czy owady. Aplikacja zdrowe zakupy w przejrzysty sposób wyjaśni Ci oraz pokaże każdy dodatek Twojego produktu oraz poranguje pod względem szkodliwości.

Podsumowując, są to tylko aplikacje i w większości liczy się nasza silna wolna. Niezależnie czy chodzi o bieganie, zdrowe odżywianie to warto śledzić i notować swoje poczynania, aby w pełni zmaksymalizować nasze efekty. Większość naszych telefonów posiada już wbudowane aplikacje, które pozwolą Ci na optymalizację Twojego snu lub pokazuje przebyte kroki, dlatego jeśli nie chcesz instalować żadnych nowych aplikacji to warto się zainteresować nimi.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne