Strona głównaZdrowieZalety dobrego snu: Dlaczego warto wybrać materac lateksowy?

Zalety dobrego snu: Dlaczego warto wybrać materac lateksowy?

Dzisiejszy świat nie jest łaskawy: ciągle pędzi i goni, wymagając od nas sił do realizowania nowych wyzwań. Aby mieć na to wszystko zdrowie i energię potrzebujemy odpowiedniej regeneracji i wypoczynku. Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia jest sen, a kluczem do zdrowego snu – dobry materac! Jednym z rodzajów materacy, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są materace lateksowe.

Dlaczego wygodny materac jest istotny?

Człowiek przesypia 1/3 swojego życia. I to właśnie ta „przespana” 1/3 w ogromny sposób wpływa na pozostałe 2/3. Bez snu nie jesteśmy w stanie funkcjonować: wyspany organizm to organizm pełen sił i energii. Aby się wysypiać w pełnym tego słowa znaczeniu, należy zadbać o właściwą higienę snu: a ta oznacza nie tylko odpowiednią długość nocnego wypoczynku i jego regularność, ale także dobór wygodnego materaca.

Podłoże snu ma ogromne znaczenie dla efektywności wypoczynku. Dobrze dobrany materac powinien zapewniać nie tylko wygodę, ale również odpowiednie podparcie dla kręgosłupa z zachowaniem wszystkich jego naturalnych krzywizn. W przeciwnym razie możemy zacząć odczuwać bóle pleców, a nasz sen będzie nieefektywny. A to z kolei może skutkować spadkiem nastroju, rozdrażnieniem, gorszą odpornością, a nawet znaczącym obniżeniem formy umysłowej.

Materac lateksowy – czym się charakteryzuje?

Na rynku znaleźć możemy wiele różnych rodzajów materacy sprężynowych i piankowych. W ostatnim czasie znacząco wzrosła popularność modeli wykonanych z pianki lateksowej. Dlaczego warto poznać bliżej właśnie ten rodzaj produktu?

Materace lateksowe uznawane są za jedne z najzdrowszych materacy świata. Do jego produkcji wykorzystuje się pianki z naturalnego oraz syntetycznego lateksu. Posiadają one porowatą strukturę, która nadaje materacowi dużej sprężystości i elastyczności. Materac lateksowy doskonale dopasowuje się do ciała użytkownika, zapewniając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. A to jest kluczowe dla efektywnego snu!

lateksowy-cyklop.png

Pianka lateksowa to także przepis na komfort odpoczynku. Leżąc na niej, odczuwa się przyjemną, błogą miękkość, nie jest ona jednak przesadna i nie powoduje zapadania się w materac. Co też ważne, materace lateksowe są materacami o dużej przewiewności. A to z kolei może mieć duże znaczenie dla osób preferujących sen w niższej temperaturze, a także użytkowników zmagających się z nadmierną potliwością.

Najlepsza opcja dla alergików

Przewiewność materaca lateksowego i jego porowata struktura ma jeszcze jedną zaletę: sprawia, że materac lateksowy jest materacem antyalergicznym. Pianka lateksowa (zarówno ta naturalna, jak i syntetyczna) nie gromadzi kurzu i roztoczy. Sam lateks posiada właściwości hipoalergiczne, a zatem nie wywołuje żadnych niepożądanych reakcji w kontakcie z ciałem użytkownika. Z tego względu materace lateksowe są bardzo częstym wyborem osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, gdyż pomagają im odczuwalnie podnieść komfort życia i zwiększyć efektywność nocnego wypoczynku.

1531.jpg

Choć materace lateksowe nie należą do najtańszych modeli na rynku, to odwdzięczają się imponującą trwałością. Dobry materac lateksowy jest odporny na trwałe odkształcenia i przez wiele lat nie traci swoich właściwości. Jest to kolejny argument przemawiający za jego wyborem. Inwestując w materac lateksowy dobrej jakości, inwestuje się we własny komfort i zdrowie na długie lata.

Alternatywa dla materacy kieszeniowych

W ostatnich latach głośno zrobiło się o materacach ze sprężynami kieszeniowymi. Ma to swoje uzasadnienie: modele kieszeniowe gwarantują niezwykłą wygodę dzięki wysokiej elastyczności punktowej. Doskonale dopasowują się do ciała użytkownika i nie przenoszą drgań na swojej powierzchni, dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie dla łóżek małżeńskich.

Nie każdy jednak jest przekonany do materacy sprężynowych. Alternatywą do materacy kieszeniowych mogą być właśnie modele z pianki lateksowej. Jak wykazują badania, materace lateksowe posiadają podobny poziom elastyczności punktowej co materace kieszeniowe. Niewiele gorzej wypadają także w kwestii przenoszenia drgań, a zatem mogą być z powodzeniem stosowane także w przypadku śpiących par. W zależności od modelu cena materaca lateksowego może okazać się korzystniejsza niż modelu kieszeniowego, a otrzymywana jakość jest niezwykle zbliżona.

Gdzie najlepiej kupić materac lateksowy?

125363.jpg

Gdzie najlepiej kupić materace lateksowe? Choć modele lateksowe mogą być nieco tańsze od modeli kieszeniowych, to nadal nie należą do najtańszych na rynku. Nie ma się co jednak dziwić: za jakość trzeba po prostu zapłacić. Najkorzystniejsze ceny materacy lateksowych są bez wątpienia w sklepach internetowych. Czy jednak zdalne kupno materaca to dobry pomysł?

Kupując materac w Internecie, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: po pierwsze, sprzedawca powinien oferować możliwość konsultacji z ekspertem, który pomoże dopasować produkt do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na dane firmy, opinie od klientów, a także na politykę dostaw i zwrotów – te powinny być darmowe. Prawdziwym pionierem pośród polskich firm jest sklep Materace Dla Ciebie, w którym materac możemy bezpłatnie testować we własnym domu aż przez 30 dni!

Artykuł sponsorowany.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne