Strona głównaCelebryciTestoviron - kto to? Co się z nim dzieje? Nie żyje?

Testoviron – kto to? Co się z nim dzieje? Nie żyje?

Niedawno, bo 25 lipca, Testoviron obchodził 43 urodziny. Z tej okazji przypomnimy sobie wszystkie jego śmieszne akcje (rolexy, pomarańcz, całki, sterydy) oraz cytaty z jego filmów, które do dzisiaj funkcjonują w naszym języku. Osobom, które nigdy nie zetknęły się z jego twórczością na YouTube, najpierw wyjaśnimy, kto to w ogóle jest i dlaczego w Internecie nadal jest o nim głośno. Przyjrzymy się również ostatnim plotkom, które mówią o tym, że Testoviron nie żyje – czy to prawda? Co się z nim dzieje? Sprawdzamy!

Testoviron – kto to? Wiek, wzrost, gdzie mieszka?

Osobom, które nie siedziały na YouTube w 2009 roku, najpierw wyjaśnimy, kto to jest Testoviron i dlaczego nadal jest znany. Otóż Testoviron jest prekursorem trollowania w Internecie. Wiele osób zrównałoby go dzisiaj z patostreamerem. Jednak Testoviron w prywatnym życiu nie był tzw. patusem – dowodem na to jest wywiad z nim z 2012 roku. Testoviron sam przyznał, że jego Internetowe ja, jest jedynie kreacją. Wypowiada się w nim całkiem inaczej niż w filmach z YouTube. 

Prowokacja jest świetnym narzędziem do zwrócenia uwagi na pewne kwestie. Testoviron w swoich filmach podkreślał przede wszystkim wszystkie stereotypowe cechy Polaków. W każdym stereotypie jest trochę prawdy – mimo że są one przesadzone i wyolbrzymione, to jednak w jakimś stopniu odzwierciedlają one rzeczywistość. Testoviron wyśmiewał naszą małostkowość, zazdrość, podejście do religii – mimo że teraz jest to normą wśród twórców na YouTube, to w 2009 roku była to nowość. Ludzie byli oburzeni tym, że jakiś facet pokazuje na filmach swoje drogie auto, rolexy, markowe ubrania i przy okazji obraża ich i wytyka im ich wady. Po latach został doceniony, a jego teksty są internetowymi viralami. 

Co wiemy o Testovironie? Co się z nim dzieje teraz? Czy żyje? Gdzie mieszka? Youtuber w przeszłości mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Podobno nadal tam jest – 13 lat temu fani doszli do tego, że mieszkał on w Carpentersville w Illinois. W tamtym czasie pracował w biurze projektowym, w którym zarabiał duże pieniądze. Nie wiemy, co się z nim dzieje teraz – tuż po tym, jak do sieci wyciekły jego dane osobowe (m.in. imię i nazwisko, miejsce zamieszkania) mężczyzna zniknął z Internetu i usunął wszystkie filmiki. Na YouTube jest jednak kilka filmów Testovirona. Najprawdopodobniej zostały one pobrane w tamtym czasie przez jego fanów, którzy postanowili po zniknięciu youtubera, znów wrzucić je na portal – jak to się mówi, w sieci nic nie ginie. 

Testoviron – nie żyje?

W Internecie jest mnóstwo wątków – zwłaszcza na Wykopie – że Testoviron nie żyje. To dziwne, że ludzie mają w zwyczaju rozpuszczać plotki, że sławni ludzie nie żyją, mimo że wszyscy wiedzą, że tak nie jest. Nie wiemy, co się z nim dzieje teraz, jednak odpowiedź na pytanie: Czy Testoviron żyje? jest na 99% twierdząca. Nie ma w sieci żadnej wiarygodnej informacji, że mężczyzna nie żyje – są tylko wątki na Wykopie, w których ludzie przerobili zdjęcia nagrobków, które miały udowodnić, że legenda polskiego YouTube rzeczywiście nie żyje. Nie mamy 100% pewności, czy żyje, jednak w jego ostatnie urodziny na jego stronie na Facebooku, udostępnił on zdjęcie swojej legitymacji studenckiej, dzięki której lata temu ludzie dowiedzieli się, jak wygląda. 

Testoviron – rolexy, pomarańcza, całki, sterydy i inne śmieszne cytaty

Testoviron znany był z pokazywania, czego dorobił się w Stanach. Nagrywał swoje rolexy, które wzbudzały zazdrość u części jego widzów. O co chodzi z Testovironem i pomarańczami? Otóż fani youtubera przerobili obraz Żydówka z pomarańczami (Pomarańczarka) Aleksandra Gierymskiego. Z obrazu wycięto twarz kobiety, a w jej miejsce doklejono Testovirona. Skąd taki pomysł? Mężczyzna w jednym ze swoich filmów wyśmiewał to, że Polacy nadal myślą, jak za czasów komuny, w których pomarańcze były ekskluzywnym towarem. Dodatkowo youtuber sam siebie nazywał Żydem, więc obraz był idealnym materiałem na mema. To z tego filmu pochodzi kultowy cytat: Masz, poczęstuj się – w 2017 roku Lidl w memowy sposób wykorzystał go w reklamie mandarynek. 

Co ciekawe Testoviron jest ojcem mema o Polaku Januszu, czyli o małpie z wielkim nosem. Wiele lat temu nagrał filmik, który pokazał ten gatunek małpy i nazwał ją prawdziwym Polakiem. To on jest autorem powiedzenia Polaki Cebulaki, którego wszyscy nadal używamy.

Jeśli chodzi o sterydy, to Testoviron jest nazwą jednych z tych leków. Youtuber w okresie nagrywania miał wysportowane ciało, dlatego ludzie zastanawiali się, czy jego nazwa ma związek z tym, że przyjmuje on jakieś leki sterydowe. 

Film o całkach jest nadal dostępny na YouTube. Testoviron wyjaśnia w nim w zabawny – i oczywiście obrażający innych – sposób, o co chodzi w tym zagadnieniu matematycznym. Film do dzisiaj jest viralem w sieci – polecam obejrzeć i sprawdzić na własnej skórze, o co chodzi z całkami i Testovironem.

Testoviron – twarz, czy widzieliśmy ją kiedyś?

Twarz Testovirona w czasach jego świetności na YouTube była wielką zagadką – mężczyzna zawsze nagrywał filmy bez niej. Nigdy nie podawał również swojego prawdziwego imienia i nazwiska – chciał być anonimowy. Jednak ktoś w końcu dokopał się, kim jest i jak wygląda Testoviron – znalazł zdjęcie jego legitymacji studenckiej, na której były dane i twarz youtubera. Testoviron ma na imię Łukasz i urodził 25 lipca 1979 r. W 2022 r., w dniu swoich urodzin, Testoviron udostępnił to zdjęcie na swoim Facebooku.
Już wiesz, kim jest Testoviron. Daj znać w komentarzu, czy znałeś historię mema z Polakiem Januszem i powiedzenia Polaki Cebulaki – czekamy!

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne