Strona głównaCelebryciPiotr Naimski - dzieci, kontakt, rodzina, żona, pochodzenie, życie prywatne

Piotr Naimski – dzieci, kontakt, rodzina, żona, pochodzenie, życie prywatne

Piotr Naimski jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Do 20 lipca 2022 roku był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Swoje odejście z rządu skomentował słowami: Powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i wszystko blokuję

Urodził się w 1951 roku i jest doktorem biochemii. Polityczną karierę rozpoczął w 1992 roku jako szef Urzędu Ochrony Państwa w rządzie Jana Olszewskiego. Wcześniej prowadził działalność opozycyjną, przez pewien czas nawet ukrywał się przed Służbą Bezpieczeństwa. Zaznaczał też, że rozmowy Okrągłego Stołu prowadzą do zalegalizowania komunistycznej władzy. 

Był zwolennikiem przystąpienia do NATO i uniezależnienia się od surowców pochodzących z Rosji. 3 września 2001 roku podpisał umowę z Norwegami na dostawy gazu. Prace nad jej realizacją zostały zawieszone przez kolejne rządy. Potem je wznowiono. 

Piotr Naimski nadzorował spółkę Gaz-System, która odpowiadała za realizację projektu Baltic Pipe. To właśnie gazociąg łączący Polskę z Norwegią, który zostanie oddany do użytku już w październiku. Pozwala uniezależnić się od dostaw gazu z Rosji, co w obliczu obecnej sytuacji politycznej jest dla Polski bardzo istotne. 

Piotr Naimski pochodzenie jego nazwiska można łatwo sprawdzić. Polityk obszernie wspomina o tym w jednym z wywiadów, którego udzielił Małgorzacie Subotić dla Rzeczpospolitej. Opowiada w nim, że pochodzi z rodziny frankistów, czyli ma żydowskie korzenie. Jego rodzina nosiła nazwisko Naim, co znaczyć miało ładny. Aby nie zatrzeć całkowicie korzeni dodała do niego jedynie polski przyrostek -ski

Jego rodzina pojawiła się w Warszawie 300 lat temu i jest mocno związana historycznie z miastem. Naimski podaje, że w przekazie ustnym zachowały się informacje o nadaniu rodowi herbu, ale nie ma żadnych dokumentów, które by to potwierdziały. Sporo nobilitacji sejmowych przeprowadzano w XVIII wieku i być może wtedy Naimscy otrzymali nowy herb. 

Poseł Piotr Naimski ma swoje biuro poselskie w Nowym Sączu i właśnie przez biuro, jak z każdym posłem i senatorem, można znaleźć kontakt do niego. 

Każdy, kto chce nawiązać kontakt z posłem może skorzystać z danych teleadresowych: ul. Narutowicza 6, 33-300 Nowy Sącz, tel. (18) 442 09 98. Nie ma informacji na temat tego, kiedy w biurze przyjmowani są wyborcy. Nie jest dostępny także żaden kontakt e-mailowy. Na stronie posła także nie ma takich danych. 

Piotr Naimski – dzieci, rodzina, żona, czyli życie prywatne

Żona Piotra Naimskiego, Małgorzata Naimska, jest hebraistką. Prowadzi działalność społeczną, a w okresie PRL była członkinią niepodległościowego ruchu harcerskiego. Jest członkinią Rady Muzeum Getta Warszawskiego i przewodniczącą Rady Fundacji Edukacja dla Demokracji. Naimscy mają czwórkę dzieci. 

O życiu prywatnym Piotra Naimskiego wiadomo niewiele. Jest pasjonatem historii, interesuje go badanie pochodzenia rodów i heraldyka. Najpewniej gdyby nie biochemia, poszedłby na studia historyczne. 

Czym zajmują się dzieci Piotra Naimskiego? Mimo że Naimski od lat piastuje stanowiska publiczne, informacje na temat jego dzieci nie pojawiają się w mediach. Działalność publiczną prowadzi też jego żona. 

We wspomnianym już wywiadzie dla Rzeczpospolitej powiedział, że w Polsce tylko on i jego rodzina: żona i dzieci noszą nazwisko Naimski. Ma dalszych kuzynów za granicą. 

Ewa Stankiewicz a Piotr Naimski 

We wrześniu 2021 roku Piotr Naimski udzielił wywiadu Ewie Stankiewicz, dziennikarce telewizji Republika. Mimo zapowiedzi w mediach społecznościowych, wywiad nigdy się nie ukazał. Co więcej, program Otwartym tekstem, który prowadziła Ewa Stankiewicz, został zdjęty z anteny. W mediach pojawiły się przypuszczenia, że powodem tego jest fakt, iż dziennikarka i reżyserka filmowa mocno krytykowała politykę energetyczną rządu. 

Na podstawie krótkiego zwiastuna rzeczywiście widać, że rozmowa Ewa Stankiewicz Piotr Naimski przebiega nerwowo. Dziennikarka zadaje ministrowi niewygodne pytania dotyczące zamykania kopalń i w ogóle odejścia od energii pochodzącej z węgla. 

Cała rozmowa  Ewa Stankiewicz Piotr Naimski nigdy nie ujrzała światła dziennego, więc nie można dokładnie stwierdzić, czego dotyczyła. Jak wiadomo, rolą zwiastuna jest zachęcenie telewidzów do obejrzenia całości. Mogło być tak, że zwiastun zawierał najbardziej kontrowersyjne fragmenty rozmowy, a całość miała nieco inny wydźwięk. 

Piotr Naimski zdaje się nie komentował tej sprawy. Szef Republiki Tomasz Sakiewicz przekazał mediom, że program nie przeszedł przez proces komisyjnego oglądania materiału przed emisją i dlatego nie mógł zostać wyemitowany. 

Tomasz Sakiewicz podkreślił też, że przygotowany wywiad odbiega od wszelkich standardów etycznych, a minister nie miał szans odnieść się do stawianych mu zarzutów. 

Być może teraz, gdy Piotr Naimski nie jest już związany z rządem (choć nadal pozostaje posłem Prawa i Sprawiedliwości) pojawią się kolejne wywiady, w których polityk odniesie się do polityki węglowej rządu. Na pewno takie propozycje ze strony dziennikarzy już się pojawiają. Nie wiadomo jednak, na ile Piotr Naimski będzie chciał komentować obecną sytuację energetyczną Polski. 

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne