Strona głównaBudownictwoTani ekogroszek z dostawą - kto oferuje?

Tani ekogroszek z dostawą – kto oferuje?

Temat ekogroszku oraz ogrzewania domów, w ostatnich czasach nie ustaje i wraca w mediach jak przysłowiowy bumerang. Chociaż lato w pełni, słońce świeci a plażowanie nieustaje to wiele osób, a zwłaszcza tych, posiadających nieruchomości wolnostojące oraz różnego rodzaju lokale usługowe, takie jak hotele czy restauracje już gorączkowo zastanawia się, czym ogrzeje swoje budynki w nadchodzącym nieubłaganie okresie jesienno – zimowym. Nie pomaga fakt niepewnej sytuacji, związanej z dostawą gazu, która spowodowana jest wojną za naszą wschodnią granicą. Bardzo dużo osób już teraz, szuka rozwiązań na ten niespokojny czas. Ci, którzy posiadają w swoich domach kotły na ekogroszek, które spełniają wymagania 5 klasy oraz ECO DESIGN, które to narzucone są przez ustawę antysmogową, mogą już teraz, zacząć wyszukiwać tani ekogroszek z dostawą. Gdzie kupić? Podpowiadamy w artykule.

Tani ekogroszek z dostawą – gdzie kupić?

  1. OLX – mnóstwo ofert z dostawą
  2. Castorama – czasami zdarzają się fajne promocje
  3. Sprawdź lokalnie – zazwyczaj jest ciut drożej, ale terminy bardzo fajne
  4. BricoMarche – ostatnio sporo osób tam kupuje ekogroszek
  5. LeroyMerlin – jest możliwość dostawy, która nie jest tania.

Zanim odpowiemy na pytanie, gdzie można kupić tani ekogroszek z dostawą, wyjaśnijmy, czym on w ogóle jest. Ekogroszek jest to nazwa handlowa, którą stosuje się do określenia paliwa, które wytwarza się z surowca, jakim jest węgiel brunatny oraz węgiel kamienny. W tym przypadku mówimy o tych, które mają za zadania wytwarzać energię cieplną. Ekogroszek, produkuje się z węgla, który jest wysokokaloryczny. Ma on również obniżoną zawartość siarki, małą ilość wody, niską spiekalność oraz małą zawartość substancji niepalnych. Jakie jest główne zastosowanie ekogroszku? Służy jako materiał opałowy i wykorzystuje się go we wspomnianych już we wstępie domostwach wolnostojących, hotelach czy schroniskach górskich. 

Ostatnie zawirowania gospodarcze, echa pandemii oraz wojna na Ukrainie spowodowały, że cena węgla wzrosła niemal 4-krotnie. Przyczyniają się do tego również strajki na terenie Kolumbii i RPA, które znacząco zmniejszyły jego podaż. Do tej pory za tonę węglą w skupie, płaciło się 800 zł, teraz cena ta wynosi… 3000 zł. Chcąc ratować sytuację gospodarstw w Polsce, nasz rząd wprowadził gwarantowaną cenę za tonę, która ma być nie większa niż 960 zł, sprzedawcom natomiast, gwarantują rekompensatę w wysokości 1070 zł. Jednak czy to zadziała? Czas pokaże. 

Gdzie zatem można kupić tani ekogroszek z dostawą? Jak zwykle z pomocą przychodzi internet. Produkt ten oraz usługa dowozu, oferowane są bardzo często na portalu OLX, gdzie osoby poszukujące tego surowca, mogą porównać sobie różne ceny i wybrać tę najbliżej odpowiadającą ich budżetowi na to przeznaczonemu. Oprócz tego warto zajrzeć na różne strony internetowe, firm pośredniczących w sprzedaży tego produktu. 

Najczęściej sprzedawane są workach o masie około 25 kg. Przyczynia się do jeszcze łatwiejszego ich transportu, dlatego też bardzo często można kupić tani ekogroszek z dostawą, od razu w cenie. Kupując ten surowiec, warto również zwrócić uwagę, aby posiadał odpowiedni certyfikat, który poświadczy, że pochodzi on z polskich kopalni. Zyskujemy wtedy pewność, że w jego składzie nie ma żadnych niebezpiecznych dla naszego pieca kamieni, które mogłyby go uszkodzić. Oprócz tego wspieramy tym czynem, nasze lokalne biznesy co również jest niezwykle ważne, zwłaszcza w naszych skomplikowanych ekonomicznie czasach. 

I chociaż pora letnia za pasem, a większości z nas tylko desery lodowe, zimne trunki i grille ze znajomymi w głowie to właśnie ta pora roku, jest najlepsza do zakupu opału na zimę. Zwłaszcza jeśli myślimy o tym, aby nabyć tani ekogroszek z dostawą gratis. Letnia pora to również czas, gdy większość sklepów internetowych oraz magazynów stacjonarnych ma największą ilość ekogroszku a w związku z tym, lepszą niż w zimie cenę. Warto jednak pamiętać, poszukując zapasów ekogroszku na zimę, aby był spakowany i przygotowany w odpowiedni sposób. Dzięki temu zyskujemy pewność, że się nie zepsuje i starczyć nam będzie na całą zimę bez obaw o to, że np. złapie wilgoć. Musimy zatem zwrócić uwagę, by był spakowany w wytrzymałe i solidne worki foliowe, które zapewnią mu najlepszą żywotność. 

Przemyślany zakup to również gwarancja odpowiedniej temperatury w domu oraz… oszczędności pieniędzy. Źle spakowany ekogroszek może złapać wilgoć zaś ten, który ma złą jakość, może uszkodzić nasz piec i narazić na wysokie koszta związane z jego naprawą.

Znalezienie taniego ekogroszku z dostawą do domu to misja, która stoi przed wieloma osobami, które w ten sposób opalają swoje nieruchomości. Jeśli jednak będziemy pamiętać o tym, aby zawczasu sprawdzić sposób jego przechowywania, oraz posiadanych certyfikatów to wszystko powinno być dobrze. I chociaż na pierwszy rzut oka, szukanie tego produktu w Lipcu śmieszy, nie jest to wcale taki głupi pomysł, jak mogłoby się z początku wydawać. Zwłaszcza w naszych niepewnych czasach, w których ceny za niego tak bardzo poszły do góry. Może to właśnie jedyna droga na jakąkolwiek oszczędność, mimo zapewnień pomocy rządu? Naszym zdaniem, warto sprawdzić.

Sprawdź

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne