Strona głównaBudownictwoIle kosztuje malowanie pokoju?

Ile kosztuje malowanie pokoju?

Raz na jakiś czas konieczne jest odświeżenie mieszkania — pomalowanie ścian, dokonanie drobnych napraw czy usterek. Nie każda osoba ma jednak czas, siłę i chęci, aby latać z wałkiem i wiadrem farby. Możesz wtedy zdecydować się na profesjonalną usługę. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, zadzwonić, umówić się i gotowe, ale ile coś takiego kosztuje? Ile kosztuje malowanie pokoju? Jaki jest cennik malowania ścian? Odpowiadamy! 

Ile kosztuje malowanie pokoju? Ile za malowanie pokoju? 

Finalna cena zależna jest oczywiście od firmy, miasta, metrażu, zakresu obowiązków. Co innego pokój z czterema, prostymi ścianami, a co innego pokój ze skosami, fikuśnymi kształtami czy pomalowany w nietypowy sposób. 

Oczywiście ceny zmieniają się co roku. Obecna cena za malowanie z pewnością będzie różniła się od tej sprzed kilku lat. Postanowiliśmy dla ciebie sprawdzić obecny cennik i koszta. Ile za malowanie pokoju przyjdzie Ci zapłacić? 

Cennik malowania ścian — Warszawa

Sprawdziliśmy popularne portale. Koszt dwukrotnego pomalowania ścian w jednej z warszawskich firm to od 9 do 11 złotych za m2. 

Malowanie ścian cennik — Katowice

Ile kosztuje malowanie ścian? Cennik jednej z Katowickich firm dla porównania, w tym samym czasie, koszt trzech warstw farby na ścianach i sufitach to od 14 złotych za m2.

Ile kosztuje malowanie mieszkania?

Zanim jednak określisz czy są to duże czy małe kwoty, pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić ofertę. Malowanie to nie tylko wyciągnięcie wałka i naniesienie farby na ścianę, ale i przetarcie ścian, rozłożenie folii, oklejenie elementów takich jak np. sufit, okna, framuga i inne. Dodatkowo firma może oferować wypełnienie dziur czy ubytków. Tak naprawdę warto zadzwonić i umówić się na indywidualną wycenę, zazwyczaj jest ona całkowicie darmowa i często nie zobowiązuje Cię nawet do skorzystania z usług danej firmy. 

Ile kosztuje malowanie mieszkania 50m2?

Podczas wyliczania i kalkulowania kosztów pamiętaj, że nie chodzi o metr kwadratowy podłogi, a metr kwadratowy ściany. Są to dwie zupełnie różne powierzchnie. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje malowanie mieszkania 50m2, powinieneś najpierw zastanowić się, ile metrów mają Twoje ściany. Sufity w blokach są zdecydowanie niższe niż np. w kamienicach lub halach czy domach.  

Ile kosztuje malowanie mieszkania? Od czego zależy koszt malowania wnętrza?

Tak, jak już wyżej wspomnieliśmy, wszystko zależy od tego co firma zastaje na miejscu. Zupełnie inna wycena przypadnie na mieszkanie, w którym nie było jeszcze ani jednej warstwy farby, niż w mieszkaniu, w którym na ścianach jest już kilka warstw. Należy pamiętać, że co jakiś czas konieczne jest zdrapanie starej farby, wyrównanie ścian za pomocą gładzi i pomalowanie wszystkiego na nowo. Warto więc to uwzględnić, jeśli podejrzewasz, że właśnie u Ciebie konieczne będzie dokonanie takich prac. 

Firmy, które zajmują się malowaniem ścian, często w ofercie mają osobno malowanie sufitów, ram okiennych czy drzwi. Tutaj oczywiście również koszta są inne. Wiele zależy od powierzchni. To już od Ciebie zależy czy chcesz z takich usług skorzystać. 

Cennik malowania ścian — dużo czy mało? 

Więc ile tak naprawdę kosztuje malowanie ścian? Cennik dostępny na stronie jednej firmy może znacząco różnić się od cennika innej firmy. Oczywiście wpływ na to ma także doświadczenie załogi, ale i co konkretnie wchodzi w skład danej usługi, dlatego, zanim wybierzesz najtańszą firmę, upewnij się, że do tej kwoty nie musisz doliczyć także prac przygotowawczych. Mowa tutaj o usuwaniu starej farby, resztek tapety, odpylaniu, myciu ścian, wypełnianiu ubytków, akrylowaniu, gruntowaniu  itp. 

Do kosztów ogólnych dolicz także zakup farby. Tutaj kwestia jest to tak naprawdę do dogadania. Firma ma zapewne swoje wałki i sprzęt, natomiast większość przedsiębiorców, aby uniknąć zgrzytu, dogaduje się z klientami co do marki i koloru farby. Dzięki temu nikt nie pomyli koloru szarego z gołębiowym. 

Czy opłaca się płacić za malowanie ścian? Cennik odstrasza? 

Nie da się jednoznacznie określić czy jest to dużo czy mało. Wszystko tak naprawdę zależy od osoby i jej budżetu. Oczywiście, tańsza alternatywa to zrobić to samodzielnie, jednak musisz wtedy nie tylko poświęcić na to cały dzień lub nawet i kilka dni, ale samodzielnie przygotować ściany, zabezpieczyć pokój, a następnie zająć się całą resztą. Efekt może, choć nie musi, być dobry — tutaj wszystko zależy od Twoich umiejętności manualnych.

Jeśli jednak szukasz usługi profesjonalnej — zachęcamy do skorzystania z pomocy fachowców. Z pewnością będą to najlepiej pomalowane ściany, jakie widziałeś w swoim życiu. Oczywiście, o ile wybierzesz odpowiednią firmę.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne