Strona głównaOpinieGroszek / węgiel z kopalni Marcel - opinie o spalaniu, ceny

Groszek / węgiel z kopalni Marcel – opinie o spalaniu, ceny

Węgiel, przez niektórych nazywany żartobliwie czarnym złotem, to paliwo niezbędne do opalania wielu budynków (i nie tylko, bo też elektrociepłownie) na całym świecie. W naszym kraju, to Śląsk węglem stoi. 

Wielu dzielnych górników dzień w dzień naraża swoje życia i zdrowia, zjeżdżając głęboko pod ziemię, by nam ów surowiec dostarczyć. Brawo dla Was, panowie, chapeau bas! Do jednego z takich miejsc należy kopalnia Marcel, która znajduje się w miejscowości Radlin. 

Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że początki działalności tej kopalni datowane są już na 1883. To robi wrażenie, prawda? Od 2003 roku zaś, wchodzi w skład Polskiej Grupy Górniczej. Materiał przez nich pozyskiwany cieszy się sporą popularnością i nie najgorszymi opiniami, jeśli jesteś ciekawy jakimi, zapraszamy do lektury!

Groszek z kopalni Marcel – opinie

Rynek firm wydobywających i sprzedających ekogroszek (lub krócej brzmiący groszek), jest imponujący. Jednak jak to często w takich przypadkach bywa, niestety i w tej branży można natknąć się na oszustów, którzy sygnują swój produkt w kłamliwy sposób. Abstrahując jednak od zagadnienia oszustw, co można przeczytać na temat produktu, jakim jest groszek Marcel? Opinie w tej kwestii są (jak zwykle) niezawodne. Co zatem mówią? Często wspomina się w nich, o licznych rabatach, oferowanych przez tę kopalnię. Kopalnia jest jedną z najstarszych w Polsce. Ma to również niewątpliwy wpływ na jakość surowca, jakim jest groszek Marcel. Opinie często odnoszą się do tego faktu.

ruch marcel opinie
Wpisując węgiel marce opinie, zobaczymy opinie o samej kopalni, nie o węglu. To opinie pracowników.

Węgiel Marcel – opinie

Co jeszcze wiadomo na temat tego surowca pozyskiwanego w Radlinie? Węgiel Marcel opinie ma dość pozytywne. Wiele z nich należy również do górników, którzy… chwalą mocno to miejsce pracy. Jest to na pewno przydatne dla osób, które rozważają górniczą karierę. Węgiel Marcel opinie ma w przeważającej części dobre. Mówią o wysokiej kaloryczności tego produktu, co przekłada się w znaczący sposób na mniejsze rachunki w gospodarstwach, które zdecydowały się na jego używanie. 

Groszek Marcel – jak wygląda cenowo?

Powiedzieliśmy już, że węgiel pozyskiwany z kopalni Marcel, charakteryzuje się wysoką kalorycznością, co jest niewątpliwą zaletą ekonomiczną dla osób, które stosują go w swoich domach. Jak jednak wygląda cenowo ten produkt, jeśli chcielibyśmy go zakupić? Z informacji dostępnych w internecie wynika, że tona tego surowca to koszt około 2200 zł. Decydując się na jego nabycie, zyskujemy pewność dobrze ogrzanego domostwa, a także małe ryzyko zabrudzeń w związku z małą ilością popiołu, wytwarzanego podczas spalania. Ma to swoje przełożenie w tym, że produkt pozyskany z węgla, jakim jest groszek Marcel, opinie zbiera znakomite. Wielu zadowolonych klientów zwraca w nich uwagę na rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Ceniony jest przez nich również fakt, że groszek Marcel spala się bardzo długo, utrzymując przez długi czas odpowiednią temperaturę w całym domu. 

Węgiel 24 info, tutaj znajdziemy pozytywne opinie o węglu.

Jak palić węglem Marcel? 

Jak palić węglem Marcel? To pytanie zadawane przez wielu klientów, którzy decydują się na ten produkt. Na wstępie warto dodać, że jest on dedykowany do: 

  • piecy żeliwnych
  • piecy kaflowych
  • piecy stalowych
  • kuchni węglowych

Odpowiedź na dylemat, jak palić węglem Marcel jest na szczęście prosta. Proces ten należy rozpocząć, przesuwając istniejący żar na tył paleniska. Następnym krokiem, który trzeba uczynić, jest wsypanie opału (w ilości około czterech łopatek). Podczas tego procesu trzeba jednak pamiętać, aby nie zasypać istniejącego żaru poprzez zadbanie o to, by dodany przez nas węgiel, tylko lekko go dotykał. Metoda da, daje pewność, że nie zagasimy istniejących płomieni. 

Co jednak w przypadku, gdy chcemy rozpalić nasz piec od zera? Najlepszym i najbardziej ekonomicznym sposobem, jest metoda ,,od góry’’, która polega na załadowaniu naszego pieca odpowiednią ilością węgla (np.Marcel). Następnie zaś, na usypaną przez nas kupkę należy położyć zapaloną rozpałkę, która stopniowo będzie spalać podłożony przez nas materiał. Resztki koksu, żarzą się dzięki temu przez wiele godzin, nawet po zakończeniu już procesu spalania. 

Mamy nadzieję, że po tym artykule kwestia opalania pieca węglem nie będzie już dla Ciebie czarną magią. 

Kopalnia Marcel, która wydobywa ten surowiec, jest już naprawdę doświadczonym zakładem (swoją wiedzę wypracowali na przestrzeni wszystkich lat ich istnienia) i wiedzą dobrze, jak to robić. Czarne złoto, które nam dostarczają, jest dobrym i wartościowym w energię produktem, który cieszy się sporą popularnością. W naszej opinii, na pewno jest to miejsce godne podziwu, a węgiel przez nich wydobyty wart jest zakupu.

Zobacz również:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne