Strona głównaBudownictwoNarożnik w kształcie U – wygoda dla całej rodziny

Narożnik w kształcie U – wygoda dla całej rodziny

Podczas poszukiwań wygodnego wypoczynku dla całej rodziny, naszą uwagę na pewno przyciągną narożniki. Do wyboru pozostają rozmaite modele i choć różnic między nimi jest dużo, warto zwrócić uwagę na ich budowę. Optymalnym rozwiązaniem do nieco większego, rodzinnego salonu jest narożnik w kształcie U. Dlaczego? Wyjaśniamy!

Narożnik w kształcie litery U – czym tzw. „podkowa” różni się od pozostałych rogówek?

Narożnik w kształcie U posiada dwa krótsze elementy zlokalizowane po obu stronach części długiej. Tak charakterystyczna budowa odróżnia narożnik podkowę od niezwykle popularnych modeli „L” z jednym, krótszym modułem. Narożniki U są też, co do zasady, większe, bardziej eleganckie, ale i droższe od „L-ek”. Natomiast tym, co łączy oba rodzaje rogówek, jest:

  • dostępność różnych rozmiarów i wzorów – aczkolwiek wybór w segmencie narożników w kształcie U jest bardziej ograniczony, ponieważ są one rozwiązaniem mniej uniwersalnym;
  • dostępność modeli z funkcją spania – wówczas nasz elegancki za dnia wypoczynek, po szybkim rozłożeniu, może pełnić rolę komfortowego łóżka.

Dlaczego narożniki w kształcie U tak dobrze sprawdzają się w rodzinnych salonach?

Narożnik w kształcie litery U doskonale odnajdzie się w rodzinnym, stosunkowo przestronnym salonie. Dostarczy sporo wygodnego miejsca do siedzenia i leżenia dla wszystkich domowników. Ze względu na często spore gabaryty i mocny design, narożnik podkowa będzie pełnić rolę przyciągającej uwagi dekoracji wnętrza i separatora poszczególnych stref. Warto wybrać narożnik rozkładany w kształcie litery U. Dzięki nowoczesnym mechanizmom rozkładania, wystarczy kilka ruchów, by zamienić efektowny narożnik w kształcie U w duże, wygodne łóżko. Rozwiązanie to z pewnością docenią właściciele mieszkań bez osobnego pokoju gościnnego oraz… rodzice, którzy zaadaptowali sypialnię pod pokój dziecięcy. Funkcję spania posiada niemal każdy narożnik w kształcie U z oferty Salonów Agata.

Duży czy mały narożnik w kształcie litery U – jaki wybrać dla swojej rodziny?

Wybierając rozmiar narożnika podkowy, musimy skonfrontować preferencje i potrzeby wszystkim domowników z… życiem. Trzeba wziąć pod uwagę ilość wolnego miejsca w salonie oraz dostępny budżet. Najmniejsze narożniki w kształcie litery U mierzą niespełna 3 metry. Największe – ponad 4. W przypadku rogówek z funkcją spania należy dodatkowo sprawdzić wymiary mebla po rozłożeniu. Żeby nie okazało się potem, że rozkładanie wypoczynku będzie wiązać się z koniecznością przesuwania czy wynoszenia z salonu większości rzeczy. Inne kwestie wymagające weryfikacji to rodzaj mechanizmu rozkładania oraz przeznaczenie „łóżka”. Pamiętajmy, że nie każdy narożnik rozkładany będzie się nadawać do spania codziennego.

Gdy dzieci pójdą spać, czyli funkcje premium w narożnikach w kształcie U

Jak wspomnieliśmy, narożniki w kształcie litery U są meblami bardziej ekskluzywnymi. Dlatego często posiadają dodatkowe funkcje potęgujące efekt odprężenia. Można do nich zaliczyć np. elektryczny system relaks. Naciśnięcie przycisku powoduje odchylenie oparcia i pogłębienie siedziska, by wypoczywać w pozycji półleżącej. Innym, ale równie ciekawym i dającym szansę na odpoczynek rozwiązaniem są regulowane zagłówki.

Podsumowanie

Nowoczesny narożnik w kształcie litery U pozwala zaaranżować efektowną, oryginalną i ergonomiczną strefę relaksu dla całej rodziny. Wybierając model rozkładany, oprócz stylowego wypoczynku, zyskamy dodatkowe komfortowe miejsce do okazjonalnego spania. Rodzinne narożniki podkowy można obecnie kupić nie tylko w stacjonarnych salonach meblowych, ale także w sklepach internetowych.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne