Strona głównaCelebryciPatrycja Runo - wiek, Wikipedia, pochodzenie, dzieci, rodzice, data urodzenia, z mężem,...

Patrycja Runo – wiek, Wikipedia, pochodzenie, dzieci, rodzice, data urodzenia, z mężem, biografia, ślub

Patrycja Runo to romska artystka, którą wielu ludzi nazywa królową muzyki cygańskiej. Jeśli interesują cię informacje na jej temat, zapraszamy do lektury. Dowiesz się, kim jest i czym się zajmuje. Sprawdzamy, co wiadomo w temacie:

  • rodzinna biografia artystki (Wikipedia, prywatne strony),
  • data urodzenia Patrycji Runo,
  • pochodzenie a ślub z Polakiem.

Patrycja Runo – kto to? Wiek, wzrost 

Ci, którzy szukają informacji na temat Patrycji Runo, najczęściej pytają o jej pochodzenie oraz wiek. Patrycja Runo urodziła się w 1984 roku. Wobec tego na pytanie o wiek możemy odpowiedzieć, że ma 38 lat. Dokładna data urodzin Patrycji nie jest znana. 

Informacje na temat tego, jakiego jest wzrostu, także nie pojawiają się w internecie. 

Choć biografia artystki pojawia się na kilku stronach internetowych, nie jest bardzo szczegółowa. W wielu tekstach pojawia się informacja o początkach kariery u don Vasyla – miała wtedy 15 lat, a potem karierze solowej. 

Zobacz: Czy to prawda że Don Vasyl nie żyje?

Patrycja Runo – czego nie powie nam Wikipedia

Sprawdziliśmy, czy Wikipedia publikuje jakiekolwiek materiały na temat artystki. Na chwilę obecną Patrycja Runo nie ma swojego artykułu w tej encyklopedii. Niemniej jednak, z uwagi na to, że to otwarty portal i każdy może w nim publikować, być może kiedyś przeczytamy tam, coś o Patrycji. Jej biografia artystyczna już dziś jest bardzo bogata.

Wyjątkowa barwa głosu i niezwykła charyzma sprawiły, że Patrycja Runo jest zapraszana na duże imprezy organizowane przez stacje telewizyjne. Była jedną z gwiazd ubiegłego Sylwestra Marzeń TVP2. Występowała też w organizowanym przez telewizję Polsat Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie. Artystka sporo koncertuje, mimo że ma rodzinę i dzieci.

Źródło: Instagram

Patrycja Runo – pochodzenie

Patrycja Runo jest Romką. Wychowywała się w Chełmży, ale obecnie mieszka w Wyszkowie pod Warszawą. Jej mama była Polką a tata Romem. Artystka ma siostrę, z którą wspólnie występuje oraz dwóch braci, którzy nie związali swojego zawodowego życia ze sceną. 

Jak opowiedziała w jednym z wywiadów, mimo tego, że tata należał do społeczności romskiej, nie można powiedzieć, że wychowywała się w tradycyjnym cygańskim domu. W Chełmży nie mieszkali inni Romowie, a Patrycja chodziła z polskimi dziećmi do szkoły. Dziś nie identyfikuje się ostatecznie z żadną z kultur. Stara się czerpać z obu to, co najlepsze. 

Biografia rodziny Patrycji jest niezwykle barwna – wiele jej ciotek i kuzynek jest uzdolnionych muzycznie i związało się ze sceną. Choć, co Patrycja przyznaje, kobietom z romskich rodzin, trudno łączyć wychowywanie dzieci, spędzanie czasu z mężem z karierą zawodową. O wiele łatwiej jest romskim mężczyznom. Kobiety zgodnie z tradycją więcej czasu poświęcają rodzinie i wychowywaniu dzieci. 

Patrycja Runo z kulturą romską zetknęła się dość późno, bo dopiero wtedy gdy jej tata został menedżerem don Vasyla. Dość szybko trafiła do jego zespołu i przyglądała się z bliska temu, jak wygląda świat ze sceny muzycznej. Była jedną z najbardziej utalentowanych tancerek, która występowała w jego zespole. Z czasem poczuła, że chce być liderką a nie tłem. Zdecydowała o tym, że założy własną formację artystyczną. Choć początki nie były łatwe, udało jej się stworzyć wyjątkową grupę, która sporo koncertuje i robi artystyczne pokazy na weselach. Każdy, komu bliska jest kultura romska, może zaprosić Patrycję Runo na swój ślub. Organizacją występów artystki zajmuje się agencja Luxart.

Obecnie w Polsce mieszka około 30 tysięcy Romów, większość z nich żyje wśród Polaków, tworząc z nimi zwartą społeczność. Mimo tego osoby, które weszły w związek małżeński z kimś spoza wspólnoty, uznawane są za zdrajców. Takich oskarżeń nie udało się uniknąć Patrycji Runo, która wyszła za mąż za Polaka. Piszemy o tym poniżej. 

Zobacz: Czy Patryk Jaki ma romskie pochodzenie?

Patrycja Runo z mężem, ślub

Patrycja Runo we wrześniu 2016 roku wyszła za mąż za swojego menedżera. Ich ślub był wyjątkowym wydarzeniem. Tomasz Runo związał się z Patrycją po tym, jak zaczął wspólnie z nią tworzyć zespół Patrycja & Gypsy Stars. Patrycja często pojawia się z mężem w mediach i na łamach gazet. Para publikuje też wspólne zdjęcia. 

Mimo tego, że Patrycja Runo sama jest dzieckiem z mieszanego małżeństwa, społeczność romska okrzyknęła ją mianem zdrajczyni. Jak sama podała, niektórym jej związek był obojętni, inni kibicowali. Byli jednak i tacy, którzy wprost sprzeciwiali się temu, że do romskiej rodziny wpuszczane są osoby spoza niej. Mimo upływu lat, ślub z osobą spoza hermetycznej rodziny cygańskiej, jest dla niektórych nie do pomyślenia. 

Małżeństwo ma dwoje dzieci, synów Alena i Samuela (data urodzenia dzieci nie jest podana do publicznej wiadomości). Starszy syn Patrycji ma orientalną urodę. Z tego powodu w szkole spotkał się z atakiem na tle rasistowskim. Jednak dzięki szybkiej interwencji rodziców taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła. Patrycja wiele robi, by budować w Polsce tolerancyjne społeczeństwo. Występuje chociażby w szkołach, gdzie opowiada o romskiej kulturze i uczy dzieci tańca.

Patrycja Runo – rodzice

Rodzice Patrycji Runo mieszkają w Chełmży. Tata artystki, Marian Siwak, jest właścicielem agencji koncertowej. Współpracował też z najbardziej znanym romskim artystą, don Vasylem. 

Gdy Patrycja zdecydowała się na związek z Polakiem, ani jej rodzice, ani rodzice Tomasza, nie mieli nic przeciwko. Bez problemów zaakceptowali wybór swoich dzieci.

Sprawdź jeszcze

Popularne