Strona głównaBudownictwoSofar Solar - opinie. Sprawdzamy falowniki, inwertery

Sofar Solar – opinie. Sprawdzamy falowniki, inwertery

Wiele osób, zastanawiając się nad założeniem instalacji fotowoltaicznej, nie zdaje sobie sprawy z tego, że panele to nie jedyny element, nad jakim trzeba się zastanowić. Potrzebne jest oczywiście jeszcze coś, co wielu nazywa sercem całej instalacji. Falowniki, znane też pod nazwą inwertery, są nieodłączną i bardzo istotną rzeczą, bez której panele nie mają prawa działać. Nie będę tu jednak wchodzić w szczegóły, ponieważ za dużo byłoby tu technicznego języka, którego i tak nikt by nie zrozumiał. Jedynym, co musisz wiedzieć, jest to, że falowniki, czy inwertery są równie ważne co panele fotowoltaiczne i musisz zwrócić na nie uwagę podczas planowania całej instalacji.

Jedną z bardziej znany i szeroko polecanych firm jest Sofal Solar. Mają one w swoim zasobie szeroką gamę do wyboru, którą dzisiaj wspólnie przeanalizujemy. Dowiesz się między innymi o tym, jakie opinie ma falownik Sofar 4 4 kw 3-fazy z wifi, który, już teraz Ci zdradzę, cieszy się szczególną popularnością. Kolejnym modelem, którego opinie poznasz, będzie Sofar Solar 5.5 KTL-X, a następnie przejdziemy do  Sofar 6.6 KTL-X i tego, jakie zyskał opinie. 

Jeśli myślisz, że to już wszystko, to się mylisz. Oprócz tych trzech modeli przed nami opinie o Sofar 8.8 KTL-X i opinie o Sofar 3.3 KTL-X opinie. To kwestie, które omówimy, które sprawdzą się dla klientów indywidualnych. Jednak przedstawię Ci również to, jakie opinie ma falownik Sofar 10kw, który dostosowany jest już do użytku na większą skalę, jak również opinie dotyczące Sofar 11 KTL-X. Jeżeli interesuje Cię dany model, zapraszam do dalszej lektury tego artykułu, a na pewno zaspokoisz swoją potrzebę wiedzy na ten temat.  

Naszym pierwszym przystankiem będą  ogólne opinie z forum, o falownikach Sofar. W tym punkcie dowiesz się, jak ludzie oceniają markę jako całokształt i czy opinie z forum są przychylne marce, czy nie.

Sprawdź: Fotowoltaika Columbus Energy – opinie. Dobra firma, nie oszuści, naciągacze?

Falowniki Sofar – opinie. Co mówią na forum? 

Jeśli interesują Cię falowniki Sofar i ich opinie, forum będzie najlepszym miejscem, by zacząć poszukiwania. Użytkownicy, którzy sami posiadają swoje inwertery Sofar, opinie będą mieli najświeższe. Jeśli chcesz porównać sobie inwertery Sofar opinie, z  tym, jakie falownik Sofar ma opinie na forum, to zapewniam Cię, że jest to bardzo dobry eksperyment. Warto wiedzieć, czy to, co firma sama o sobie mówi, pokrywa się z doświadczeniami klientów. 

Poniżej, w oparciu o każdy poszczególny model, przeanalizujemy, jakie ma opinie na forum falownik Solar. Zanim jednak przejdziemy do podziału, zdradzę Ci, że falownik Sofar 4 4 kw 3-fazy z wifi, opinie ma naprawdę zadowalające, niech więc nie przeraża Cię myśl, że ten, jak również i słabszy Sofar 3.3 KTL-X nie poradzą sobie. Opinie indywidualnych klientów są w tym przypadku zgodne, że wszystkie inwertery Sofar sprawdzają się świetnie.

Opinie o Sofar Solar KTL-X są naprawdę pozytywne. Użytkownicy zauważają przede wszystkim ponadprzeciętnie długą gwarancję, która tylko w przypadku Sofar Solar KTL-X jest aż na 10 lat (w innych falownikach, proponowane jest zazwyczaj tylko 5 lat). Na dodatek, można poprosić o przedłużenie tego okresu lub przedłużyć go samodzielnie za odpowiednią opłatą, nawet do 20 lat.

Oprócz tego falownik Sofar zyskuje wspaniałe opinie ze względu na swoją wydajność, a także intuicyjną obsługę, która ułatwia użytkownikom korzystanie z tego sprzętu. Jeśli chodzi o użytkowników, to w zdecydowanej większości polecają oni wybór tej firmy, ale sami instalatorzy również preferują Sofar Solar, tym razem ze względu na szybki i wygodny montaż. 

Inwertery Sofar – opinie 

Pod spodem znajdziesz oceny dotyczące poszczególnych modeli. Tak jak wymieniłam wcześniej, pojawią się tam opinie o Sofar 3.3 KTL-X, falowniku Sofar 4 4 kw 3-fazy z wifi, Sofar Solar 5.5 KTL-X, Sofar 6.6 KTL-X , Sofar 8.8 KTL-X, czyli tych, które nadadzą się do domów jednorodzinnych, jak również opinie o falowniku Sofar 10kw i Sofar 11 KTL-X, które z kolei lepiej sprawdzą się w użytku komercyjnym.

Sprawdź: Farma fotowoltaiczna – szkodliwość, czy mit?

Sofar 3.3 KTL-X opinie 

Zacznijmy więc od Sofar 3.3 KTL-X. Opinie na jego temat nie ma za wiele, przynajmniej tych pisemnych. Zdecydowana większość użytkowników nie zna się na tyle na inwerterach, by rozpisywać się w pięciu zdaniach złożonych o ich zaletach. Liczba gwiazdek, jednak u każdego sprzedawcy jest bardzo wysoka i rzadko kiedy spada poniżej 4. Jeśli zastanawiasz się nad modelem Sofar 3.3 KTL-X, opinie, choć szczątkowe w opisy, będą wyraźnie pozytywne.

Falownik Sofar 4.4 KW 3-fazy z wifi – opinie 

Jeśli chodzi o falownik Sofar 4 4 kw 3-fazy z wifi, opinie o nim również bardzo dobre, choć podobnie jak w poprzednim przypadku, dosyć ubogie w opisy. Klienci chwalą solidne wykonanie i długi czas gwarancji, które są szczególnie istotne w tego typu inwestycjach. Falownik Sofar 4 4 kw 3-fazy z wifi ma też opinie dotyczące ceny, która jest kolejnym bardzo ważnym czynnikiem podczas zakupu tego typu sprzętu.

Sofar Solar 5.5 KTL-X opinie z forum 

Przechodząc dalej, sprawdźmy, jakie czekają nas opinie o Sofar Solar 5.5 KTL-X. Jak pewnie się spodziewasz, w tym przypadku również możemy patrzeć na oceny innych na podstawie gwiazdek pod aukcjami. Przeważnie jest ich cztery, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Wiadomo jest, że przy tak stosunkowo niskiej cenie, nie można się spodziewać cudów, ale opcja ta, w zupełności wystarcza. Sofar Solar 5.5 KTL-X zyskuje pozytywne opinie.

Sofar 6.6 KTL-X opinie 

W tym przypadku jedną z powtarzających się opinii o  modelu Sofar 6.6 KTL-X jest nieco lakoniczne „Polecam”. Świadczy to o tym, że użytkownicy są zadowoleni z działania tego inwertera i chętnie przekazują swoje dobre doświadczenia dalej. Nikt nie uskarża się w komentarzach na żadne błędy, czy problemy. Sofar 6.6 KTL-X ma dobre opinie, które widać też po gwiazdach. Coraz częściej pojawia się ocena aż pięciu gwiazdek, co oznacza, że produkt ten jest bardzo zadowalający.

Opinie o Sofar Solar 8000 W G3

Sofar 8.8 KTL-X opinie 

Przed nami już tylko trzy modele. Ostatnim z dzisiaj omawianych, który nada się do domu jednorodzinnego, jest właśnie Sofar 8.8 KTL-X. Opinie ma on zdecydowanie pozytywne. Kupujący zaznaczają w tym przypadku wszystkie pięć gwiazdek i wymieniają plusy płynące ze swojego zakupu. Są to przede wszystkim funkcjonalność i wytrzymałość, ale również wygląd. Wiele osób w swoje opinie o Sofar 8.8 KTL-X wplata też określenie, że urządzenie „sprawdza się”, czyli pełni swoją funkcję w sposób sprawny i bezproblemowy.

Falownik Sofar 10kw opinie 

W tym momencie przechodzimy do inwerterów, które świetnie sprawdzą się do użytku komercyjnego. Pierwszym z nich jest falownik Sofar 10kw. Opinie w jego przypadku są jednak bardzo wyraźną rzadkością. Model ten praktycznie nie ma żadnych opinii opisowych. Możemy po liczbie gwiazdek określić, że falownik Sofar 10kw również się sprawdza. Opinie nie są jednak na tyle szerokie, by móc z nich wyciągnąć coś więcej.

Sofar 11 KTL-X opinie,  

Tak samo, jak w poprzednim przypadku, opinie o Sofar 11 KTL-X są bardzo krótkie i nieszczególnie precyzyjne. Oprócz prostego „ok” nie możemy liczyć na żadne szczególnie błyskotliwe opinie. Sofar 11 KTL-X jest mimo to oceniany bardzo wysoko w kwestii gwiazdek, których pod aukcjami ma aż pięć. Możemy więc uznać, że sprawdza się równie dobrze co inne modele tej marki. 

Teraz wiesz już, że falowniki Sofar mają bardzo dobre opinie. Seria falowników Sofar Solar KTL-X oferuje jedne z najtańszych inwerterów na rynku. W dodatku firma może się pochwalić dobrymi opiniami na forum w kwestii gwarancji, która naprawdę  zaskakuje. Inni producenci oferują do 5 lat gwarancji, a w tym przypadku jest to aż 10 lat. Opinie o inwerterach Sofar nie opisują żadnych problemów, Są one dobrze wykonane i wydajne, dlatego  nie widać żadnych skarg ze strony użytkowników. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne