Strona głównaFinansePożyczka długoterminowa – ile wynosi maksymalny okres kredytowania?

Pożyczka długoterminowa – ile wynosi maksymalny okres kredytowania?

Pożyczka długoterminowa to dobra alternatywa dla kredytu. Szczególnie w przypadku osób, którym zależy na szybkim załatwieniu formalności. Ile wynosi maksymalny okres kredytowania pożyczki długoterminowej i dlaczego warto wziąć pożyczkę długoterminową przez internet?

Pożyczka krótkoterminowa a pożyczka długoterminowa

Pożyczki gotówkowe dzieli się na dwie grupy: krótkoterminowe i długoterminowe. W przypadku tych pierwszych okres spłaty wynosi zwykle od 30 do 60 dni, a zobowiązanie jest najczęściej spłacane w jednej racie. Z kolei pożyczki długoterminowe są udzielane na znacznie dłuższy czas – okres spłaty może wynieść nawet kilkadziesiąt miesięcy, a pożyczoną kwotę spłaca się w dogodnych ratach. Pożyczkę długoterminową od krótkoterminowej różni także maksymalna kwota, jaką można uzyskać. W przypadku zobowiązań krótkoterminowych można liczyć na maksymalnie kilkanaście tysięcy, a w przypadku pożyczek długoterminowych – nawet na kilkadziesiąt tysięcy.

Ile wynosi okres kredytowania pożyczki długoterminowej?

Zarówno minimalny, jak i maksymalny okres kredytowania w przypadku pożyczek długoterminowych będzie się różnił, w zależności od wyboru pożyczkodawcy. Każda instytucja ustala to indywidualnie. W przypadku większości firm można spotkać się z maksymalnym okresem kredytowania do 84 miesięcy, a kwota, jaką można otrzymać to 60 000 zł. W przypadku pożyczki w Smartney, najwyższa kwota, jaką można otrzymać to – podobnie jak w innych firmach – 60 000 zł. Natomiast maksymalny okres kredytowania pożyczki długoterminowej to aż 96 miesięcy. Dodatkowo nie są potrzebne żadne dokumenty, bo proces wnioskowania jest w 100% online. 

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki długoterminowej?

Pożyczkę długoterminową można wziąć przez internet. Załatwienie wszystkich formalności online to duża oszczędność czasu. Co więcej, biorąc pożyczkę długoterminową, można otrzymać znacznie wyższą kwotę, niż w przypadku pożyczek krótkoterminowych. Sam sposób spłaty pożyczek długoterminowych jest znacznie wygodniejszy i bezpieczniejszy dla pożyczkobiorcy. Rozłożenie zobowiązania na kilkadziesiąt dogodnych rat to również większa szansa, że zobowiązanie będzie można regularnie spłacać, bez zbytniego obciążania budżetu domowego. W przypadku krótkoterminowych pożyczek zawsze może zdarzyć się tak, że – z powodu nagłych wypadków – klient nie będzie w stanie zwrócić środków w wyznaczonym terminie.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne