Strona głównaOpinieFotowoltaika Columbus Energy - opinie. Dobra firma, nie oszuści, naciągacze?

Fotowoltaika Columbus Energy – opinie. Dobra firma, nie oszuści, naciągacze?

Na tegorocznym Szczycie Klimatycznym Polska zadeklarowała stopniowe odchodzenie od węgla. Co to oznacza? Na przykład to, że z czasem coraz mniej w ten sektor będzie inwestować – zacznie skupiać się na odnawialnych źródłach energii – dlaczego? Bo globalne ocieplenie już w nas uderza i będzie robić to tylko z coraz większą mocą. Przez długotrwałe upały w wielu miejscach na świecie nie będzie można już mieszkać – doprowadzi to do masowych migracji. Wzrost średniej rocznej temperatury powietrza prowadzi również do problemów w rolnictwie, przez co żywność będzie już tylko droższa oraz do ekstremalnych zjawisk pogodowych, których skutki są katastrofalne. Tylko wspólne działania przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i utrzymania lub obniżenia obecnej temperatury – każdy mały krok ma znaczenie. W tym artykule skupiam się na energii odnawialnej – fotowoltaice, która w znacznym stopniu przeciwdziała wzrostowi temperatur.

columbus energy opinie
Jak widać opinia 4.1 na 5 gwiazdek jest dobra, zwłaszcza w przypadku firm fotowoltaicznych.

Columbus Energy – opinie w 2022. Firma innowacyjna, z dobrym produktem?

Columbus Energy jest firmą, która zajmuje się zakładaniem paneli fotowoltaicznych. Ich usługa jest kompleksowa – obejmuje profesjonalne doradztwo w doborze paneli: ich rozmieszczenia, odpowiedniej mocy, wielkości. Firma pośredniczy również w kontakcie z zakładem energetycznym, montuje panele i czuwa nad działaniem instalacji. Columbus Energy oferuje bilansowanie 1:1 – oznacza to, że wykorzystujesz 100% wytworzonej energii, co w fotowoltaice wcale nie jest normą. Nagromadzona energia trafia do depozytu na 24 miesiące od momentu jej wprowadzenia – skorzystać z niej możesz kiedy tylko chcesz. 

O panelach słonecznych myśli coraz więcej osób. Jest to jednak poważna inwestycja i trzeba bardzo dobrze przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz to, jaką firmę do tej usługi wybrać. O Columbus jest głośno, w Internecie istnieje mnóstwo wątków na forach w stylu: Columbus Energy – cennik. Czy rzeczywiście mają takie dobre ceny?, Columbus Energu – opinie klientów, Columbus Energy – odstąpienie od umowy forum, Colubus Energy – naciągacze? Czy to prawda?, Columbus Energy – opinie klientów forum. W tym artykule rozwijam wszystkie powyższe tematy 🙂

Oszukani przez Columbus Energy – manipulacja konkurencji bywa okrutna

Tak, manipulacja firm bywa okrutna. Ludzie niszczą biznesy m.in. przez nieuczciwą konkurencję. O firmie pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji, na przykład takich, że Columbus Energy to naciągacze – nie jest to prawdą, co potwierdzają setki pozytywnych opinii o marce w Google. Columbus Energy oszustami nie są na pewno. Firma działa na rynku od lat i sprawdziło ją już mnóstwo osób. Dużo ludzi zaczęło widzieć zysk w biznesach zajmujących się zakładaniem paneli fotowoltaicznych, jednak jest już ich w Polsce całkiem sporo, przez co musiały się one w jakiś sposób wybić. Bardzo możliwe, że część oskarżycielskich recenzji jest wystawiana przez te właśnie konkurencyjne firmy. O Columbus Energy opinii klientów na forach – tych prawdziwych klientów, którzy rzeczywiście skorzystali z oferty marki – jest naprawdę dużo. Konsumenci są z ich usług bardzo zadowoleni – chwalą cały proces: od pomocy w wyborze, instalacje, aż po późniejsze wsparcie specjalistów w razie jakichkolwiek problemów. Dużym plusem jest to, że firma ma naprawdę dobrze przeszkolone osoby w Dziale Obsługi Klienta. Często zdarza się tak, że próba załatwienia jakieś sprawy telefonicznie czy online graniczy z cudem – nie jest tak w Columbus Energy. Opinie klientów z forów internetowych to potwierdzają. 

opinie o columbus energy na enrad
Źródło: enrad.pl. Na tym portalu znają się na fotowoltaicę jak mało kto. Ocena redakcji 4,5 na 5 gwiazdek potwierdza, że firma jest dość solidnie umiejscowiona na rynku.

Columbus Energy – oszuści, naciągacze, kto pisze takie opinie?

Jak już wspomniałam, wiele firm nie działa zgodnie z zasadami fair play. Oczywiście konkurencja musi istnieć i to logiczne, że każdy działa na swoją korzyść. Jednak wystawianie Columbus Energy opinii nieprawdziwych jest bardzo krzywdzące. Jeśli ktoś Columbus Energy opinie negatywną wystawił po tym, jak rzeczywiście skorzystał z ich usług, to oczywiście nie ma w tym nic złego – opinia to przecież nic innego, jak subiektywne zdanie, które odnosi się do naszych odczuć związanych z jakąś usługą czy rzeczą. Nie muszą być one przecież zawsze pozytywne.  Jednak Columbus Energy w opiniach większości klientów jest rzetelną firmą, która „umie” w nowe technologie, przez co korzystanie z paneli jest naprawdę przyjemne i tanie. 

Columbus Energy – negatywne opinie, oszuści, a firma odbiera kolejne nagrody za swoje osiągnięcia

Pracownicy Columbus Energy wiedzą co robią. Firma wykorzystuje światowej klasy materiały i rozwiązania. Przeglądając artykuły, które mają na celu rozjaśnić Ci temat paneli, na pewno natknąłeś/aś się na pojęcie inwertera, czyli falownika fotowoltaicznego. Jest on niezwykle ważnym elementem w całej tej układance, gdyż bez niego energia słoneczna nie zasili Twoich gniazdek. Columbus Energy stosuje inwertery Solis, czyli jedne z lepszych na całym świecie. Solis obsługuje m.in. turbiny wiatrowe na wieży Eiffla. Firma ta jako jedna z pierwszych przeszła testy niezawodności PVEL i 4 lata z rzędu zgarnęła wyróżnienie w Top Brand PV. Columbus Energy stosuje także technologię optymalizatorów, dzięki którym nie musisz się bać cienia. Przeważnie jest tak, że częściowe zacienienie choćby jednego modułu fotowoltaicznego może obniżyć wydajność całej instalacji. Dzięki rozwiązaniu Columbus Energy nie musisz się tego obawiać.

Columbus Energy – odstąpienie od umowy. Problemu nie ma, firma jest transparentna 

W Internecie znajdziemy wątki „Columbus Energy – odstąpienie od umowy forum”. Możliwość odstąpienia od umowy jest dość istotną kwestią, zwłaszcza przy tak dużych inwestycjach, dlatego nie ma się co dziwić, że przyszli klienci chcą wiedzieć o tym procesie wszystko. W przypadku nabywców paneli od Columbus Energy odstąpień od umowy nie ma wiele, bo znaczna większość klientów jest zadowolona z usług tej marki. Jednak jak wynika z wątków „Columbus Energy – odstąpienie od umowy forum” klienci, którzy zdecydowali się na ten proces, są z całego jego przebiegu zadowoleni – firma niczego nie utrudnia. Na oficjalnej stronie Columbus Energy jest dostępny formularz rezygnacji, a o dokładne zasady lepiej jest dopytać pracownika Obsługi Klienta, który na pewno szczegółowo przedstawi Ci regulamin odstąpień od umowy.

columbus energy opinie na gowork
Oceny na GoWorku nie dotyczą produktów, usług, a pracy w tej firmie. Takie opinie powinniśmy pomijać.

Oszuści i naciągacze są wszędzie, Columbus Energy to firma z renomą?

Zdecydowanie tak, oszuści i naciągacze są wszędzie, dlatego dobrze jest szczegółowo prześwietlać firmy, z usług których chcemy skorzystać. Jak już wspominałam, wątki Columbus Energy – naciągacze czy Columbus Energy – oszuści, są prawdopodobnie wynikiem działania nieuczciwej konkurencji. Jeśli nie wierzysz, to polecam poczytać o Columbus Energy opinie klientów, którzy na dachach mają panele tej firmy – są naprawdę zachęcające. Jest to firma z renomą, która nie może pozwolić sobie na jakieś przekręty czy oszustwa, dlatego jeśli byłeś/aś przestraszony/a negatywnymi recenzjami, które oskarżały markę Columbus Energy, to możesz być spokojny/a – najprawdopodobniej są one ustawione. Ciężko to oczywiście udowodnić i na pewno część z nich jest wystawiana przez rzeczywistych  klientów, jednak nazywanie kogoś oszustem czy naciągaczem mija się z prawdą, bo Columbus Energy działa zgodnie z prawem i ma na względzie tylko dobro klienta. Gdyby tak nie było, to na pewno tyle osób nie zdecydowałoby się na skorzystanie z ich usługi zakładania paneli fotowoltaicznych. 

Columbus Energy – cennik

Istnieje całkiem sporo wątków pt. Columbus Energy – cennik. Jednak ta kwestia jest dość złożona i nie ma co sugerować się kwotami podawanymi przez innych klientów. Cena paneli fotowoltaicznych zależy przede wszystkim od Twojego zapotrzebowania na energię i rozmiaru instalacji. Ważne jest także rozmieszczenie paneli i rodzaj dachu, na którym będą one montowane. W Columbus Energy panele możesz zakupić zarówno za gotówkę jak i wziąć je na kredyt. Jeśli jesteś rolnikiem, to skorzystać możesz z ulgi inwestycyjnej, która wynosić może aż 25%. Przedsiębiorcy mogą wykorzystać leasing, jeśli zakup instalacji jest obecnie poza ich zasięgiem.

Zakup paneli jest na pewno dużym krokiem w przyszłość – coraz więcej ludzi zaczyna inwestować w odnawialne źródła energii. Columbus Energy jest rzetelną firmą, która pomoże Ci na każdym etapie zakładania paneli. Możesz liczyć na ich wsparcie podczas doboru, załatwiania formalności i montowania instalacji. Oczywiście w trakcie korzystania z nich również możesz skontaktować się z Obsługą Klienta, która rozwieje Twoje wątpliwości lub wyśle do Ciebie kogoś, kto rozwiąże Twój problem na miejscu, w Twoim domu. Daj znać w komentarzu, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług Columbus Energy!

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne