Strona głównaCelebryciSimon Konecki - pochodzenie, Andrew Konecki, wikipedia, Rosemary Konecki, Angelo Adkins, rodzice,...

Simon Konecki – pochodzenie, Andrew Konecki, wikipedia, Rosemary Konecki, Angelo Adkins, rodzice, wiek

Źródło: Getty Images, fot: Kevin Mazur

Według wielu muzyków prawie każda piosenka jest o miłości. Najczęściej tej nieszczęśliwej, z czym empatyzujemy, lecząc się ze złamanego serca. Za sukcesem wielu utworów stoją ekspartnerzy, jak np. Simon Konecki, który do tej pory był znany przede wszystkim jako mąż popularnej piosenkarki Adele. 

W tym artykule przyjrzymy mu się bliżej, nie tylko przez pryzmat związku z wokalistką, ale i jego pochodzenia (nazwisko Konecki sugeruje, że jest Polakiem), rodziców czy syna Angelo Adkinsa. Zostańcie z nami, ponieważ wiemy więcej niż Wikipedia i pozbieraliśmy wszystkie dostępne informacje o Simonie.

Simon Konecki – pochodzenie, polskie korzenie? 

Zacznijmy od pytania o pochodzenie. Nazwisko Konecki przez swoje brzmienie automatycznie sugeruje, że Simon jest Polakiem. Jest w tym trochę prawdy, a to za sprawą rodziców, którzy gwarantują mu polskie korzenie. Ojciec Andrzej, szerzej znany jako Andrew Konecki, jest Polakiem. Z jego związku z Rosemary (aktualnie Konecki) zrodził się Simon, Victoria i Alexandra. 

Simon Konecki – co nam powie Wikipedia, rodzice, wiek 

Simon Konecki przyszedł na świat 17 kwietnia 1974 roku w Stanach Zjednoczonych, dokładniej w Nowym Jorku, więc jest obecnie w wieku 48 lat. Ważnym punktem w jego wykształceniu była nauka w prestiżowej szkole dla chłopców Eton w Londynie, gdzie przeniósł się z rodzicami i rodzeństwem w wieku 10 lat. Ciekawostką, której nie znajdziecie na Wikipedii, jest fakt, że w tej samej szkole edukował się książę William.

Kariera zawodowa Simona Koneckiego rozpoczęła się bardzo wcześnie, gdy mężczyzna został maklerem walutowym, był w wieku 17 lat. Później przyszedł czas na stanowisko dyrektora oddziału firmy Icap  – handlowego giganta. W 1998 roku, w wieku 24 lat zarządzał zespołami starszych brokerów w Lehman Brothers. 

Siedem lat później porzucił obrany dotąd kierunek zawodowy, aby założyć najpierw firmę Life Water, która sprzedaje wodę butelkowaną, a potem fundację Drop4Drop, prowadzącą kampanię na rzecz czystej wody w biednych krajach Afrykańskich. Po raz kolejny wiemy więcej od Wikipedii i możemy zdradzić, że w celu spełnienia swoich filantropijnych marzeń, skontaktował się z kolegą ze studiów, Lucasem Whitem.

Zobacz: Celia Krychowiak – pochodzenie, wiek, wikipedia, wzrost, dzieci, dzieci, ślub, kiedyś, narodowość, wymiary

Simon Konecki a Andrew Konecki 

Andrew Konecki, a właściwie Andrzej Konecki, jest z pochodzenia Polakiem. Małżeństwo z Amerykanką Rosemary sprawia, że można określić Simona i jego siostry osobami o polskich korzeniach. Z profilu Andrzeja na LinkedInie wiemy, że pełni funkcję inżyniera oprogramowania w Googlu. 

Simon Konecki a Rosemary Konecki 

Wikipedia nic nie wie o Rosemary Konecki, internet nie podaje zbyt wielu informacji o rodzicach męża Adele o polskich korzeniach. Tym, co jest pewne, jest obecne miejsce zamieszkania Rosemary i Andrew. Rodzice Simona przebywają w Santa Clara w Kalifornii. Ponadto Rosemary Konecki jest brytyjskiego pochodzenia, a na co dzień zajmuje się domem, podczas kiedy jej mąż zarabia na ich utrzymanie w firmie Google.

Zobacz: Maksymilian Rigamonti — pochodzenie, żona, rodzice, Wikipedia, książki, dzieci, ślub

Simon Konecki i Angelo Adkins

Zanim przejdziemy do informacji o Angelo Adkinsie, opowiemy najpierw historię związku jego rodziców: Simona Koneckiego i piosenkarki brytyjskiego pochodzenia Adele. Para zaczęła się spotykać w 2011 roku, kiedy Adele miała 23 lata, a Simon był w wieku 37 lat – spora różnica. Już 19 października 2012 roku doczekali się dziecka, Angelo Adkinsa (nazwisko po matce).

Informacja o ślubie Simona i Adele obiegła świat dopiero w 2016 roku. Piosenkarka powiedziała o tym otwarcie podczas koncertu w Brisbane w Australii w 2017 roku. Para nie cieszyła się zmianą stanu cywilnego zbyt długo, bo już trzy lata po ogłoszeniu małżeństwa ogłosiła rozpoczęcie procesu rozwodowego. Osobą, która to zainicjowała, była Adele. 

W międzyczasie para stoczyła męczącą batalię sądową z dziennikarzami, a to z powodu ich syna Angelo Adkinsa. Podczas ich rodzinnych wycieczek, kiedy Angelo miał roczek, paparazzi natrętnie prześladowali Simona i Adele, nie pozwalając im w spokoju odpocząć. Para pozwała brytyjską agencję fotograficzną i wygrała sprawę dotyczącą prywatności Angelo Adkinsa.

Piosenkarka w trakcie swojej kariery, po wybuchu popularności albumu 21 zniknęła na cztery lata. Adele zdecydowała się na tak nietypowy krok, tłumacząc to potrzebą skupienia się na rodzicielstwie w towarzystwie Simona, aby Angelo Adkins nie odczuł jej braku w swoim dzieciństwie. 

Po ośmiu latach związku z mężczyzną o polskich korzeniach, Adele postanowiła opowiedzieć historię rozpadu swojego małżeństwa w albumie 30. Jak sama wyznała podczas jednego z wywiadów – chce w niej wytłumaczyć Angelo, dlaczego postanowiła rozwieść się z Simonem.

Simon Konecki nie udziela się zbytnio w social mediach, ale z tego, co wiemy, para rozstała się bez złośliwości dotyczących pieniędzy. Wielu komentatorów świata show-biznesu uważa, że pół-Polak mógłby zarobić ogromne pieniądze, wystosowując wobec Adele takie żądania. Syn Andrew Koneckiego postanowił jednak rozstać się w spokoju.

Obecnie Simon Konecki mieszka skromnie, w małym mieszkaniu w Anglii. Na początku rozwoju był sąsiadem ze swoją byłą żoną w Los Angeles, ze względu na dobro ich syna. Obecnie Angelo Adkins jest w wieku 10 lat. Parę dzieli obecnie tysiące kilometrów. Intrygującym jest fakt, że Adele mieszka w willi wartej 12,5 miliona dolarów, podczas kiedy Simon przebywa w robotniczym nadmorskim mieście Portslade w Anglii.

Poniżej przygotowaliśmy dla was podsumowanie bohatera dzisiejszego artykułu o polskich korzeniach. Przygotowaliśmy się o niebo lepiej niż Wikipedia, która na temat Simona Koneckiego uparcie milczy.

Imię i nazwiskoSimon Konecki
Wiek48 lat
Pochodzeniepolskie korzenie
RodziceRosemary Konecki i Andrew Konecki
PartnerkaAdele (2011-2019)Clara Fisher (2004-2008)
Dziecisyn Angelo Adkins (z Adele)córka (z Clarą Fisher)
Sprawdź jeszcze

Popularne