Strona głównaZakupyShopee - jak sprzedawać? Prowizje od sprzedaży

Shopee – jak sprzedawać? Prowizje od sprzedaży

Shopee to miejsce nie tylko dla kupujących, ale również dla sprzedających. W temacie oferowania tam swoich usług jest w Internecie znacznie mniej informacji. Polscy sprzedawcy dużo częściej wybierają do tego Allegro lub zakładają własne strony internetowe. Jak sprzedawać na Shopee? Jakie sprzedaż na Shopee ma opinie? Czy na Shopee są prowizje od sprzedaży? W poniższym artykule rozwijam wszystkie te tematy – zapraszam do lektury. 

Shopee – jak sprzedawać?

Shopee – jak sprzedawać? Najpierw musisz założyć konto sprzedawcy na Shopee – jak to zrobić? Możesz zarejestrować się zarówno za pomocą aplikacji jak i w Centrum Sprzedawcy przez laptopa czy komputer. Podczas zakładania konta, będziesz musiał/a podać typ swojej działalności. Jakie rodzaje kont sprzedawcy są na Shopee? Indywidualne, firmowe (jednoosobowa działalność lub spółka kapitałowa/osobowa/cywilna) oraz konto non-profit. Każdy typ konta wymaga od sprzedawcy podania innych informacji. Poniżej przedstawiam kilka danych, które będziesz musiał/a wpisać podczas zakładania konta:

  • Adres zameldowania
  • REGON
  • Nazwa firmy
  • Adres firmy
  • NIP
  • Dane beneficjenta rzeczywistego (w przypadku spółki)
  • E – mail
  • Data urodzenia
  • Imię i nazwisko

Oczywiście po procesie rejestracji, należy wysłać wymagane dokumenty w celu potwierdzenia zgodności danych. Po wypełnieniu informacji możesz rozpocząć sprzedaż na platformie Shopee. Środki z Shopee będziesz mógł/a wypłacać dopiero, gdy zostanie potwierdzona zgodność danych.

Shopee – prowizja od sprzedaży?

O temacie Shopee i prowizji od sprzedaży zrobiło się w ostatnim czasie bardzo głośno. Prowizje od sprzedaży są czymś normalnym – większość platform je pobiera. Na początku Shopee reklamowało się tym, że przez pół roku nie będzie pobierać od sprzedających żadnych prowizji, jednak to sześć miesięcy już minęło i od 1 lipca prowizje płacić trzeba. 

Jak będzie ona obliczana i ile będzie wynosić? Wszystko zależy od wielkości zamówienia – prowizja będzie bowiem stanowiła procent wartości zamówienia. Ile będzie wynosić ten procent? Od 0,5 do 10%. Podobno ma być on zależny od kategorii sprzedawanych rzeczy. Od 1 lipca mają wejść także dopłaty do wysyłek za pośrednictwem Zintegrowanej Polityki Shopee. 

Bardzo dużo osób wchodząc w aplikację, jest zdziwionych, że na Shopee jest tak dużo polskich sprzedawców. Shopee jest bardzo popularną platformą, ale w Europie działa stosunkowo od niedawna. Teraz w Polsce zyskuje na popularności dzięki niezłej promocji – wszędzie są reklamy sklepu. Sprzedawcy z Polski chętnie oferują tam swoje rzeczy, bo rejestracja nie jest tam specjalnie skomplikowana, a brak opłat związanych z prowizjami od sprzedaży był bardzo kuszący. Podobno nowi sprzedawcy mogą liczyć na 90 dni bez pobierania prowizji od sprzedaży.

Shopee – czy opłaca się sprzedawać?

Jakie sprzedaż na Shopee ma opinie? Nie znalazłam żadnych opinii sprzedawców. Wiele osób obawia się oferować tam swoje usługi, bo Shopee jest zagraniczną firmą, której siedziba mieści się w Singapurze. Wydaje się, że sprzedawanie na Shopee jest bardzo proste, a że popularność platformy rośnie, to warto jest rozważyć, czy nie zacząć tam działać. Podobno prowizje od sprzedaży są tam niższe niż np. na Allegro. Nie znalazłam żadnych negatywnych głosów sprzedawców na Shopee w opiniach. Myślę, że oferowanie tam swoich produktów nie jest ryzykowne, bo platforma jest pełna polskich sprzedawców, których przedmioty mają naprawdę sporo opinii. Ludzie, którzy nie ufają zamawianiu paczek z Chin, będą woleli polskiego sprzedawcę – naprawdę dla wielu osób jest to podstawowe kryterium wyboru. Globalizacja sprawia, że sklepy typu Shopee, Aliexpress czy Shein będą w najbliższym czasie jeszcze bardziej popularne. Ma na to również wpływ inflacja – ludzie chcą oszczędzać, na czym tylko się da, a że Shopee słynie z niskich cen, to coraz więcej osób zacznie tam szukać ubrań, urządzeń elektronicznych, kosmetyków czy akcesoriów domowych. 

Sprzedaż na Shopee wydaje się być prosta – po wgłębieniu się w temat, nie widzę w niej również żadnych haczyków. Wprowadzenie prowizji sprzedażowych jest dodatkowym kosztem, ale praktycznie wszystkie portale praktykują ich pobieranie.

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne