Strona głównaZakupyGdzie kupić karpia we Wrocławiu? Ceny i lokalizacje

Gdzie kupić karpia we Wrocławiu? Ceny i lokalizacje

Przedświąteczne szaleństwo czas start! Jako że w tym roku ceny są znacznie wyższe, niż w poprzednim, to mam wrażenie, że zakupowa gorączka jest jeszcze dotkliwsza. Każdy ma przecież ograniczony budżet, dlatego składniki na wigilijną kolację chcemy kupić możliwie, jak najtaniej. Gdzie we Wrocławiu dostaniesz taniego karpia? Jeśli jesteś ciekawy, to zapraszam do lektury! W artykule poruszam również temat żywych karpi we Wrocławiu. 

Żywy karp Wrocław – gdzie go szukać?

W ostatnim miesiącu bardzo gorącym tematem jest żywy karp we Wrocławiu. Burzę wywołał zakaz sprzedaży żywych karpi w tym mieście – nie będzie można ich dostać w ulicznych punktach sprzedaży, ani na targowiskach należących do gminy. Będzie to możliwe tylko w miejscach, które nie należą do miasta. 

Skąd taka decyzja? Nie od dziś wiadomo, że karp to nie tylko symbol świąt, ale również cierpienia. Trzymanie tych ryb bez tlenu, transport do miejsca sprzedaży, a później do domów kupujących oraz amatorskie zabijanie karpi to czynności, które sprawiają tym zwierzętom wiele cierpienia. 

Zobacz: Gdzie kupić tanio drewno opałowe? Sprawdzamy cenę w 5 miejscach

Na wniosek Międzynarodowego Ruchu na rzecz Zwierząt – Viva! od 2022 roku zakup żywego karpia we Wrocławiu nie jest możliwy. Wielu mieszkańców popiera tę decyzję – nie jeden wrocławianin był świadkiem niehumanitarnego traktowania tych ryb przez sprzedawców. Pozbawianie ich tlenu czy nieudolne próby zabicia tych ryb nie będą odbywać się już na wrocławskich ulicach i targowiskach – przynajmniej nie na tych, które należą do gminy. 

Tani karp we Wrocławiu – tani, czyli ile?

Inflacja dobija, a zwłaszcza w grudniu, kiedy lista zakupów zdaje się nie mieć końca. Ryby nie są tanim produktem, ale bez nich większość osób nie wyobraża sobie świąt. Gdzie kupisz taniego karpia we Wrocławiu? Oto kilka najtańszych miejsc, w których dostaniesz ten wigilijny przysmak. 

Karp we Wrocławiu – gdzie jest tanio?

  • Kaufland – cena za 100 g 4,89 zł w przypadku dzwonka. Za tuszę zapłacisz odrobinę mniej, bo 4,79 zł. Ceny te obowiązują od 8 do 14 grudnia. 
  • Lidl – cena za 100 g to jedynie 4,99 zł. Promocja obowiązuje od 12 do 14 grudnia. Na jeden paragon można kupić 4 kg.
  • Biedronka – cena za 100 g to 4,99 zł – z kartą Moja Biedronka. Promocja do 14 grudnia. Obowiązuje limit – na jeden paragon można wziąć maksymalnie 3 kg.
  • Selgros – cena za 100 g fileta ze skórą to 6,99 zł. Obowiązuje ona od 1 do 14 grudnia. 

Taniej karpia we Wrocławiu nie kupisz. Promocje na tę rybę do świąt zapewne jeszcze się pojawią, więc jeśli nie zdążysz do 14 grudnia, to nie ma się co załamywać. Sklepy lubią robić wyprzedaże przez krótki okres – jest to zwykła taktyka marketingowa, dzięki której wzrastają im przychody. 

Jeśli jesteś smakoszem ryb, to karpia we Wrocławiu szukałabym w niej oczywistych miejscach. Świeże ryby dostaniesz między inni w: 

  • sklep rybny BOSMAN – aleja Kasprowicza 1A/2
  • sklep rybny KOI – ul. Partyzantów 51 oraz ul. Zwycięska 14f
  • sklep WIELKA RYBA – ul. Zwycięska 14cc/b
  • sklep rybny U PIRATA –  Centrum Handlowe Gaj Świeradowska 70 stoisko nr 25 oraz Wrocław Hala Kupców Perła ul. Widna 6 stoisko nr 29
  • sklep rybny ŚLEDZIK – ul Jedności Narodowej 86
  • sklep rybny RENI-FISH – Hala targowa Tęcza . Ulica Bajana 1/58

W tych miejscach we Wrocławiu karp będzie droższy, ale jeśli jest to Twój ulubiony świąteczny przysmak i chcesz, aby był wyśmienity, to polecam sprawdzić te sklepy. Mają one naprawdę świetne opinie. 

Już wiesz, że żywego karpia we Wrocławiu nie dostaniesz – przynajmniej nie na terenach należących do miasta. Jeśli zależy Ci na tanim karpiu, to polecam skorzystać z oferty znanych supermarketów – oferują one najbardziej przystępne ceny. Jeśli szukasz miejsca we Wrocławiu, które oferuje ryby z tzw. wyższej półki, to zachęcam do zapoznania się z wyżej wymienionymi placówkami. 

Sprawdź jeszcze

Popularne