Strona głównaZakupyJak usunąć konto na Shopee?

Jak usunąć konto na Shopee?

Wiele osób przejechało się na Shopee lub po prostu nie używa aplikacji i chce zwolnić sobie miejsce w telefonie. Usuwanie kont wcale nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać. Jak usunąć konto na Shopee?

Sprawdź: Shopee opinie

Usunięcie konta na Shopee. Jak usunąć konto?

Usunięcie konta na Shopee nie polega tylko na kliknięciu przycisku Usuń Konto. Według regulaminu platformy sprzedażowej każdy użytkownik może usunąć swoje konto – najpierw trzeba jednak wysłać informację, że mamy taki zamiar na adres: [email protected]. Twój wniosek może zostać odrzucony, jeśli masz jeszcze jakieś zamówienia, na które czekasz lub jeszcze coś tam sprzedajesz. Po zakończeniu wszystkich operacji powinieneś/powinnaś dostać zielone światło na usunięcie konta na Shopee.

Jak krok po kroku usunąć konto na Shopee? 

Teraz krok po kroku podpowiem Ci, jak usunąć konto na Shopee:

  1. Najpierw zaloguj się na swoje konto i wejdź w zakładkę Moje Shopee.
  2. U góry strony powinieneś/powinnaś zobaczyć znaczek ustawień, czyli zębatkę – kliknij na nią. 
  3. W ustawieniach konta powinna być zakładka Prośba o usunięcie konta – wejdź w nią.
  4. Następnie dla formalności trzeba potwierdzić, że na pewno chce się usunąć konto.
  5. Po kliknięciu, że wiesz o tym, że usunięcie konta na Shopee jest nieodwracalne,  pojawią się ważne komunikaty. Na przykład dotyczące tego, że jeśli będziesz chciał/a w przyszłości założyć tam ponownie konto, to musisz liczyć się z tym, że może się to nie udać – Shopee może odrzucić Twoją prośbę. Twoje dane transakcyjne nie zostaną z systemu Shopee usunięte, bo firma potrzebuje ich do audytu. Resztę warunków znajdziesz na poniższym screenie:
  6. Następnie musisz wpisać kod weryfikacyjny, który Shopee wyśle na numer kontaktowy, który podałeś/aś podczas rejestracji.
  7. Ostatnim krokiem jest wpisanie powodu, dlaczego postanowiłeś/aś usunąć konto na Shopee. 

Usuwanie konta Shopee – mniej spamu i więcej miejsca w telefonie

Usuwanie kont jest spoko – zwłaszcza, jeśli masz pobraną aplikację danego sklepu. Wtedy możesz ją na luzie odinstalować i mieć spokojną głowę, że nie dostaniesz jutro kolejnego maila albo powiadomienia, że czeka na Ciebie rabat, nowości, wyprzedaż itp. Czasem po prostu zapominamy, że mamy gdzieś konto. Ja często zakładam w jakiejś aplikacji profil, a później po prostu z niej nie korzystam. Mimo wszystko nadal dostaje od niej X powiadomień. Człowiek się przyzwyczaja, a później ważne wiadomości giną gdzieś w całym tym spamie. To samo dotyczy newsletterów. Najczęściej dostajemy je, bo albo wyraziliśmy na to nieświadomie w pośpiechu zgodę, albo chcieliśmy dostać jakąś zniżkę, za zapisanie się do niego. Moja skrzynka jest pełna wiadomości, które totalnie mnie nie interesują. Usuwanie kont jest więc dobrym sposobem na uporządkowanie sobie telefonu i poczty. 

Usuwanie aplikacji sprzedażowych, czyli sposób na oszczędzanie

Co poza miejscem w telefonie da Ci usunięcie Shopee? Na przykład pieniądze – oczywiście, nikt Ci za sam fakt usunięcia konta na Shopee, nie zapłaci, ALE jeśli nie będziesz tam już aktywny/a, to będziesz mniej zamawiać. Aplikacje od platform sprzedażowych są podstępne – siedzisz na WC, nudzi Ci się w drodze do domu tramwajem, czekasz na przyjaciela i wchodzisz. I scrollujesz, scrollujesz i nawet się nie obejrzysz, a już finalizujesz transakcję, mimo że w sumie wcale nie potrzebowałeś/aś nic kupować. Niestety, tak to właśnie jest z tymi zakupami i aplikacjami. Teraz zamówienie czegoś online zajmuje chwilę i człowiek czasem z nudów odpala stronę albo apkę jakiegoś sklepu. Czy to mądre? Nie bardzo. Jednak kto tak choć raz nie zrobił, niech pierwszy rzuci kamieniem. Platformy sprzedażowe takie jak Shopee, kuszą jeszcze bardziej – jest tam tanio, a aplikacja co chwilę podsyła CI informacje o kolejnych promkach. Daj znać w komentarzu, czy artykuł pomógł Ci usunąć konto na Shopee 🙂

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne