Strona głównaZakupyPrezenty i gadżety dla kierowcy tira

Prezenty i gadżety dla kierowcy tira

Kierowca tira zalicza się do tych najcięższych oraz niełatwych zawodów. Praca fizyczna charakteryzuje się tym, że obciąża całe ciało, w przypadku zawodu kierowcy ciężarówki, obciąża umysł. Będąc za kierownicą należy być ciągle skoncentrowanym na drodze, po to, aby nie spowodować kolizji. W przypadku kierowcy tira najczęściej wyjeżdża się na delegacje międzynarodowe, które mogą nawet trwać do dwóch tygodni, w tym przypadku konieczne jest, aby znać język. Kumulując to wszystko, kierowcy tira nie mają łatwego życia, dlatego można raz na jakiś czas sprawić takiej osobie praktyczny prezent czy przydatny gadżet, z którego, z pewnością się ucieszy po powrocie z trasy.

Praktyczny prezent dla kierowcy tira

Ciężarówka dla niejednego kierowcy, jest takim drugim domem. Zazwyczaj wewnętrzna część kabiny to dosłownie kilka m2 wolnej przestrzeni, to mimo to, przy prawidłowej ergonomii, można uzyskać odpowiednią funkcjonalność.

W takim razie, jaki wybrać praktyczny prezent dla kierowcy tira? Najczęstszym problemem pojawiającym wśród zawodowych kierowców jest to, co zrobić z takimi rzeczami jak telefon czy portfel. Oczywiste jest to, że trzymanie takich rzeczy w kurtce, bluzie czy spodniach jest po prostu niewygodne i może nawet utrudniać nam prowadzenie pojazdu. W związku z tym chcielibyśmy zaproponować praktyczny prezent – antypoślizgowa mata. Większość dostępnych mat antypoślizgowych jest wykonana z trwałego silikonu i powinna być przymocowana do kokpitu. Ten praktyczny prezent dla kierowcy tira spełni swoją funkcję podczas jazdy, ponieważ można obaw umieszczać na macie różne przedmioty nie obawiając się, że spadną.

Jeżeli obdarowywana osoba przykłada szczególną wagę do porządku panującego w ciężarówce, to warto sprawić jej praktyczny prezent jakim jest organizer samochodowy. Większość dostępnych na rynku organizerów posiada wiele komór i przegródek, w których można umieścić dużą ilość przedmiotów. Dodatkowo każdy organizator ma specjalne miejsce na trójkąt ostrzegawczy, apteczkę pierwszej pomocy czy gaśnice, czyli niezbędne wyposażenie każdej ciężarówki. Taki praktyczny prezent z pewnością ucieszy niejednego kierowcę tira z tego względu, że moda na gadżety samochodowe nigdy nie wychodzi z mody a przecież trzeba je gdzieś schować.

Wcześniej wspomnieliśmy to, że mata antypoślizgowa stanowi idealne rozwiązanie na to, aby umieścić różne przedmioty w bezpieczne miejsce, w trakcie jazdy. W takim razie co zrobić w przypadku, gdy chcemy, aby ten telefon służył nam za nawigację i to, żeby był stale pod ręką? W związku z tym, kolejnym praktycznym prezentem dla kierowcy tira może okazać się uniwersalny uchwyt do telefonu. Oczywiście na rynku znajduje się olbrzymia ilość takich uchwytów i można przebierać do woli, wyróżnia się również uchwyty magnetyczne, które nie mają zacisków. W jaki sposób działa taki uchwyt magnetyczny? Wystarczy przyłożyć telefon do płaskiej, magnetycznej powierzchni. Z pewnością nie jeden kierowca tira będzie zadowolony z takiego gadżetu.

Przydatne gadżety dla kierowcy ciężarówki

Z pewnością każdy z nas lubi sobie od czasu do czasu sprawić jakiś nowy, przydatny gadżet technologiczny i tym samym poprawić swój komfort życia. Najczęściej takie gadżety dla kierowców ciężarówki charakteryzują się dodatkową zaletą, jaką jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w trakcie jazdy. I w związku z tym przydatnym gadżetem dla kierowcy ciężarówki może okazać się zestaw głośnomówiący. Takie zestawy umożliwiają odbieranie połączeń podczas jazdy. Oczywiście na rynku znajduje się wiele zestawów głośnomówiących, które charakteryzują się tym, że są sterowane głosem i umożliwiają ich obsługę poprzez zwykłe komendy typu: „obieram” i „koniec rozmowy”. Oczywiście poza prowadzeniem rozmów można taki zestaw wykorzystać do odtwarzania różnych podcastów czy audiobooków przy pomocy specjalnej aplikacji mobilnej. Najważniejsze jest to, że takie zestawy pozwalają w znaczny sposób ograniczyć używanie telefonu podczas jazdy.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne