Strona głównaPoradyMłodzież Wszechpolska jak dołączyć?

Młodzież Wszechpolska jak dołączyć?

Młodzież Wszechpolska to jedna z młodzieżowych organizacji, która głosi treści nacjonalistyczne. Jak sami piszą we własnym statucie, zgrupowanie dąży do zbudowania katolickiego państwa narodu polskiego. Członkowie ugrupowania uważają, że są spadkobiercami obozu narodowego, a za swojego mentora uznają Romana Dmowskiego. To tylko nieliczne postulaty oraz przekonania, które jawnie głoszą i mają wpisane w swoim oficjalnym statucie. 

Kontrowersyjne wypowiedzi i zachowania dalekie są jednak od patriotycznych myśli, raczej zahaczają o treści, które nawiązują do faszyzmu i rasizmu. Młodzież Wszechpolska – co to jest za organizacja i jakie treści prezentuje? W dzisiejszym artykule bliżej przyjrzymy się organizacji, a także odpowiemy, jak można zostać członkiem Młodzieży Wszechpolskiej i jak dołączyć do grupy. 

Młodzież Wszechpolska – poglądy 

Jej początki sięgają 1922 roku, wówczas przedstawiciele kół Narodowego Związku Młodzieży Akademickiej utworzyli zgromadzenie. W późniejszym czasie, po okresie bez aktywnego działania, organizacja została reaktywowana 2 grudnia 1989 roku. Szybko okazało się, że zyskuje coraz więcej zwolenników i stopniowo rozrastają się jej szeregi Młodzieży Wszechpolskiej. Poglądy organizacji oparte są na skrajnie rozumianym patriotyzmie, który dodatkowo w pełni poddaje się chrześcijańskim wartościom. Jak sami określają, pragną wyprzeć z narodu doktryny liberalizmu, tolerancjonizmu, relatywizmu oraz doktryny głoszące samowolę. Powstaje zatem pytanie, czy faktycznie na takich filarach oparty jest prawdziwy patriotyzm, który oparty jest o miłości do własnej ojczyzny? Według tej grupy, naród powinien opierać się na tradycji, religii, a katolicka etyka ma obowiązywać na każdej płaszczyźnie. 

Młodzież Wszechpolska – co to jest i jaką ma ideologię

Organizacja ta usilnie próbuje zwalczać między innymi społeczność LGBT+ organizując różne marsze, niszcząc i depcząc tęczową flagę oraz przeprowadzając ataki na tę społeczność. Tak właśnie wyglądają działania, których jawnie podejmują się członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Faszyzm i rasizm to ideologią, jaką wyznają zajmując się działaniami odległymi od patriotyzmu. Obecne są również hasła, które jednoznacznie nawołują do agresji przeciwko osobom homoseksualnym, ale także przeciwko lewicowym działaczom. Nie brakuje również ataków naraz kobiety, które domagają się legalnej aborcji oraz na uchodźców. Ugrupowanie przyznało się, że Młodzież Wszechpolska poglądami nie pozwalają na tworzenie Parady Równości oraz Strajku Kobiet, dlatego bez ogródek utrudniają każde takie działania. Wielu działaczy ma na swoim koncie wyroki sądów lub bogate wpisy w kartoteki policyjne. 

Młodzież Wszechpolska – memy

W sieci na bieżąco udostępniane są informacje o Młodzieży Wszechpolskiej, memy oraz inne publikacje. Treści udostępniane są na portalach społecznościowych oraz grupach, które zrzeszają właśnie członków Młodzieży Wszechpolskiej. Memy powstają również z kontrowersyjnych wypowiedzi członków organizacji. Nie powinno zatem dziwić, że w internecie znajdują się treści sygnowane logiem grupy, takie jak:  „Polko!!! Wolisz być zgwałcona przez Araba czy Polaka”. Wszystkie takie publikacje w jasny sposób obrazują, do jakiej Polski dąży społeczność Młodzieży Wszechpolskiej. 

Młodzież Wszechpolska – jak dołączyć?

Okazuje się, że dołączenie do Młodzieży Wszechpolskiej nie jest trudne, trudno jest natomiast nawiązać potem normalne znajomości… Poglądy nacjonalistyczne, rasizm, mowa nienawiści sprawiają, że nie każdy chce nawiązywać znajomości z taką osobą.

Planujesz dołączyć do Młodzieży Wszechpolskiej? Zastanów się dwa razy i pamiętaj, że poglądy katolickie mówią o szanowaniu drugiej osoby, dołączając do Młodzieży Wszechpolskiej i propagując hasła nacjonalistyczne jesteś hipokrytą.

Natomiast jeśli jesteś uparty to na stronie znajduje się specjalny formularz zgłoszeniowy, który wystarczy wypełnić i czekać na dalsze informacje od członków. W formularzu wystarczy wpisać swoje dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, adres e-mail, województwo, miejscowość, a także należy umieścić informacje o sobie. Raz na jakiś czas, w sieci pojawiają się artykuły informujące o trwającej rekrutacji oraz organizowanych spotkaniach otwartych. Każdy zainteresowany może przyjść na takie wydarzenie i na miejscu poznać dalsze etapy rekrutacji. Warto jednak zadać pytanie, czy jest to grupa, do której struktur warto dołączyć? Młodzież Wszechpolska, co to właściwie oznacza i jakie naprawdę jest ich przesłanie? Z czym wiąże się działalność Młodzieży Wszechpolskiej.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne