Strona głównaCelebryciYoutuberzyMarcin Osadowski - kim jest? Zatrzymanie, choroba, dzieci, wykształcenie

Marcin Osadowski – kim jest? Zatrzymanie, choroba, dzieci, wykształcenie

Patriotyzm ma różne wymiary. Jednak do wielu osób nadal nie dociera, że nacjonalizm i ksenofobia nie wpisują się w ramy miłości do ojczyzny. Takie cechy przejawiają m.in. uczestnicy marszów narodowców. Jednym z nich jest Marcin Osadowski. Kim jest ten człowiek? Jest to towarzysz Wojciecha Olszańskiego, z którym wspólnie nagrywa filmiki nawołujące do nienawiści kobiet, Żydów, Ukraińców czy homoseksualistów. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i aresztowani.

Marcin Osadowski – za co został zatrzymany

Za co konkretnie Marcin Osadowski został zatrzymany i aresztowany? Mężczyźnie postawiono zarzuty z art. 257 Kodeksu Karnego, który dotyczy: „Napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej”. 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował Prokuraturę Rejonową Południe w Bydgoszczy o planach, o których Osadowski mówił w jednym ze swoich filmików – mężczyzna zapowiedział zamordowanie jednego z posłów, Krzysztofa Gawkowskiego.

Marcin Osadowski jest członkiem prorosyjskiego ugrupowania „Kamractwo”. Na jednym z antysemickich marszów palił on książki i nawoływał do zabijania Żydów. Osadowski wraz z Wojciechem Olszańskim są homofobami, ksenofobami, antysemitami i antyszczepionkowcami – mężczyźni przez organizację marszów oraz mowę nienawiści zostali kilkukrotnie zatrzymywani. Wspólnie określani są mianem „patostreamerów” – ich kanał na Youtube został na szczęście już zablokowany. 

Wojciech Olszański – kto to? Kim jest współtwórca kanału youtubowego? Mężczyzna jest wyżej postawiony w gronie prorosyjskich narodowców, został aresztowany na kilka miesięcy. Jego proces odbył się 5 maja – Olszański nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jeśli nie kojarzycie jego postaci, to ciekawostką o nim jest fakt, że grał w Quo Vadis – ma on wykształcenie aktorskie, które zdobył w krakowskiej akademii. Jego dzieckiem jest dość znana, młoda aktorka – Michalina Olszańska. Żona patostreamera również związana była ze światem artystycznym. Niestety kobieta nie żyje – zmarła w 2020 roku.

Marcin Osadowski – czy ma żonę? 

Nie mamy informacji czy Mariusz Osadowski ma żonę. Patrząc jednak na jego poglądy, ciężko uwierzyć, że jakakolwiek przedstawicielka płci żeńskiej chciałaby związać się z człowiekiem, który podczas streamów (wraz z Olszańskim) nawoływał do przemocy wobec kobiet. Antysemityzm, ksenofobia i homofobia również nie są pożądanymi cechami u partnera życiowego. Mężczyzna najprawdopodobniej nie ma żony i nie jest obecnie w żadnym związku romantycznym.

Marcin Osadowski – dzieci, wykształcenie, choroba

Nie wiemy czy Marcin Osadowski ma dzieci – ze źródeł internetowych wynika, że nie. Patostreamer jest z wykształcenia informatykiem – niestety, jego związek z komputerami polega na nagrywaniu filmików, które po brzegi wypełnia mowa nienawiści. To wielka szkoda, bo praca w IT jest obecnie bardzo dobrze opłacana – Osadowski mógłby porzucić obecną ścieżkę kariery patoyoutubera i zająć się bardziej skomplikowanymi i pożytecznymi działaniami w sieci. 

Nie wiemy, czy Marcin Osadowski na coś choruje. Mężczyzna jest jednak związany z Olszańskim, który wprost zaprzecza istnieniu choroby, na którą w ostatnich latach zapadły miliony osób – koronawirusa. 

Marcin Osadkowski – nie żyje, skąd ta plotka? 

Gdzie swój początek miała plotka, że Marcin Osadowski nie żyje – nie wiemy. Mężczyzna żyje, a śmierci życzy m.in. Żydom. Jest to skrajna forma mowy nienawiści, na którą nie powinno być przyzwolenia. 

Wiele osób zastanawia się również, o co chodzi z hasłem: „Marcin Osadowski – uszy”. Uszy mężczyzny na jednym z filmików miały dziwny kształt, co stało się przedmiotem żartów wielu internautów. 

Jednak to nie na uszami Osadowskiego powinniśmy się martwić. Mężczyzna jest niebezpiecznym człowiekiem, który wraz z Olszańskim namawia do agresji. Potostremerami, za sprawą Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zainteresowała się prokuratura. Nie może być społecznego przyzwolenia na takie zachowania. 

Marcin Osadowski jest człowiekiem o nacjonalistycznych poglądach. Brał udział w marszach narodowców i nawoływał do przemocy wobec Żydów. Zważywszy na wydarzenia historyczne ostatniego stulecia, takie zachowania powinny być czerwoną lampką w głowach każdego człowieka. Namawianie do robienia krzywdy komukolwiek jest karalne. Prorosyjskie stowarzyszenie, którego Marcin Osadowski jest członkiem, popiera działania Putina, który odpowiada za toczącą się wojnę na Ukrainie. Takie ugrupowania stanowią niebezpieczeństwo i trzeba z nimi walczyć, np. poprzez zgłaszanie ich działań do prokuratury.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne