Strona głównaFinanseRevolut vs Transferwise — co wybrać? 

Revolut vs Transferwise — co wybrać? 

Współczesny świat otwiera przed konsumentami możliwości, o których w przeszłości mogliśmy jedynie pomarzyć. Za pomocą paru kliknięć możemy zabukować bilet w obie strony na Bali, znaleźć hotel w odpowiadającej nam lokalizacji i cenie, jak również zaplanować trasę zwiedzania z jednego miejsca — naszego telefonu bądź komputera. Możemy, siedząc wygodnie owinięci kocykiem na naszej kanapie w salonie, zakupić zapas ulubionej kawy od przedsiębiorstwa funkcjonującego w Brazylii, a do tego zamówić ulubione słodkości od oryginalnej rozlewni czekolady z Belgii. Wszystko za pośrednictwem internetu.

Sprawdź: Revolut – alternatywy

We współczesnym świecie używamy płatności internetowych tak często, że nie zwracamy już na to uwagi. Jedyne co może nas nieprzyjemne zaskoczyć to opłaty za transfery pieniężne za granicę lub wysokie przewalutowanie naszych pieniędzy kiedy sklep wymaga od nas zapłaty w innej walucie. Sposobem na te problemy mogą być fintechy oferujące usługi korzystnego przewalutowania i transferu pieniędzy.

Revolut vs Transferwise — czym są te przedsiębiorstwa i czy rzeczywiście musimy decydować się wyłącznie na jeden z nich? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

Revolut vs Transferwise 

Revolut jest chyba najpopularniejszą w Polsce aplikacją do tworzenia kont wielowalutowych. Najlepszą reklamą było dla tego przedsiębiorstwa polecanie go wszystkim, osobom wybierającym się na wakacje za granicę — Revolut w swojej ofercie proponuje założenie wirtualnego konta z kartą prepaid, która sprawia, że płacenie kartą za granicą jest tańsze i wygodniejsze. Jak w zestawieniu Revolut vs Transferwise sprawdza się drugi fintech?

Sprawdź: ZEN vs Revolut — co wybrać?

Transferwise, a właściwie do jakiegoś czasu po prosty Wise, jest obecny na rynku przedsiębiorstw związanych z nowymi technologiami finansowymi jeszcze dłużej niż Revolut. Przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2011 roku, ale rozpoczynało z innymi założeniami niż jego konkurencja. Założycielom Wise zależało przede wszystkim na stworzeniu prostej i tańszej alternatywy dla kosztownych przelewów międzynarodowych, oferowanych w usługach bankowych. W przeciwieństwie do Revolut główną usługą oferowaną przez Wise są tanie przelewy międzynarodowe — możliwość utworzenia wirtualnego portfela czy zdobycia karty debetowej od Wise znalazła się w ofercie jako druga. Revolut i Wise do obsługi kont oferują dedykowane karty kredytowe, które można otrzymać przy poniesieniu jednorazowej opłaty. 

RevolutTransferwise (Wise)
założenie konta darmowedarmowe 

czas transferu
2 dni(szybszy transfer jest odpłatny)
1-2 dni
opłata za kartę24,99 zł41 zł

Wise jest bardzo transparentny odnośnie kosztów ponoszonych za pojedyńczy przelew. Dodatkowo fintechowi zależy na utrzymaniu niskich kosztów swoich usług bez obniżania przy tym ich jakości. Zarówno szybkość, jak i bezpieczeństwo przesyłanych przelewów zbierają pozytywne oceny w rankingach internetowych. Wysłanie przelewu jest bardzo szybkie i proste — do założenia konta wystarczy adres e-mail albo konto w jednej z popularnych aplikacji: Apple, Google lub Facebook.

Sprawdź: N26 vs Revolut – co lepsze?

W zestawieniu Revolut vs Transferwise to Revolut oferuje szeroki wachlarz usług, natomiast Wise skupia się na doprowadzeniu świadczonych usług do jak najwyższych standardów. Transferwise posiada więcej zalet, np. lepszą reputację, obsługują więcej walut, mają niższe opłaty za transfery, a ich prędkość również przebija ofertę Revoluta. Jeżeli szukacie usługi, której głównym zadaniem będzie transfer pieniędzy, to powinniście zdecydować się Transferwise. Natomiast w przypadku kiedy potrzebujecie większej ilości usług Revolut sprawdzi się lepiej.

Sprawdź jeszcze

3 KOMENTARZE

 1. Tranferowanie pieniędzy z Revolut na inne konto nie trwa wcale 2 dni. Obecnie na moim rachunku po wysłaniu w walucie odbiorcy dociera tego samego pracującego dnia. Zatem jakieś niekompletne i nie do końca sprawdzone informacje. Karta prepaid ? W tej chwili mam kartę kredytową i ubezpieczenie podróży, bagażu w podstawowym koncie metal. Ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 milionów euro. Koszt około 12 euro miesięcznie. Gotówka też jest ubezpieczona. Autor artykułu nie sprawdził informacji o Revolut

 2. Witam Pani Paulino.
  Zainteresował mnie Pani artykuł, ale nie mogę zgodzić się co treści : — do założenia konta wystarczy adres e-mail albo konto w jednej z popularnych aplikacji: Apple, Google lub Facebook”. Początki były miłe ale później Wise już nie szanuje swoich klientów żądając ciagle innych potwierdzeń i wymogów . Oto dowód w którym usilnie Wise chce potwierdzić mój wcześniejszy adres zamieszkania: „Cześć, Bernard,

  Niestety, nie mogliśmy zweryfikować Twojego adresu.

  Wise to bezpieczny i regulowany sposób na wysyłanie pieniędzy. Zanim będziemy mogli kontynuować Twoje płatności, musimy potwierdzić Twój adres.

  Aby nam w tym pomóc, prosimy o przesłanie aktualnej kopii:

  Rachunek za media (za wyjątkiem rachunku za telefon komórkowy).
  Wyciąg z konta bankowego.
  Twój dokument potwierdzający adres zamieszkania musi posiadać datę wydania w ciągu ostatnich 3 miesięcy i powinien być zaadresowany bezpośrednio do Ciebie. Sprawdź pełną listę dokumentów, które akceptujemy tutaj.

  Aby przesłać nowe dokumenty, kliknij przycisk poniżej.”
  I chociaż dwukrotnie informowałem , że czasowo przebywam w innym kraju wysyłając żądane rachunki za media ( prąd i woda) wraz z adresem z innego kraju , otrzymuję powyższą odpowiedz, która świadczy o tym , że odpowiada bezduszny komputer lub nie znający polskiego języka pracownik. Ponadto wysyła treść: Do czwartek , 17 listopada potrzebujemy uzyskać od Ciebie ważne informacje , żeby dalsze korzystanie z konta było możliwe”. W ten sposób zmuszając mnie do przelewu środków do innych banków, narażając mnie na koszty – paroletniego klienta, który w kraju będzie dopiero za 2 mce.
  Problemów takich nie robi natomiast Revolut.
  Dlatego chyba lepiej nie zachwalać Wise. Natomiast jeśli ma Pani z Wise inny, bliższy kontakt to prosiłbym o pomoc , za co będę wdzięczny.
  Serdecznie pozdrawiam
  Bernard Krukowski

Popularne