Strona głównaFinanseRevolut - alternatywy

Revolut – alternatywy

Revolut to najbardziej popularna, zarówno na polskim jaki i międzynarodowym rynku, aplikacja umożliwiająca założenie konta oraz karty wielowalutowej. Rozwiązanie to jest skierowane do osób poszukujących na rynku usług umożliwiających dokonywanie transakcji międzynarodowych w opłacalnym transferze przewalutowania. Przy pomocy Revoluta użytkownicy aplikacji mają możliwość zmiany waluty środków na swoim koncie by następnie zapłacić nimi za granicą.

Coraz częściej poszukiwana jest alternatywa dla Revolut – powód? Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 2015 roku i w czasie jego funkcjonowania zmieniły się zarówno potrzeby i oczekiwania konsumenckie klientów, jak również Revolut zdecydował się na poszerzenie swojej oferty oraz wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Pytanie czy na lepsze.

Jeżeli jesteście zainteresowani alternatywą dla Revoluta w roku 2022, albo marzy wam się alternatywa dla Revoluta z polskim numerem IBAN to zapraszamy was do zapoznania się z resztą tego artykułu.

Zobacz: Revolut – czy jest rosyjski? Właściciel

Alternatywa dla revolut 2022 

Usługi oferowane przez Revolut oraz zasady na jakich przedsiębiorstwo funkcjonuje diametralnie zmieniły się na przestrzeni 7 lat jego funkcjonowania. W początkowym okresie  działalności Revolut skupiał swoją uwagę przede wszystkim na oferowaniu usług związanych z prowadzeniem rachunku z możliwością przewalutowania pieniędzy po bardzo przystępnych kursach. Revolut rozpoczynał działalność od mozliwość pobrania aplikacji, przy pomocy której otwierano konto wirtualne. Do tego opcją było zamówienie karty kredytowej, która była sprzęgnięta z działaniem naszego wirtualnego rachunku. 

Od 2018 roku Revolut posiada licencję bankową przekazaną z ramienia rządu Litwy. Revolut zyskał dzięki temu status działalności bankowej, a co za tym idzie również  możliwość zbudowania nowej, szerszej oferty. Klienci Revoluta mogli od tego czasu korzystać z takich usług bankowych jak zakładanie lokat, zakup akcji czy kryptowalut. Niestety w ostatnim czasie Revolut zalicza wpadkę za wpadką. Coraz więcej klientów fintechu skarży się na pożałowania godną obsługę klienta oraz problemy z blokowaniem pieniędzy i brakiem dostępu do konta. W związku z tym wiele osób zaczęło poszukiwać alternatywy dla Revoluta. Czy obecnie istnieje alternatywa dla Revolut? W 2022 roku na rynku posiadamy kilka propozycji mogących zastąpić, a nawet prześcignąć Revolut w świadczeniu usług finansowych związanych z przewalutowaniem.

  1. Wise (Transferwise) vs Revolut

Pierwszą propozycją naszej alternatywy dla Revolut jest Wise, znane początkowo jako Transferwise. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w transferach pieniężnych z przewalutowaniem. Pomysł na te usługi zrodził się z potrzeby oszczędzania na transferach wielowalutowych, które przed powstaniem fintechu były oferowane jedynie przez banki – niestety przy naliczeniu znaczącej marży za realizację przelewu. Wise to przedsiębiorstwo, które zapewnia swoim klientom wymianę walut między różnymi krajami aż w 140 walutach. 

  1. N26 vs Revolut 

N26 to fintech niemieckiego pochodzenia, która podobnie jak Revolut oferuje możliwość wykonywania płatności internetowych, płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów. Klienci N26 mogli otworzyć darmowe konto prowadzone w Euro, a nad zabezpieczeniem ich środków czuwa niemiecka licencja bankowa przyznana N26 już na początku ich funkcjonowania.

Sprawdź: N26 vs Revolut – co lepsze?

  1. ZEN vs Revolut

Ostatnią propozycją jest polski fintech ZEN. Nazwa bardzo dobrze pasuje do modelu biznesowego firmy, której głównym założeniem funkcjonowania jest maksymalne ułatwienie kupowania w internecie. Oferta ZEN zawiera w natychmiastową usługę CashBack oraz ZEN Care, czyli usługę zabezpieczającą zakupy przez internet. 

Zobacz: ZEN vs Revolut — co wybrać?

Alternatywa dla Revoluta z polskim IBAN

Wiemy już o alternatywach dla Revoluta dostępnych w 2022 roku. Zanim przejdziemy do tego, które z nich posiadają polski IBAN, przypomnijmy czemu jest on tak ważny. 

Czym jest IBAN? Jest to zestaw liter i cyfr, pomagający bankom w bezpieczny sposób przetwarzać przelewy międzynarodowe. Każdy numer IBAN jest charakterystyczny dla poszczególnego kraju oraz indywidualnych kont bankowych. Brak numeru IBAN to poważny problem w przypadku chęci wykonania przelewu międzynarodowego. Bez podania go w trakcie wykonywania przelewu zagranicznego w systemach SEPA i SWIFT transakcja ta nie zostanie zrealizowana. Czy istnieje alternatywa dla Revoluta z polskim numerem IBAN?

Taką alternatywą dla Revoluta jest chociażby ZEN. Aplikacja posiada polski numer IBAN, jak również została stworzona przez polskich deweloperów. Jeżeli nie jesteście przekonani co do aplikacji ZEN, możecie zawsze zdecydować się na alternatywę względem jej i Revoluta – konkretnie na Transferwise. Jest to alternatywa dla Revoluta i ZEN, ponieważ przy jego pomocy można generować numer IBAN w kraju z którego wysyłasz przelew. Wise na swojej stronie internetowej udostępnia możliwość pobrania europejskiego numeru IBAN wraz z danymi bankowymi dla Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii oraz innych miejsc na świecie.

Koniecznie napiszcie w komentarzach czy znaleźliście alternatywę dla Revolut, która spełnia wasze wymagania w 2022 roku i czy zdecydowaliście się na alternatywę dla Revoluta z polskim IBAN czy też nie.

Sprawdź jeszcze

Popularne