Strona głównaFinanseZEN vs Revolut — co wybrać?

ZEN vs Revolut — co wybrać?

Revolut to aplikacja pozwalająca na prowadzenie konta wielowalutowego, a w swojej dziedzinie bardzo długo nie miała konkurencji. Spółka posiada obecnie przeszło 18 milionów klientów, oferując swoje usługi i produkty finansowe w ponad 200 krajach i regionach na świecie, w tym i w Polsce. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się konkurencyjna spółka o nazwie ZEN — co ciekawe spółka jest polską odpowiedzią na usługi oferowane przez Revolut. Jak w rywalizacji ZEN vs Revolut prezentuje się polskie przedsiębiorstwo? Odpowiedzi szukaj w tym artykule!

Sprawdź: Revolut – czy jest rosyjski? Właściciel

ZEN vs Revolut

Nim przejdziemy do zestawienia ZEN vs Revolut dla tych, którzy do tej pory nie interesowali się usługami fintechów, przedstawiamy czym wyróżnia się Revolut a czym ZEN.

Przedsiębiorstwo Revolut zaczynało od formy startupu, założonego w 2015 roku na terenie Wielkiej Brytanii. Firma na rynku przyciągnęła zainteresowanie klientów poprzez stworzenie wygodnej i pomocnej aplikacji, dzięki której na wakacjach zagranicznych albo podczas płacenia za zakupy internetowe, mogli przewalutować swoje pieniądze po atrakcyjnych kursach.

Zobacz: Revolut – alternatywy

Przez dłuższy okres czasu Revolut był intensywnie polecany wszystkim osobom wybierającym się za granicę, które chciały płacić w sklepach kartą kredytową. Rozwiązanie rzeczywiście było bardzo użyteczne i zyskało Revolutowi dobrą sławę oraz dużo klientów. W przeciągu 3 lat od założenia Revolut najpierw uzyskał europejską licencję bankową, a następnie zyskał zabezpieczenie litewskiego gwaranta finansowego, zbliżając fintech w kontekście prawnym do bycia typowym bankiem. Obecnie Revolut znacząco poszerzył swoją ofertę, ale od ponad roku zaczęły pojawiać się głosy o obniżeniu jakości ich usług.

Poszukując alternatywy dla aplikacji Revolut warto przyjrzeć się polskiej propozycji dla usług wielowalutowych. ZEN to skrót od nazwy zero effort non-bank, co można przetłumaczyć na nie-bank, który obsłużyć można przy zerowym wysiłku. Przedsiębiorstwo zarejestrowane jest na Litwie i podobnie jak jego brytyjska konkurencja, posiada tam licencję pieniądza elektronicznego. ZEN jest bardzo młodym przedsiębiorstwem w porównaniu do Revoluta — funkcjonuje dopiero od 2020 roku, ale na chwilę obecną próbuje dogonić konkurencję oferująć swoje usługi w 32 krajach Europy. 

RevolutZEN
założenie konta/aplikacjidarmowedarmowe
karta fizyczna darmowa (opłata za dostawę 10 Euro)darmowa (opłata za dostawę 24,99 zł)
opłata za prowadzenie konta0,99 Euro darmowe

W zestawieniu ZEN vs Revolut oba przedsiębiorstwa rywalizują na kilku polach. ZEN wyprzedza Revolut w przypadku zapewnienia obsługi klienta. Pod adresem Revoluta pojawia się wiele zarzutów odnośnie jakości tego sektora usługi. Przedsiębiorstwo nie inwestuje w usługi call center, zapewniające możliwość zgłoszenia nieprawidłowości w aplikacji. Z kolei ZEN zapewnia wsparcie 24/7 z obsługą w języku polskim — co klienci bardzo sobie chwalą.

W temacie bezpłatnych usług, przy standardowej wersji wygrywa Revolut — założenie konta jest bezpłatne, w ZEN ponosimy koszty co miesiąc. Chociaż w przypadku zdecydowania się na którykolwiek z dostępnych planów premium ZEN vs Revolut pozostają ex aequo na tym samym miejscu, koszty stają się bardzo zbliżone.   

ZEN jest zdecydowanie lepszym wyborem dla osób dokonujących częstych zakupów przez internet. Aplikacja oferuje usługę typu cashback. Jest również bardzo szybka oraz współpracuje z największymi i najczęściej wybieranymi sklepami internetowymi — Allegro, Booking.com, AliExpress, Media Markt czy nawet Lidl. Dodatkowym argumentem przemawiającym za zdecydowaniem się na ZEN jest ich usługa ZEN Care, która chroni zakupy ich klientów. W przypadku zgłoszenia nieprawidłowości w transakcji internetowej ZEN zapewnia pełne wsparcie i załatwia sprawę za klienta. 

RevolutZEN
typ karty płatniczejVISAMastercard
dodatkowe usługi kryptowaluty, lokatycashback, ZEN Care

ZEN zbiera naprawdę dobre opinie i zdaje się przykładać większą uwagę do jakości swoich usług. Jeżeli jesteście zmęczeni zaniechaniami ze strony Revolut może warto wypróbować aplikację ZEN? W rywalizacji ZEN vs Revolut polski odpowiednik sprawuje się jak dotąd naprawdę dobrze.

Sprawdź jeszcze

Popularne