Strona głównaMotoryzacjaOponeo - opinie. Czy mamy lepsze alternatywy?

Oponeo – opinie. Czy mamy lepsze alternatywy?

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, serwisy oferujące sprzedaż opon, przeżywają prawdziwe oblężenie. Nic w tym dziwnego – w czasach bijącej rekordy inflacji, kierowcy szukają cenowych okazji, żeby móc zaoszczędzić parę złotych. Ponadto, warto zawczasu przygotować się do zmiany warunków atmosferycznych, żeby zima nie zdążyła nas zaskoczyć. 

Na szczęście obecnie znajduje się wiele sklepów, w których można zakupić dobrej jakości opony od sprawdzonych producentów. Znacie Oponeo? Być może część z Was robiła już tam zakupy. W swojej ofercie oprócz wspomnianych opon mają również felgi dla najróżniejszych pojazdów. W Polsce firma istnieje od 1999 roku i zajmuje pozycję lidera na krajowym rynku. Ich siedziba mieści się w Bydgoszczy. Od kilku dobrych lat usługi Oponeo dostępne są także w 13 innych europejskich krajach. 

Sprawdź: Kiedy zmienić opony na zimowe? Nie czekaj w kolejce

Z łatwością można wywnioskować, że mamy do czynienia z profesjonalnym dystrybutorem. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Specjalnie dla Was sprawdzamy opinie na forum – co mówią na nich o Oponeo? A może lepiej poszukać innej alternatywy? Jeśli jesteście ciekawi, zachęcamy do przeczytania poniższczego artykułu. 

Oponeo – opinie 

Nikt nie lubi kupować przysłowiowego kota w worku, dlatego tak wielu Internautów, zanim się na coś zdecyduje, przeszukuje sieć w poszukiwaniu opinii na forach, dotyczących najróżniejszych produktów. Nie inaczej jest w przypadku opon, tym bardziej że oszustów nie brakuje. Jak już napomknęliśmy, Oponeo uważa siebie za lidera, jednak czy da się to jakoś potwierdzić? 

Oponeo – opinie na forum

Pierwsze wypowiedzi, na które trafiliśmy, są obiecujące. W znacznej większości są one pozytywne. Internauci podkreślają liczne zalety, które sprawiły, że zakupy w serwisie okazały się strzałem w dziesiątkę. Na wyróżnienie zasługuje szybki czas dostawy zamówionych produktów oraz poważne podejście do klienta. Ponadto, nawet w przypadku błędnie zakupionego towaru, nie ma problemu z jego zwrotem. Również ceny przez wielu użytkowników określane są jako przystępne, chociaż warto wziąć pod uwagę, że każdy dysponuje innym budżetem. Szeroki wybór opon to bez wątpienia kolejny istotny atut dystrybutora. 

Źródło: www.opineo.pl

Czy mimo tak pochlebnych wypowiedzi, znalazło się miejsce również dla krytycznych głosów? Odpowiedź brzmi tak, chociaż warto podkreślić, że znajdują się one w mniejszości. Na co skarżą się niezadowoleni konsumenci? Przede wszystkim są to błędy przy wysyłce danego produktu np. dostarczone miały być dwie sztuki opon, a dotarła tylko jedna. Czasami zdarzają się też opóźnienia o kilka dni, co nie spodobało się paru internautom. Do rzadkości należą też sytuacje, kiedy wysłany został wadliwy towar, który następnie trzeba było reklamować. Tak naprawdę tego typu negatywne komentarze można znaleźć niemalże w przypadku każdej firmy, oferującej jakiekolwiek usługi – zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. 

Źródło: www.opineo.pl

Przeglądając liczne opinie na forum o Oponeo, jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, że firma profesjonalnie podchodzi do obsługi klientów i odpowiada nawet na nieprzychylne wypowiedzi użytkowników w celu weryfikacji i rozwiązania zaistniałego problemu. Widać, że pracownikom zależy na utrzymaniu dobrej reputacji serwisu. Nie można tego powiedzieć o wszystkich sprzedawcach. Nie jeden nie odnosi się do krytycznych uwag konsumentów, nic sobie z nich nie robiąc. Komunikacja z kupującymi to świetna okazja, żeby nie tylko poprawić wizerunek danej marki, ale także dzięki niej można dowiedzieć się, co należy usprawnić w oferowanych usługach. 

Sprawdź: Jak odróżnić opony zimowe od letnich? Oznaczenia opon letnich i zimowych

Oponeo – alternatywy

A co zrobić w sytuacji, jeśli nie chcemy jednak robić zakupów na Oponeo? Czy są jakieś alternatywy, zasługujące na uwagę? Jak już zdążyliśmy wspomnieć – miejsc, w których można nabyć opony, jest całkiem sporo. Gdzie jeszcze możemy zajrzeć? 

  • regionalni sprzedawcy – zapewne w okolicy, w której mieszkacie, znajduje się choćby kilka punktów, zajmujących się sprzedażą opon czy felg. Może okazać się, że zakupy wyszłyby was trochę taniej. W ten sposób możecie wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, którzy również mierzą się w ostatnim czasie z niełatwą dla nich sytuacją ekonomiczną. 
  • sklepopon.pl – również dość znany internetowy sprzedawca opon, któremu zaufało tysiące klientów. Ceny oczywiście zależą od danego modelu produktu, ale może okaże się, że ten, którego szukacie, będzie tańszy.
  • allegro.pl – bez wątpienia najpopularniejsza platforma e-sprzedażowa w naszym kraju, na której także możecie spróbować poszukać potrzebnego towaru. Wybór nie jest mały, więc nie powinno być większych problemów z dokonaniem zakupu.  

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, zakup opon stanie się nieco łatwiejszy dla wielu z Was. Jesteśmy ciekawi, czy zgadzacie się z opiniami, zamieszczonymi na forach o Oponeo. Lubicie robić tam zakupy, a może korzystacie z innych stron? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach! Zawsze chętnie je czytamy.  

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne