Strona głównaRozrywkaOgrodowy plac zabaw dla dzieci - jak go urządzić?

Ogrodowy plac zabaw dla dzieci – jak go urządzić?

Chociaż dorośli w ogrodzie najbardziej cenią sobie wypoczynek, dzieciom warto zapewnić w nim nieco rozrywki, urządzając pełen atrakcji plac zabaw. Dowiedz się, jak go wyposażyć oraz dlaczego trampoliny ogrodowe dla dzieci to świetny pomysł!

Plac zabaw w ogrodzie – jak go urządzić?

Dzieci mające na co dzień zazwyczaj mnóstwo energii, mogą nudzić się w ogrodzie, w którym nie ma zbyt wielu opcji do zabawy. Z tego względu, doskonałym pomysłem jest urządzenie dla nich przestrzeni do zabawy, pozwalającej na beztroskie szaleństwa każdego dnia. W tym celu należy wydzielić przestrzeń, na której znajdzie się plac zabaw – warto, aby znajdowała się ona z daleka od ozdobnych kwiatowych rabatek lub grządek oraz wszelkich niebezpiecznych elementów czy twardych powierzchni. Kiedy znajdzie się już odpowiednie miejsce, można zacząć urządzać kącik zabaw dla swoich pociech. Co powinno się w nim znaleźć?

Doskonałym pomysłem z pewnością będzie klasyczne wyposażenie w postaci huśtawki, zjeżdżalni oraz piaskownicy. W zależności od dostępnej ilości miejsca w ogrodzie, można pokusić się dodatkowo o większą instalację, która będzie wyposażona również w drabinki, a nawet niewielką ściankę wspinaczkową. Tego rodzaju rozrywki zapewnią młodszym i starszym dzieciom wiele frajdy i ruchu, którego tak bardzo każdego dnia potrzebują. Warto również pamiętać, że piaskownicę najlepiej umiejscowić w zacienionym miejscu, aby zabawa upalnym latem była bezpieczna. Zawsze można też postawić obok niej parasol ogrodowy, który zapewni cień w konkretnym miejscu.

Dzieci uwielbiają kontakt z wodą, dlatego też basen w ogrodzie będzie strzałem w dziesiątkę. Każdy słoneczny dzień stanie się o wiele przyjemniejszy, kiedy najmłodsi będą mieli miejsce, w którym przyjemnie się schłodzą. Dobrym wyborem będzie zarówno basen nadmuchiwany, jak i stelażowy – jego rodzaj i rozmiary należy dobrać do wieku dziecka oraz oczywiście ilości wolnego miejsca w ogrodzie. Równie świetnym pomysłem będzie zastąpienie basenu zraszaczami ogrodowymi, na przykład w kształcie kwiatów, zapewniających najmłodszym orzeźwiającą latem atrakcję. 

Trampoliny ogrodowe – frajda nie tylko dla najmłodszych

Chcąc jeszcze bardziej urozmaicić zabawę, urządzając ogrodowy plac zabaw warto zerknąć na trampoliny ogrodowe. Jest to fantastyczna atrakcja, uwielbiana nie tylko przez najmłodszych domowników. Trampoliny ogrodowe dla dzieci występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu swobodnie można dobrać ich wymiary do ilości wolnego miejsca w ogrodzie. Zwariowana zabawa to nie jedyny ich atut – skakanie na trampolinie zalicza się do aktywności, która doskonale poprawia ogólną kondycję oraz koordynację ruchową. 

W asortymencie sklepów można znaleźć zarówno mniejsze trampoliny ogrodowe dla dzieci, które nie posiadają siatki zabezpieczającej oraz te o większym rozmiarze, z siatką zewnętrzną. W przypadku małych dzieci, w przydomowych ogrodach lepiej przekonać się do zakupu trampoliny posiadającej siatkę zabezpieczającą, które zapobiegnie niechcianym kontuzjom podczas beztroskiego szaleństwa. Mniejsze trampoliny mogą jednak służyć również do użytku domowego, dzięki czemu można z niej korzystać nawet wtedy, gdy na dworze nie dopisuje pogoda. 

Wyposażając swoją prywatną przestrzeń w trampolinę ogrodową można mieć pewność, że chętnie korzystać z niej będą również starsze dzieci, a nawet dorośli. Skakanie doskonale wzmacnia mięśnie, przez co może stanowić niezwykle przyjemną formę treningu dla każdego, kto nie przepada za klasycznymi ćwiczeniami. Dzięki jej obecności można zatem nie tylko zapewnić mnóstwo świetnej zabawy najmłodszym, ale i samemu poprawić kondycję fizyczną.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne