Strona głównaCelebryciRyszard Forbrich "Fryzjer" - wyrok, Stanowski, Michniewicz, dom, miejsce urodzenia

Ryszard Forbrich „Fryzjer” – wyrok, Stanowski, Michniewicz, dom, miejsce urodzenia

W sportach zawodowych w grę wchodzi nie tylko wygrana, ale również duże pieniądze. Patologia w tym świecie nie dotyczy tylko kiboli, ale również ludzi działających wewnątrz – sędziów, działaczy, sportowców, prezesów klubów. O sprawie Ryszarda Forbricha „Fryzjera” słyszeli wszyscy, nawet ludzie, którzy o piłce nożnej mają znikome pojęcie. Jaki wyrok Ryszard Forbrich dostał? Co  „Fryzjera” łączy ze Stanowskim i Michniewiczem? Wszystkie te tematy rozwijam w poniższym artykule – zapraszam do lektury.

Ryszard Forbrich – dlaczego znów o nim głośno?

Dlaczego o wyroku Ryszarda Forbricha jest znów tak głośno? Ponieważ skazany wnioskował o odroczenia odbywania kary. Spowodowane było to stanem jego zdrowia. W celu sprawdzenia, czy rzeczywiście stan zdrowia  „Fryzjera” zagraża jego życiu, powołany został biegły. Według jego opinii, Ryszard Forbrich jest w stanie kontynuować odbywanie kary, którą łącznie wynosi już 6 lat. 

Ryszard Forbrich a Czesław Michniewicz

Wielu ludzi ma wątpliwości dotyczące relacji między Ryszardem Forbrichem a Czesławem Michniewiczem – legendarne 711 rozmów między mężczyznami było na ustach tysięcy Polek i Polaków przez bardzo długi czas. Dla niewtajemniczonych – Czesław Michniewicz jest obecnym selekcjonerem reprezentacji polski. Od 2003 do 2006 r. związany był z klubem Lech Poznań – był jego trenerem. Przez około rok (2020-2021 r.) był trenerem Legii Warszawa.

Ryszard Forbrich i Czesław Michniewicz znają się (podobno) już od 1996 roku. „Fryzjer” pomagał mu – zarówno w kwestiach zawodowych, jak i rodzinnych. W jednym z wywiadów Czesław Michniewicz podzielił się informacją, że Forbrich pomógł znaleźć jego małżonce miejsce, w którym bezpiecznie przejdzie ona operacje. Michniewiczowi zarzuca się, że miał jakiś związek z przestępczą działalnością Ryszarda Forbricha. Nie ma na to jednak żadnych dowodów – Michniewicz nigdy nie został oskarżony ani skazany.

Ryszard Forbrich a Stanowski 

Krzysztofa Stanowskiego kojarzą niemal wszyscy – mężczyzna działa na Kanale Sportowym, który najbardziej znany jest z serii Hejt Park, w której prowadzi się długie wywiady z ludźmi ze świata sportu i show-biznesu. Krzysztofa Stanowskiego i Czesława Michniewicza łączy relacja przyjacielska. Ryszard Forbrich do Stanowskiego i Michniewicza wielokrotnie dzwonił, co po wypłynięciu billingów „Fryzjera”, było bardzo szeroko komentowane w mediach. Jednak ani Stanowskiemu, ani Michniewiczowi nie postawiono żadnych zarzutów – mężczyźni mimo kontaktowania się z Forbrichem, nie byli uwzględnieni w akcie oskarżenia, w którym znalazło się ponad 100 osób. Stanowski wielokrotnie odnosił się do całej sytuacji na Twitterze – po części opisał ją również w książce Stan futbolu. Dziennikarz przyznaje się do kontaktów z Ryszardem Forbrichem – pomógł on Stanowskiemu w kilku sytuacjach. Nie ma jednak żadnych dowodów na to, że Krzysztof Stanowski był zamieszany w jakiekolwiek łapówki czy pomoc w ustawianiu meczów. 

Ryszard Forbrich wyrok

Ryszard Forbrich – wyrok w jego sprawie zapadł w listopadzie ubiegłego roku. Mężczyzna został skazany na 4,5 roku więzienia. Cały proces rozpoczął się wiele lat temu, a akt oskarżenia nie obejmował tylko „Fryzjera” – dotyczył on ponad 100 osób, które były zamieszane w m.in. ustawianie wyników meczów. Akt oskarżenia był jednym z największych, jaki został kiedykolwiek skierowany do tego sądu – skala korupcji była niewyobrażalna. Materiał dowodowy z całej sprawy miał aż 1,7 tysiąca stron! Ryszard Forbrich skazany został m.in. za wręczanie i proponowanie łapówek. W 2011 roku odbył się jego pierwszy proces w sprawie Arki Gdynia – mężczyzny został posądzony o korupcję. Obecnie Ryszard Forbrich odsiaduje swoją karę za korupcję i przewodniczeniu zorganizowanej grupie przestępczej. 

Ryszard Forbrich data i miejsce urodzenia, data, życie prywatne

Życie prywatne Ryszard Forbricha (data i miejsce urodzenia, dom, żona, dzieci) jest na świeczniku od wielu lat. Jaka jest Ryszarda Forbricha data i miejsce urodzenia? Otóż urodził się on we Wronkach, 10 marca 1946 roku. Mężczyzna z zawodu jest fryzjerem i stąd właśnie wzięła się jego ksywka. W jednej z rozmów, która związana była z powstawaniem książki Spowiedź Fryzjera Adama Godlewskiego, powiedział, że był naprawdę dobry w swoim fachu.

Fryzjerstwo porzucił i rozpoczął swoją karierę w piłce nożnej. Działacz związany był z wieloma klubami, m.in z Amica Wronki – za jego czasów awansował on do I ligi. „Fryzjer” był tam wtedy kierownikiem drużyny, a później menadżerem klubu. Po czasie wybuchła wielka afera korupcyjna z jego udziałem i Polski Związek Piłki Nożnej odsunął go od pełnienia jakichkolwiek funkcji w polskiej piłce nożnej. 

W 2005 roku, kiedy zatrzymano Mariana Duszę (bliskiego wspólnika „Fryzjera”), Ryszard Forbrich w domu w Zielonej Górze zaszył się na wiele dni. Dom Ryszarda Forbricha nazywany był przez ludzi ze świata piłki nożnej „biurem spadków i awansów” – wiele rozmów związanych z całą tą aferą, było przeprowadzanych właśnie tam. 

„Fryzjer” przebywa obecnie w więzieniu i w najbliższym czasie się to nie zmieni. Jeśli znasz jakieś ciekawostki o Forbrichu i aferze korupcyjnej, to podziel się nimi w komentarzu – cała sprawa jest bardzo ciekawa. Czekamy!

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne