Strona głównaPrzemysłPellet z Mazur - opinie, cena, parametry, gdzie kupić?

Pellet z Mazur – opinie, cena, parametry, gdzie kupić?

Pewnie też zauważyłeś, że dzień staje się coraz krótszy. Kiedy rano się budzimy, słońce jeszcze smacznie śpi. To zdecydowanie nie zachęca do wstawania codziennie do pracy. Najchętniej obrócilibyśmy się na drugi bok i przykryli po sam nos grubą, ciepłą kołdrą. W łóżku jest przyjemnie i cieplutko i zimne powietrze, gdy próbujemy wyjść, nieprzyjemnie spina nasze mięśnie. Dlaczego po odkryciu kołdry jest tak zimno? Czy piec nadal pali? A może trzeba dołożyć mu trochę nowego pelletu. A no właśnie. Zapasy pelletu się kończą i wypadałoby zaopatrzyć się w kolejną paletę. 

Gdzie kupić ten opał? Ostatnio różnie to bywa z dostępnością, chociaż producent zapewnia, że wszystko będzie gotowe na czas. No i jeszcze ta ciągle rosnąca cena. Inflacja wszystkich nas wykończy. Jeśli masz ochotę poszukać nowej alternatywy dla swojego stałego pelletu albo dopiero wchodzisz w świat tego opału i potrzebujesz dowiedzieć się nieco więcej, żeby lodowate powietrze nie atakowało Twojej skóry każdego ranka, poznaj pellet drzewny z Mazur. Jego parametry i to, jakie ma opinie na forum, są naszym dzisiaj omawianym tematem.

Sprawdź: Ranking pelletu 2022 – jaki pellet jest najlepszy? Sprawdzamy rodzaje

Pellet z Mazur – gdzie kupić? Parametry, cena

Pellet z Mazur nie jest jednym z tych bardziej znanych. Sam producent niewiele o nim zdradza, ale na szczęście na stronie internetowej znajdziemy wszystkie potrzebne parametry do porównania z innymi markami. 

W kwestii tego, gdzie kupić można pellet z Mazur, wybór jest ograniczony. Najlepiej jest nabyć go prosto od producenta. Niestety w tym przypadku cena jest do indywidualnego uzgodnienia ze sprzedawcą, a co za tym idzie, nie wiadomo, ile może nas wynieść taka przygoda. W takim wypadku zainteresować Cię może OLX, gdzie kupić można pellet z Mazur od lokalnych dystrybutorów. Choć nie wiemy, ile wynosi cena u źródła, na tym portalu koszty za paletę zaczynają się od 2700 zł. Jest to stosunkowo niska wartość, jeśli porównamy ją do tego, ile kosztują inne pellety. 

Sprawdźmy więc parametry i zobaczmy, jak ma się kwestia jego jakości.

  • Wartość opałowa: około 18,5 MJ/kg
  • Popiół: do 0,7 %
  • Wilgotność: 10 %
  • Średnica: 6 milimetrów

Nie są one szczególnie zachwycające, ale jak najbardziej mieszczą się w normie. Są to parametry, jakie pellet musi spełniać, by móc zdobywać odpowiednie certyfikaty potwierdzające jakość. Cena wydaje się współmierna, ale zaraz zobaczymy jeszcze, co mówią opinie innych. Jeśli jednak już teraz czujesz się przekonany do spróbowania, jak ten pellet poradzi sobie u Ciebie, to wiesz też gdzie go kupić. 

Zobacz: Oni za tonę węgla płacą 258 zł. Polakowi zawsze wiatr w oczy?

Pellet z Mazur – opinie

W tym aspekcie niestety pojawia się pewien problem. Jednak nie dlatego, że opinie są negatywne, ale dlatego, że jest ich niewiele. Z racji tego, że pellet z Mazur nie jest szczególnie rozpoznawany, w Internecie ciężko znaleźć opinie na jego temat. Z pozytywnych aspektów, te ocena, które udało się znaleźć, są zazwyczaj bardzo dobre. Niestety nie wiadomo co dokładnie się sprawdza, a na co można by potencjalnie ponarzekać. Jeśli jednak nie ma żadnych złych opinii, można zakładać, że pellet ten zwyczajnie „działa”.

Pellet z Mazur – opinie na forum o producencie

Inaczej ma się sytuacja co do producenta tego pelletu. Opinie na forum, choć nie ma ich za wiele, są naprawdę bardzo dobre. Zanim jednak do nich przejdziemy, ustalmy, kto jest producentem pelletu z Mazur. Odpowiedzialną za jego produkcję jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością KERS. Jest ona na rynku od 15 lat i zajmuje się produkcją, a także dystrybucją ekologicznych materiałów opałowych. Opinie na forum chwalą szczególnie jakość obsługi klienta, która jest według nich na bardzo wysokim poziomie. Zapakowywanie palet odbywa się szybko i sprawnie, co jest dużym plusem, gdyż zazwyczaj są z tym problemy, nawet w bardziej rozpoznawalnych firmach.

Być może to właśnie opinie na forum przekonają Cię do wyboru pelletu z Mazur. Jest to dobra opcja w stosunkowo niskiej cenie – jak na dzisiejsze standardy – więc kto wie, czy nie skusisz się na wypróbowanie tej opcji w ramach tańszej alternatywy. 

Poranne wstawanie nigdy nie jest przyjemne zimą, czy to ze względu na panujące jeszcze ciemności, czy otaczające nas zimno. Choć dokładanie pelletu i myśl o kupnie nowego może być przytłaczająca i męcząca, to zawsze wiąże się to z ciepłą wodą, w której można wziąć szybki prysznic, by ogrzać spragnione ciepła kończyny, przed rozpoczęciem swojego dnia.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

Popularne