Strona głównaPrzemysłPellet z łuski słonecznika - opinie, kaloryczność, cena, parametry, hit czy bujda?

Pellet z łuski słonecznika – opinie, kaloryczność, cena, parametry, hit czy bujda?

Ceny wszystkich opałów wystrzeliły w kosmos i nie pozostaje nam nic innego, jak szukać tych jak najbardziej przyziemnych ofert. Jedną z nich z pewnością jest pellet z łuski słonecznika, który jest tańszą alternatywą dla pelletu iglastego. Jakie ma opinie na forach? Jak pellet z łuski słonecznika wypada w testach na YouTube? Jaką ma wartość opałową i inne parametry? Gdzie kupić? Sprawdzamy!

Sprawdź: Oni za tonę węgla płacą 258 zł. Polakowi zawsze wiatr w oczy?

Pellet z łuski słonecznika – kaloryczność, parametry, jak wygląda spalanie? 

Ten rodzaj pelletu ma różnych producentów – każdy z nich oferuje różną kaloryczność, przez co spalanie wygląda inaczej. W tym artykule przedstawiamy parametry trzech pelletów z łuski słonecznika: Ecocarbo, KAP-TERM i Silver. Niestety, nie wszyscy producenci podzielili się wszystkimi parametrami, dlatego udostępniamy tylko to, co podane jest na stronach internetowych lub na opakowaniach.

Źródło: YouTube (kanał kamil Miernik)

Pellet z łuski słonecznika Ecocarbo – parametry:

Wartość opałowa⩽17 MJ/kg
Granulacja:8 mm
Zawartość siarki0,13%
Zawartość popiołu3,2%

Pellet z łuski słonecznika KAP-TERM (dostępny na OLX) – parametry:

Wartość opałowa⩽18,2 MJ/kg
Granulacja:8 mm
Zawartość popiołu2,7%

Producent nie podał zawartości siarki.

Pellet z łuski słonecznika Silver – parametry:

Wartość opałowamax. 20 MJ/kg
Granulacja:6 mm

Producent nie podał zawartości siarki i popiołu.

Pellet z łuski słonecznika – gdzie kupić? Cena za tonę 

Pellet z łuski słonecznika jest tańszy od tego z drewna, ale niestety wzrost cen dotknął i ten rodzaj pelletu. I to znacznie – za wyżej wymieniony pellet KAP-TERM trzeba wyłożyć 1600 zł za tonę. Silver jest tańszy – 810 zł za 975 kg. Ceny pelletu z łuski słonecznika oscylują na OLX w granicach 1100-1600 zł za tonę

Niektórzy producenci dodają chemiczne wypełniacze do tego rodzaju pelletu, więc warto jest kupować opał tylko od sprawdzonych dostawców, o których są jakieś opinie w sieci. Niestety w porównaniu do innych opałów, mało jest recenzji tego rodzaju pelletu – ludzie częściej dzielą się swoimi odczuciami ze spalania pelletu z drewna. Jednak coś udało nam się znaleźć – w dalszej części artykułu przedstawiamy kilka opinii o pellecie z łuski słonecznika. 

Gdzie kupić? Jak już wspominaliśmy – KAP-TERM dostępny jest na OLX. Na tym portalu sprzedażowym są również inni producenci, którzy oferują pellet z łuski słonecznika, więc warto jest się tam porozglądać. Silver kupisz na tanipellet.pl. 

Zobacz: Darmowy węgiel w Polsce – rozdane kilkadziesiąt ton, a będzie więcej?

Pellet z łuski słonecznika opinie – testy na YouTube

Jak na testach na YouTube (niesponsorowanych) wypada pellet z łuski słonecznika? Sprawdzamy!

Znany z robienia różnych recenzji opałów Kamil Miernik przeprowadził test wcześniej wspomnianego pelletu Ecocarbo. Youtuber był zdziwiony, bo ten pellet zostawiał śnieżnobiały pył. Ecocarbo zostawia więcej popiołu, jednak jest on biodegradowalny – można nim nawozić rośliny. Popiół ma postać małych grudek, które nie są jednak zbite – są lekkie i kruszą się po wzięciu ich do ręki. Z 90 kg zostało 1,782 kg popiołu, co jest bardzo dobrym wynikiem, jednak objętościowo jest go dużo.

Według opinii tego użytkownika ten pellet z łuski słonecznika spalanie ma spore – jest to na pewno mniej wydajny opał niż ekogroszek czy pellet z drewna. Jednak jest tańszy. W opinii tego recenzenta palenie tym pelletem powoduje, że wokół domu unosi się specyficzny zapach – najprawdopodobniej jest to wynikiem oleju, który jest w składzie łusek słonecznika. Ogólnie youtuber ocenił Ecocarbo pozytywnie – według niego jest to całkiem dobra alternatywa dla innych pelletów i ekogroszku.

Źródło: YouTube (kanał Kamil Miernik)

Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum 

Jakie opinie o pellecie z łuski słonecznika są na forach? Oczywiście nie jest to tak dobry i wydajny opał, jak np. ekogroszek czy pellet z drewna – warto jest mieć to na uwadzę, żeby później nie być rozczarowanym. Jednak może się okazać, że korzystniej wychodzi Cię zakup większej ilości pelletu z łuski słonecznika niż mniejszej ilości opału o większej kaloryczności. Musisz sprawdzić, ile czego spalasz i porównać, na czym wychodzisz lepiej. Oto jedna opinia z forum i jedna z komentarza spod filmu Kamila Miernika. 

Już wiesz, jaką mniej więcej kaloryczność ma pellet z łuski słonecznika. Opinie o tym opale są całkiem pozytywne, jednak niepokojący jest tłusty osad, który pojawił się u jednego z użytkowników tego rodzaju pelletu. Są jednak ludzie, którzy palą nim i nic z ich piecami się nie stało – możliwe, że mają kotły, które są bardziej przystosowane do spalania pelletu z łuski słonecznika. Daj znać w komentarzu, jeśli wiesz, skąd wziął się biały pył, który pokazał Kamil Miernik 🙂

Źródło: Forum ebiomasa.pl
Źródło: YouTube

Już wiesz, jaką mniej więcej kaloryczność ma pellet z łuski słonecznika. Opinie o tym opale są całkiem pozytywne, jednak niepokojący jest tłusty osad, który pojawił się u jednego z użytkowników tego rodzaju pelletu. Są jednak ludzie, którzy palą nim i nic z ich piecami się nie stało – możliwe, że mają kotły, które są bardziej przystosowane do spalania pelletu z łuski słonecznika. Daj znać w komentarzu, jeśli wiesz, skąd wziął się biały pył, który pokazał Kamil Miernik 🙂

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne