Strona głównaPrzemysłPellet Feniks - opinie, cena, gdzie kupić, parametry, kaloryczność

Pellet Feniks – opinie, cena, gdzie kupić, parametry, kaloryczność

Trzeba przyznać, że prognozy pogody nie napawają optymizmem, a poranna droga do pracy staje się coraz mniej przyjemna. Zgaduję, że to, czego ci trzeba po powrocie, oprócz smacznego obiadu, to ciepłe wnętrze twojego domu. 

Rynek opałowy przeżywa obecnie swoje odrodzenie, powstaje wręcz jak feniks z popiołów. I używam tego barwnego frazeologizmu nie po to, żeby popisać się elokwencją. Dziś opowiem ci zarówno o popiołach, jak i samym feniksie. A dokładniej o producencie pelletu Feniks. Jakie ma opinie na forum i gdzie go kupić? 

Sprawdź: Oni za tonę węgla płacą 258 zł. Polakowi zawsze wiatr w oczy?

Pellet Feniks – parametry, kaloryczność, czy się opłaca? 

Na początek weźmy pod lupę parametry, które oferuje nam producent. Nie ma co rozważać zakupu bez przyjrzenia się cechom produktu.

  • Kaloryczność: 17,98 MJ/kilogram
  • Niska zawartość popiołu: 0,3%
  • Średnica: 6 milimetrów
  • Wilgotność: do 7%

Pellet Feniks ma wysoką kaloryczność, określaną inaczej jak wartość opałowa. To gwarantuje, że produkt jest wydajny – pali się długo, produkując jednocześnie dużo energii. Niska zawartość popiołu zwalnia użytkowników pelletu Feniks z częstego usuwania popiołu z pieca. Co więcej, popiół, jaki zostaje po procesie spalania, świetnie nada się jako nawóz do ogrodu. Jest on w pełni ekologiczny i działa odkwaszająco na glebę. 

Warto tutaj wspomnieć, że wybór pelletu jako paliwa opałowego to nie tylko niższa cena i ulga dla portfela, ale także ekologiczne rozwiązanie. Palenie pelletem wiąże się z niską emisją spalin, niemalże zerową emisją dwutlenku węgla, co wiąże się z brakiem zanieczyszczeń.

Kolejną zaletą pelletu od producenta firmy Feniks jest posiadanie certyfikatu jakości ENplus A1. Taki certyfikat oznacza, że proces produkcji oraz łańcucha dostaw jest na najwyższym poziomie. Postawienie na produkcję automatycznie wiąże się z dostarczaniem klientom jakościowego pelletu. Co roku przeprowadzany jest audyt i wykonywane badania w laboratorium. Tam sprawdza się m.in. jego wilgotność czy wytrzymałość mechaniczną.

Parametry, z uwzględnieniem wysokiej kaloryczności, która jest najistotniejsza, wraz z niską zawartością popiołu, są solidne i zachęcające do zakupu. Teraz warto przejść do kwestii, dla kogo jest ten pellet. Ze strony producenta możemy wyczytać, że mogą korzystać z niego zarówno klienci indywidualni, jak i większe jednostki, takie jak klasztory, zamki, szpitale czy szkoły. 

Z profilu firmy na Facebooku (działającego bardzo sprawnie swoją drogą) dowiadujemy się o zleceniach z Pałacu w Żerkowicach czy Zamku w Mosznie, co potwierdza treść oferty. Firma stara się dbać o kontakt z klientami. W 2021 roku wrzucili na Facebooka konkurs, w którym nagrodą było dziesięć 15-kilogramowych worków pelletu. Wystarczyło napisać, dlaczego akurat ta osoba powinna wygrać konkurs. Nie da się zaprzeczyć, brzmi zachęcająco.

Zobacz: Ranking pelletu 2022 – jaki pellet jest najlepszy? Sprawdzamy rodzaje

Pellet Feniks – opinie vs aktualna cena 

Przyjrzyjmy się temu, jak cenowo wygląda inwestycja w Pellet Feniks. Na oficjalnej stronie producenta paleta 975 kg pelletu kosztuje 2750 złotych. To daje 42 złotych za 15-kilogramowy worek. Warto jednak podkreślić, że na stronie fenikspellets.eu widnieje informacja, że w sprzedaży dostępne są wyłącznie palety. 

Na platformie OLX paleta 975 kg kosztuje 2700 złotych lub 2800, w zależności od aukcji. Z kolei na Allegro cena jest już wyższa – 3055 złotych. Jest jeszcze strona propellet24.pl tona pelletu Feniks kosztuje 2890 złotych. 

W porównaniu z innymi pelletami dostępnymi na rynku i to w obecnej sytuacji, gdzie każde paliwo energetyczne drożeje, cena pelletu Feniks nie odstaje znacząco od pelletów z najwyższej półki. Co więcej, jeśli bazować na cenie ze strony producenta, Feniks jest 100, a w niektórych przypadkach nawet 200 złotych tańszy od reszty topowych pelletów. 

Pellet Feniks – opinie na forum 

Warto na końcu przyjrzeć się temu, jakie Pellet Feniks zbiera opinie na forum. Po przejrzeniu licznych forów czy aukcji trudno to stwierdzić. Na jednej stronie widnieją dwie różne od siebie opinie. Pierwsza zachwala znikomą ilość popiołu, zgodność z opisem i przyjemne użytkowanie. Druga natomiast wskazuje na spieki i zanieczyszczenia. Na szczęście firma ma jeszcze swój profil na Facebooku, a tam…

W większości przeważają pozytywne opinie. Klienci polecają pellet Feniks, oceniając go jako świetny produkt. Jedyną kwestią sporną jest wspomniany na początku popiół. W odpowiedzi na komentarze krytyki znajdują się kolejne, broniące dobrego imienia firmy. Jeden z kontrargumentów przykuł moją uwagę. Pochodzi od pani, która zajmuje się dystrybucją pelletów od różnych sprzedawców. Według jej doświadczeń, klienci są zadowoleni z pelletu Feniks między innymi z powodu znikomej ilości popiołu, pozycjonując go na podium pelletów, jakie można znaleźć na rynku. Kończy sugestią, której warto się przyjrzeć – być może parametry pelletu nie zostały dobrane prawidłowo do kotła, który posiada niezadowolony klient. 

A czy wy mieliście okazję ogrzewać dom pelletem Feniks? Jeśli tak, to jak jest z tym popiołem – brudzi czy nie brudzi? Jesteśmy ciekawi waszych opinii!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne