Strona głównaCelebryciAnna Komornicka - pierwsza żona Zamachowskiego, dzieci, syn, biografia

Anna Komornicka – pierwsza żona Zamachowskiego, dzieci, syn, biografia

Niewielu ludzi wie, że urodzona w 1970 roku Anna Komornicka, właścicielka znanej agencji aktorskiej „Passa” była pierwszą żoną popularnego dziś aktora Zbigniewa Zamachowskiego. Ich trwający kilka lat związek, w tym trzyletnie małżeństwo nie był przedmiotem plotek. Najpewniej udało się ich uniknąć z uwagi na wczesne lata 90. i raczkujący wtedy rozwój mediów rozrywkowych. 

Choć dziś niewiele wiadomo na temat życia prywatnego znanej w środowisku aktorskim menadżerki, wspomina o niej chociażby sam Zamachowski w swojej książce „Zbyszek przez przypadki”. Sprawdź, kim była pierwsza żona Zamachowskiego Anna Komornicka. Poniżej przeczytasz więcej w temacie:

  • Anna Komornicka wiek,
  • Anna Komornicka dzieci,
  • Anna Komornicka biografia.

Pierwsza żona Zamachowskiego Anna Komornicka 

Anna Komornicka poznała Zbigniewa Zamachowskiego na przyjęciu u Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej w 1988 roku. Spędzili też wspólnie sylwestra, którego aktor organizował wraz z przyjaciółmi, m.in. Wojciechem Malajkatem. 

Jak wspominali w wywiadach po latach, Annę Komornicką urzekł wdzięk Zamachowskiego. Aktor zaś zachwycił się jej młodzieńczą urodą, wrażliwością i dojrzałością. Mimo dzielącej ich 9-letniej różnicy wieku podjęli decyzję o tym, by się pobrać. Jak się później okazało, małżeństwo nie przetrwało próby czasu. 

Ich wesele, choć marzyli o cichej i skromnej uroczystości, zgromadziło wiele osób. Oboje wywodzili się ze środowiska aktorskiego – Zamachowski był już wtedy wziętym aktorem, a Komornicka wspólnie z matką od lat 90. prowadziła jedną z pierwszych w Polsce agencji aktorskich. 

W jednym z wywiadów Anna Komornicka wyznała, że w Pałacu Ślubów zdążyły już skończyć się dwie kolejne uroczystości zaślubin, nim ona i Zamachowski przyjęli życzenia od wszystkich zgromadzonych gości. Mimo tłumów, Zamachowski i tak ponoć denerwował się, że ktoś ważny mógł zostać pominięty. Atmosferę rozładował urzędnik stanu cywilnego, który miał wyraźny kłopot z prawidłowym wypowiedzeniem typowo polskiego przecież nazwiska aktora. 

Co stało za ich rozstaniem? Ewidentnie przeszłość zostawili za sobą i nie komentują jej obecnie. W środowisku osób publicznych, czasem określanych mianem celebrytów, to rzadkość. Być może powody rozstania były dwa: Anna Komornicka wiek (była bardzo młoda, gdy wyszła za mąż) i, jak mówi sam Zamachowski, jego nie prosty z powodu zapracowania charakter. 

Anna Komornicka – dzieci 

Różnica wieku, która dzieliła Komornicką i Zamachowskiego mogła przyczynić się do tego, że nie zaplanowali dużej rodziny. Staż ich związku też nie był długi.

W jednym z wywiadów Zamachowski wspomniał, że Anna Komornicka zmieniła dla niego swój tryb życia – straciła kontakt z rówieśnikami, z którymi mogła spędzać czas w dyskotekach dla jego przyjaciół. Aktor marzył, by jego młoda żona stworzyła mu dom, ale jednocześnie się rozwijała. Nie chciał dla niej kariery aktorskiej i taka też nie przypadła jej w udziale. Czy właśnie przez małżeństwo z aktorem? To byłby zdecydowanie zbyt daleko idący wniosek, zwłaszcza że nie trwało ono długo. 

Gdzieniegdzie przeczytać można, że po tym, jak Komornicka związała się zawodowo z piosenkarką Magdą Femme, wspólnie z nią wychowywała jej córkę i tworzyła udany związek. 

Anna Komornicka – syn 

Anna Komornicka nie ma dzieci. Choć, jak ujawniła po latach trzecia (również była) żona Zamachowskiego, aktor miał z nią syna Jasia. Dziecko zmarło przedwcześnie i pochowane jest wspólnie z ojcem aktora w Łodzi. 

O tych traumatycznych najpewniej przeżyciach zgodnie milczą zarówno Komornicka, jak i Zamachowski. Media, po tym jak obiegła je ta informacja, również przestały drążyć temat, szanując  tę sferę życia Komornickiej i Zamachowskiego. 

Anna Komornicka – biografia, czyli czego nie dowiesz się na Wikipedia

Anna Komornicka prowadzi z sukcesami ogromną agencję aktorską. Dba o karierę znanych i lubianych gwiazd, które podziwiać można w produkcjach telewizyjnych i teatralnych. Pod jej skrzydłami tworzą m.in. Emilia Krakowska, Anna Seniuk, Agnieszka Włodarczyk oraz Jan Piechociński, czy Olaf Lubaszenko. 

Jej ojcem był znany kierowca rajdowy, Krzysztof Komornicki.

Anna Komornicka pracowała przy kilku dużych produkcjach filmowych. Była między innymi reżyserem castingów do „Młodych wilków”. Dbała też o karierę ówczesnego męża. Niemalże całe życie zawodowe związana jest z agencją Passa. 

W bardzo ciepłych słowach wyraża się o niej w swojej autobiografii były mąż. Wspomina ją jako osobę niezwykle ciepłą. Przyznaje, że ich drogi rozeszły się, ale rozstanie przebiegło w zgodzie.

Najpewniej z uwagi na swoją zawodową drogę, gdyby pojawiła się książka Anna Komornicka  biografia, zyskałaby ogromną popularność. Lata spędzone w cieniu wielkich aktorów muszą być niezwykle fascynujące i obfitować w wiele ciekawych, czasem anegdotycznych historii. 

Póki co próżno szukać informacji takich, jak Anna Komornicka aktorka Wikipedia. Być może w przyszłości Komornicka udzieli wywiadów, które pozwolą lepiej ją poznać.

Źródło zdjęcia: Kuba Wojewódzki – Zbigniew Zamachowski – bonus 1

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne