Strona głównaModaRisardi - opinie, kurtki, koszule, sklepy stacjonarne, zwroty, dostawa, kod rabatowy, forum

Risardi – opinie, kurtki, koszule, sklepy stacjonarne, zwroty, dostawa, kod rabatowy, forum

Risardi to internetowy sklep z ubraniami dla mężczyzn. Powstał w 2009 roku, rozpoczynając działalność na platformie aukcyjnej. Dziś sklep ma własną stronę internetową, przez którą można zamawiać odzież męską. W Risardi dostępne są głównie spodnie, koszule, kurtki i bluzy. Ceny podawane na stronie internetowej nie są wygórowane. A jak jest z jakością? Sprawdzamy opinie klientów, które zostawili w serwisach opiniujących lub na forum. Czy Risardi prowadzi sklepy stacjonarne, a może aktualnie dostępny jest jakiś kod rabatowy do tego sklepu? Jeśli jesteś zainteresowany, czytaj dalej. 

Risardi – co to za firma / sklep? 

Risardi to sklep, którego siedziba mieści się w Bydgoszczy. Oferuje sprzedaż internetową (sklepy stacjonarne nie istnieją). Klienci mogą zamawiać ubrania (męskie koszule, koszulki i kurtki) przez witrynę internetową. Zamówienia, najpóźniej do 72 godzin, dostarczane są przesyłką kurierską. 

Mimo że Risardi to nie sklep stacjonarny, klienci z Bydgoszczy mogą odbierać swoje opłacone wcześniej zamówienia osobiście. Muszą jedynie uzgodnić to telefonicznie z pracownikami sklepu. 

Risardi – opinie

Źródło: wizytówka Google

Opinie na temat sklepu Risardi są umiarkowanie pozytywne. Sporo klientów na forum skarży się na jakość towaru, złą rozmiarówkę. W paru komentarzach pojawiła się nawet informacja, że rozmiar wskazywany na metce nie ma nic wspólnego z rzeczywistością jakby metka pochodziła z zupełnie innego ubrania. Niektóre opinie sygnalizują też brak dostatecznego kontaktu z pracownikami sklepu. Jeden z klientów napisał, że miał problem z przyjęciem reklamacji kurtki – nie odpowiadano na jego wiadomość.

Dla równowagi pojawiają się także opinie klientów, którzy byli zadowoleni z zakupów w Risardi. Są zadowoleni z czasu dostawy oraz jakości ubrań, które kupili. Pojawiały się również głosy, że sklep nie robi żadnych problemów ze zwrotem i oddaje klientom pieniądze, jeśli decydują się odesłać ubrania. 

Zobacz: Cicory – opinie o sklepie. Co to za firma?

Risardi – opinie na forum

Temat sklepu pojawił się również na forum Wykop. Jeden z użytkowników prowadził spór ze sklepem. Odesłał rzeczy i nie otrzymał zwrotu gotówki, ponieważ sklep nie odnotował tego zwrotu. Nie wiadomo, jak zakończyła się sprawa. Finalnie możemy potwierdzić, że wielu internautów piszących opinie o Risardi skarżyło się na jakość ubrań (cienkie koszule, zły rozmiar kurtki), ale po ich odesłaniu otrzymywali zwrot gotówki za zakupione rzeczy. 

Risardi – sklepy stacjonarne

Risardi prowadzi sprzedaż przez internet. Klienci zamawiają produkty z dostawą do domu lub odbierają je osobiście w siedzibie sklepu. Przy zawieraniu umowy na odległość, czym są zakupy internetowe, klientom przysługuje 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. 

Ubrania można odsyłać na adres sklepu. 

Oczywiście znajdą się tacy, dla których problemem będzie to, że trzeba odsyłać kupione ubrania na własny koszt. W taki sposób działają sklepy internetowe. Jeśli to komuś nie odpowiada, musi wybierać sklepy stacjonarne, gdzie ma szansę przymierzyć ubrania przed zapłaceniem za nie. 

Zobacz: Gate.shop – opinie, co to za firma? Zwroty, dostawy, forum

Risardi – zwroty, dostawa, kod rabatowy

Klienci, którzy chcą zrobić zwroty, muszą odesłać zakupione ubrania na adres sklepu na własny koszt. Do przesyłki muszą dołączyć:

  • swoje dane, 
  • nr konta (zwroty tylko na konto, nie ma możliwości otrzymania gotówki),
  • paragon. 

W sklepie Risardi istnieje też możliwość wymiany towaru na inny. Jeśli klient chce kupić w koszule w innym kolorze albo nie pasuje mu rozmiar kurtki, może skontaktować się ze sklepem, by sprawdzić, czy towar, który chce kupić, jest dostępny.

Dostawa towaru realizowana jest przez operatora Poczta Polska oraz firmę kurierską Inpost. Zgodnie z zapewnieniami sklepu, towar wysyłany jest maksymalnie w ciągu 72 godzin. W praktyce – o czym mówią opinie klientów – dostawa jest naprawdę szybka. Trwa zwykle do 48 godzin. 

Jak w przypadku każdego sklepu i w Risardi czasem klienci otrzymują kod rabatowy, który umożliwia zrobienie zakupów w okazyjnej cenie. Na dziś na stronie internetowej dostępna jest jedna promocja: końcówki kolekcji sprzedawane są z rabatem do 80%. Risardi, jak wiele sklepów internetowych daje swoim klientom kod rabatowy na te kolekcje, które są wyprzedawane, by zrobić miejsce w magazynach na nowy towar. 

Podsumowując, kupowanie ubrań przez internet zawsze niesie za sobą ryzyko tego, że klient nie będzie zadowolony. Niektóre marki radzą sobie z tego typu informacjami lepiej, inne gorzej. Jeśli mówimy o dużym sklepie, który ma świetnie zorganizowaną obsługę klienta, bezpłatne zwroty i dodatkowe akcje promocyjne – opinia publiczna może nawet nie zauważyć, że pojawiają się jakieś negatywne komentarze. 

Początkujące marki, które nie mają rozbudowanej struktury, będą radzić sobie gorzej. Nie wszędzie praca zorganizowana jest tak, że na e-maile odpisuje się na bieżąco. W małych sklepach jedna osoba odpowiadać będzie za dostawy, pocztę elektroniczną i odbiór zwrotów. Wtedy nietrudno o potknięcia i wysyp negatywnych opinii konsumentów. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne