Strona głównaCelebryciMateusz Borek - żona, wzrost, pierwsza żona, wiek, majątek, samochód, dzieci, zarobki,...

Mateusz Borek – żona, wzrost, pierwsza żona, wiek, majątek, samochód, dzieci, zarobki, gdzie jest, syn, córka

Mateusz Borek jest jednym z najpopularniejszych polskich komentatorów piłki nożnej XXI wieku. Swoją przygodę z mikrofonem rozpoczął jednak wcześniej, bo już w latach 90. W 1998 roku, w wieku zaledwie 27 lat, dane mu było skomentować finał piłkarskich mistrzostw świata rozgrywanych we Francji. Od tamtej pory popularność dziennikarza stale wzrastała. Dziś jest on współwłaścicielem Kanału Sportowego, gdzie jest on zarazem jedną z twarzy tego medium, ponadto Borek jest promotorem bokserskim, komentuje mecze na trzech różnych antenach: w TVP, Viaplay i Eurosporcie. 

W tekście przybliżymy prywatną stronę popularnego dziennikarza. Opiszemy kim jest jego żona, czy to jego pierwsza żona, jaki wzrost ma dziennikarz, jaki ma samochód, czy Borek ma dzieci, jakie ma zarobki, gdzie jest jego dom, kim byli jego rodzice.

Zobacz: Mateusz Borek i Tajlandia – o co tam chodzi?

Mateusz Borek – wiek, wzrost, waga 

Mateusz Borek się w 1973 roku w Dębicy. Jego wiek wynosi zatem 49 lat. Wzrost komentatora podobno wynosi 182 cm. Trudno stwierdzić, jaką dokładnie dziennikarz ma wagę, ale biorąc pod uwagę jego wzrost oraz proporcjonalną sylwetkę, można założyć, że waży on około 86 kilo.

Mateusz Borek – żona 

Joanna Chętnik-Borek, jest pierwszą, jedyną żoną Mateusza Borka. Kobieta jest modelką, niekiedy występuje także w reklamach. Para poznała się w 2006 roku podczas jednego z finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym dziennikarz był konferansjerem, a jego przyszła żona, modelką. Żona komentatora jest od niego młodsza o 10 lat. Jest zatem w wieku 39 lat. Modelka ma 177 cm wzrostu i waży podobno 58 kg. Wiadomo, że kobieta skończyła studia licencjackie na kierunku turystyka i rekreacja. Nie wiadomo, czym na co dzień zajmuje się żona komentatora, ani jakie ma zarobki czy majątek.

Mateusz Borek – pierwsza żona 

Przed zawarciem małżeństwa z Joanną Chętnik, Mateusz Borek nie miał żadnej pierwszej żony. Dopiero Joanna Chętnik okazała się być tą kobietą, która całkowicie opanowała serce dziennikarza. Od tamtej pory wiodą oni szczęśliwe życie, co można wywnioskować po licznych wspólnych zdjęciach, które widnieją w internecie.

Mateusz Borek – dom, samochód, ile zarabia? Majątek 

Mateusz Borek w Tajlandii

W jednym z wywiadów Borek wspominał, że od lat ma samochód BMW. Mówił wówczas, że jest z tą marką bardzo związany, ma do niej sentyment i całkowite przekonanie, że produkuje ona bardzo dobre samochody. Dziennikarz jeździł swego czasu autem BMW X6 w typie z silnikiem wysokoprężnym 50d w wersji M. Majątek Mateusza Borka musi być spory, ponieważ samochód ten kosztuje ponad 430 tysięcy złotych. 

À propos majątku dziennikarza, to musi być on spory. Trudno stwierdzić, jakie ma on dokładnie zarobki, ale biorąc pod uwagę, że Borek jest  on współwłaścicielem bardzo dochodowego medium w serwisie YouTube, prowadzi piłkarskie zmagania dla trzech różnych telewizji i był swego czasu współwłaścicielem organizacji Gromda, promującej walki na gołe pięści, można założyć, że majątek dziennikarza jest wysoki i ma on za co żyć.

Mateusz Borek –  rodzina, rodzice, dzieci, córka, syn

Nie wiadomo, gdzie jest dokładnie dom Mateusza Borka, ale z racji wykonywanej pracy, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że mieszka on w Warszawie. Jednak nie jest to jego jedyne miejsce zamieszkania. Wiadome jest, że dziennikarz ma także swój drogi dom, który znajduje się w Tajlandii. Co interesujące, Borek w jednym z wywiadów wprost stwierdził, że utrzymanie tego domu wcale nie jest drogie. Choć ma on 260 metrów kwadratowych, to miesięczny czynsz wynosi zaledwie 450 zł.

Z kolei dom rodzinny komentatora jest w Dębicy. Komentator wspomniał kiedyś, że jest synem tego miasta i jest bardzo dumny, że właśnie tam się urodził. Dziennikarz podkreślał też, że on i jego rodzice nie tworzyli jakiegoś zamożnego domu, ale był on za to bardzo szczęśliwy. Rodzice pracowali – mama była dyrektorem hotelu Igloopol, ponadto uczyła języka angielskiego w miejscowym liceum. Ojciec był dyrektorem teatru, który zajmował się amatorskim ruchem artystycznym, dużo recytował, jeździł na konkursy, szefował miejscowemu amatorskiemu teatrowi.

Mateusz Borek nie ma córki. Ma jedynie syna. Pośród jego wypowiedzi, jakie udzielał w  wywiadach nie udało nam się też znaleźć żadnej informacji, jakoby dziennikarz wspominał cokolwiek w kwestii chęci posiadania większej liczby dzieci, lub chociaż córki. Borek został ojcem w stosunkowo późnym wieku, gdyż miał wówczas niecałe 35 lat.

Synem komentatora jest urodzony w 2008 roku Jakub. Z jego przyjściem na świat wiąże się pewna historia. Otóż poród odbył się w trakcie piłkarskiego EURO 2008 rozgrywanego na murawach Austrii i Szwajcarii. Jednak rodzice siłą rzeczy nie mogli być razem, ponieważ ojciec był już wówczas na mistrzostwach. Mimo przeciwności losu, Borkowi tak bardzo zależało na zobaczeniu swojego nowonarodzonego syna, że dostał on od telewizji Polsat specjalną zgodę, by móc na kilka godzin opuścić turniej i udać się do kraju.

Mateusz Borek jest jednym z najpopularniejszych polskich komentatorów piłkarskich, który swoją osobą na zawsze zapisał się w dziejach polskiego dziennikarstwa sportowego. Pomimo prawie 50 lat na karku, wciąż zachowuje on mnóstwo pasji, zaangażowania i młodzieńczego wręcz entuzjazmu do pracy, którą wykonuje. Z pewnością jeszcze nie raz da on swoim zwolennikom radość ze swojej obecności na antenie. Znane są także historie, że na Borku wychowywali się rodzice, a teraz robią to już ich dzieci. Fakt, że na chwilę obecną pracuje on dla trzech różnych stacji, najlepiej o tym świadczy.

Z artykułu można było zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat dziennikarza: czy ma dzieci, syna, córkę, gdzie jest jego dom, kim jest jego żona oraz jakie ma zarobki.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne