Strona głównaRozrywkaJak zarabiać na TikToku? Czy na TikToku się zarabia?

Jak zarabiać na TikToku? Czy na TikToku się zarabia?

Media społecznościowe przestały już dawno być jedynie środkiem komunikacji w wirtualnym świecie. Stanowią one źródło rozrywki, reklamy, sposób na wzbogacenie i zyskanie sławy, czy miejsce do znalezienia nowych znajomości. Obecnie w czołówce najpopularniejszych mediów społecznościowych znajduje się TikTok. Wiele osób zastanawia się, czy na TikToku się zarabia. Okazuje się, że jest to możliwe, ale jak zarabiać na Tik Toku?

Czy na TikToku się zarabia? Jak zarabiać na TikToku?

W obecnych czasach media społecznościowe są sposobem na dotarcie do szerszego grona odbiorców, ponieważ nie ogranicza ich czas, ani miejsce. Większość firm wykorzystuje social media na potrzeby reklamy i zwiększenia zasięgu oraz sprzedaży. W tym celu często nawiązują współpracę z popularnymi użytkownikami to jeden ze sposobów, jak zarabiać na Tik Toku. Jednak dla ogarniętych użytkowników istnieje więcej możliwości, jak włączyć zarabianie na Tik Toku. Poniżej kilka najpopularniejszych ścieżek na uzyskiwanie korzyści finansowych i materialnych na Tik Toku.

  • Darowizny

Jedną z najpopularniejszych metod, jak zarabiać na Tik Toku stanowią darowizny. Polega to na tym, że użytkownik (TikToker) prowadzi transmisję na żywo, a oglądający go fani mogą przekazywać mu prezenty i dotacje w czasie trwania live’a. Dany TikToker otrzymuje prezenty w formie monet, które później wymienia na diamenty. Z kolei te przeliczane są na gotówkę i wypłacane w formie gotówki na portfel elektroniczny PayPal. Zarobki na Tik Toku w tym przypadku zależą od ilości otrzymanych prezentów – im większa liczba hojnych fanów, tym większe zyski. 

  • Influencing

Wiadomo już, czy na Tik Toku się zarabia, a drugą najskuteczniejszą opcją jest influencing. W obecnych czasach social media są prawdziwą wylęgarnią Influencerów. To popularni użytkownicy, którzy mogą pochwalić się szerokim gronem fanów. Nawiązują oni współpracę z firmami, dla których promują produkty na swoich profilach i w czasie transmisji na żywo. Zarobki na Tik Toku zależą w tym przypadku od formy i warunków współpracy z daną firmą, którą Influencer promuje. Często brandy same odzywają się do popularnych TikTokerów. Mogą oni także kontaktować się poprzez social media z firmami, z którymi chcieliby współpracować. To dobra reklama dla firm tym bardziej, że prezentują się wtedy, jako bardziej nowoczesne i postępowe.

  • Zdobywanie doświadczenia i sprzedaż konta

Trzecią możliwością, jak włączyć zarabianie na Tik Toku jest stworzenie popularnego profilu na platformie, a następnie jego sprzedaż. Popularne profile zarabiają wpierw na zasięgach i bazie fanów. Popularność można zdobywać, dzięki ciekawej treści i odpowiedniemu dostosowywaniu jej do bieżących algorytmów. Im większe zasięgi, tym większy potencjał ma konta. Użytkownik może sprzedać rozwinięte konto dla wybranej firmy, która będzie go używała do promowania własnych produktów. Zarobki na Tik Toku w przypadku sprzedawania konta mają formę jednorazowego wpływu środków finansowych – wysokość zależy od popularności konta, ilości obserwujących i umowy z daną firmą. 

  • Platforma reklamowa Tik Toka

Wiedząc, czy na Tik Toku się zarabia warto poznać wszystkie możliwości, jakie zapewnia sama platforma. Tik Tok stworzył, bowiem własną platformę reklamową pod adresem AdsTikTok.com. Platforma służy do pozyskiwania nowych fanów, czyli do poszerzania zasięgu profilu. Reklamowa wtyczka Tik Toka opiera się w swoim działaniu na takich samych zasadach, jak znane większości Google Ads czy reklamy Facebooka. Krótko mówiąc, reklamy pomagają pozyskiwać fanów. Większa liczba fanów to więcej prezentów i wyższe szanse na nawiązanie korzystnej współpracy z brandami. 

  • Zarządzanie kontami

Inną możliwością, jak włączyć zarabianie na Tik Toku jest nawiązanie współpracy z firmą w ramach zarządzania konta. Nie pracujemy w tym przypadku na własnym koncie, lecz prowadzimy firmowe. To w zasadzie to samo, co nowoczesny marketing, który obejmuje różnego rodzaju kanały social mediów. Nie wszyscy, bowiem znają się na temacie i są w stanie samodzielnie rozwinąć profil, by stał się on popularny i przynosił korzyści. 

Warto zainwestować w porządny sprzęt do nagrywania – jakość ma znaczenie

Od ilu obserwujących zarabia się na TikToku?

W zarabianiu na Tik Toku kluczową rolę ma baza fanów. Im większa ilość fanów, tym lepiej – zwiększają się zasięgi, a tym samym szansa na współpracę z markami oraz ilość otrzymywanych prezentów w czasie transmisji. Jednak pytanie, od ilu obserwujących zarabia się na Tik Toku. Prawdą jest, że nawet najmniejsza ilość obserwujący może zapewnić zarobki, o ile będą oni chcieli przekazywać darowizny i prezenty. 

Sprawdź: TikTok dla dorosłych – opinie, do pobrania, o co chodzi?

Jednak ważniejszą kwestią, niż to od ilu obserwujących zarabia się na Tik Toku, jest kwestia ich pozyskiwania. Najistotniejszą sprawą jest rodzaj treści, ponieważ to one przyciągają obserwujących. W dalszym ciągu najlepiej sprzedaje się content związany z branżą beauty.

Jak włączyć zarabianie na TikToku?

Odpowiedź na pytanie, czy na tik toku się zarabia jest jasna – tak, na Tik Toku można zarabiać. Jednak ścieżka do tego celu może być różna. Pierwszym krokiem jest zdecydowanie założenie profilu i rozeznanie z tematem. Osoby, które nie mają o tym zielonego pojęcia i czasu na rozkręcanie profilu mogą skorzystać z usług bardziej doświadczonych, lecz wiąże się to najczęściej z koniecznością zapłacenia im. 

Pierwszym krokiem dla początkujących TikTokerów jest barter. Oznacza to wymianę pomiędzy użytkownikami, czy firmą i użytkownikiem. Barter to wymiana dóbr i usług, więc nie przynosi bezpośrednio zysków pieniężnych. Jednak może pomóc w zbudowaniu korzystnego profilu oraz przełożyć się na intratne współpracę w przyszłości.

Ile zarabiają tiktokerzy?

Influencerzy z Tik Toka wydają się nie narzekać na korzyści, jakie przynosi im ten rodzaj pracy. Jednak, ile zarabiają TikTokerzy w rzeczywistości i czy ten biznes się naprawdę opłaca? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na zarobki wpływa wiele czynników, jak chociażby to ile to zł 1 moneta TikTok czy ilu fanów ma dany TikToker. 

Zobacz: Damian Tkaczuk – wiek, Instagram, dziewczyna, urodziny, TikTok

Niektórzy TikTokerzy, którzy się przebili ponad konkurencję i cieszą się ogromną bazą fanów, mogą liczyć na duże kwoty. Potrafią oni zarobić nawet kilkaset dolarów w ciągu 2-3 godzin transmisji. Dodatkowo, uzyskują oni najczęściej także dochody ze współpracy z firmami. To przekłada się na zarobki rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych rocznie. To, ile zarabiają TikTokerzy uzależnione jest także od kursu waluty, ponieważ mikropłatności operują na walucie amerykańskiej – dolarze. 

Ważnym elementem wpływającym na to, ile zarabiają TikTokerzy są prezenty. Każdy prezent od fana ma określoną wartość punktową. Punkty gromadzone są na koncie, lecz wypłaty można dokonać dopiero po zebraniu najmniej 10 000 punktów. Warto zaznaczyć, że Tik Tok płaci jedynie 50% darowizn, a dodatkowo pobiera prowizję od zarobków użytkowników.

Ile zarabia się na TikToku za 1000 wyświetleń?

Nawet, jeśli nie ma dolnego limitu, od ile obserwujących zarabia się na TikToku to prawdą jest, że im ich więcej, tym korzystniej. Obserwujący przekładają się na ilość wyświetleń filmów, za które z kolei płaci serwis. Jest to dodatkowy dochód, ale ile zarabia się na Tik Toku za 1000 wyświetleń? Niestety, kwoty te są niewielkie. Platforma płaci jedynie 2-4 centy za każde 1000 wyświetleń. 

Biorąc pod uwagę, ile zarabia się na Tik Toku za 1000 wyświetleń to trzeba zgromadzić ogromną bazę fanów, by stanowiło to jakąkolwiek korzyść. To opcja tylko dla profili z czołówki, które mogą pochwalić się ponad 10 milionami subskrybentów.

Zobacz: Liza od Frania – pochodzenie, Instagram, rodzice, TikTok

Moneta TikTok – ile to zł?

Walutą, jaka obowiązuje na Tik Toku są wirtualne monety. Są one potrzebne do zakupu prezentów, które fani przekazują TikTokerom. Monety kupuje się za prawdziwe pieniądze. Warto wiedzieć, 1 moneta TikTok ile to zł. Taka wiedza pomaga także zorientować się, ile kosztują prezenty. 

Chcąc dowiedzieć się, ile to zł 1 moneta TikTok warto wiedzieć, że nie da się kupić pojedynczych monet. Są one sprzedawane w pakietach. Pakiety zaczynają się od 100 sztuk po 10 tysięcy. Najmniejszy pakiet, który jest także najpopularniejszy kosztuje 1,29 USD, czyli ok. 6,32 zł (1,29 USD). Pakiet 500 monet to koszt ok. 31,78 zł (6,49 USD), zaś większe pakiety obejmuję 2000 monet za ok. 132,15 zł (26,99 USD), 5000 monet za ok. 328 zł (66,99 USD) lub 10 000 monet za 660,95 zł (134,99 USD).

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

Popularne