Strona głównaPoradyOd ilu lat można się malować? Od 11, 12, czy może od...

Od ilu lat można się malować? Od 11, 12, czy może od 18?

Pamiętam, jakby to było wczoraj, okres nastoletni. Próbowałam wtedy ukradkiem wyjść do szkoły, pomalowana. Większość z tych prób, spotykało się z dezaprobatą moich rodziców, powodując rozpoczynanie wielu dyskusji na temat, że tak nie wypada.

Odnoszę wrażenie, że wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych, kwestia, od ilu lat można się malować, stała się prawdziwym problemem. Nie jest bowiem tajemnicą, że na platformach tych, bardzo wiele czasu, spędzają właśnie młodzi ludzie. Treści, które są tam przedstawiane, mają na nich ogromny wpływ. Jak powiedzieć mamie, że chce się malować? Odpowiedź, znajdziecie w niniejszym artykule. 

Od ilu lat można się malować? Jak powiedzieć mamie, że chce się malować? 

Czy jest jakaś reguła, od ilu lat można się malować? Nie ma. Wszystko zależy od tego, jaką relację mamy z naszymi rodzicami, oraz jak postrzegamy samych siebie. Zatem, jak powiedzieć mamie, że chce się malować? Każda okazja jest dobra. Rozmowę można zainicjować na przykład podczas wspólnego posiłku. Jak rozpocząć konwersację na temat, jak powiedzieć mamie, że chce się malować? Jako początek, możecie użyć przykładu jakiejś koleżanki z klasy, która już to robi. Niezwykle pomocne okazać się może, jeśli Wasz wzór, będzie przy tym uczennicą beż żadnych problemów wychowawczych. Jeśli spotkacie się z oporem w tej sprawie, możecie uzasadnić swoje życzenie tym, że nie chcecie mieć przed rodzicami żadnych tajemnic. Być może, pomoże to w pozytywnym rozpatrzeniu pytania, jak powiedzieć mamie, że chce się malować.

Sprawdź: Bez stanika do szkoły – czy wypada?

W jakim wieku zacząć się malować? 

Niektórzy młodzi ludzie, zastanawiają się pewnie, w jakim wieku zacząć się malować? Dużo zależy od ich relacji z rodzicami. To jednak nie wszystko. Nie od dzisiaj wiadomo, jak trudny jest, nastoletni czas. Burza hormonów, zmieniająca się sylwetka, mają niemały wpływ na samopoczucie młodzieży. Często, towarzyszą im również kompleksy. Oprócz wspomnianych przeze mnie przemian fizyczno – emocjonalnych bardzo wielu z nich, zaczyna dokuczać, kłopotliwa cera. Pojawiające się na twarzy wypryski to dla wielu dziewczyn istny koszmar. Dużo z nich, gorączkowo szuka odpowiedzi na pytanie, w jakim wieku zacząć się malować? Specjaliści, przestrzegają jednak. Makijaż służy jedynie do przykrywania niedoskonałości. Źle lub nadmiernie nałożony, może jedynie podkreślić nasze braki. Zalecane jest, aby wszyscy, którzy cierpią z powodu trądziku, w pierwszej kolejności zgłosili się po pomoc do lekarza o specjalizacji dermatologicznej. Tylko w ten sposób, młodzi ludzie, zyskają możliwość na zmierzenie się z tymi niechcianymi prezentami na twarzy. Odpowiednio szybko wdrożona kuracja, może zdziałać prawdziwe cuda.

Czy 12-latka może się malować? 

Rodzice dorastających dziewczynek, często nie mogą uwierzyć w to, jak szybko mija czas. Coraz częściej łapią swoją małą córeczkę, na podbieraniu kosmetyków od mamy. Dorastanie, objawia się również coraz doroślejszymi stylizacjami i zanikiem bawienia się zabawkami. Na wielu forach internetowych, poruszane są wątki, które brzmią, czy 12 – latka może się malować? Najczęściej, są one zakładane właśnie przez rodziców tych dziewczynek. Wielu dorosłych, dość sceptycznie wypowiada się na temat, czy 12 –  latka może się malować. Oczywiście, są też tacy, którzy nie widzą w tym problemu. Przestrzegają jednak, aby makijaże te, nie były zbyt mocne.

Jak zatem powinien wyglądać makijaż nastolatki? Warto postawić na delikatne i pastelowe kolory. Jako podkład, doradzany jest krem typu BB. Zdaniem niektórych rodziców, można pozwolić również, lekko wytuszować rzęsy. 

Sprawdź: Bez stanika na WF – czy to bezpieczne?

Czy w wieku 11 lat można się malować? 

Co jednak w przypadku nieco młodszych dziewczynek. Czy w wieku 11 lat można się malować? W tej kwestii, odpowiedzi, są dość jednoznaczne. Większość rodziców i osób, pracujących z młodzieżą, dość sceptycznie wypowiada się na temat, czy w wieku 11 lat można się malować. Oczywiście, w przypadku dużego niezadowolenia, można zaproponować pewien kompromis. Makijaż dla 11 latki może składać się z błyszczyka oraz na przykład różu do policzków. 

Odnoszę wrażenie, że trendy, kreowane w social mediach i modzie, skręcają w ostatnich czasach w stronę naturalności. Bardzo cieszy mnie, gdy w magazynach dla pań, widzę niewyretuszowane zdjęcia, ukazujące na przykład rozstępy na ciele. To samo tyczy się zresztą kwestii makijażów. Coraz częściej odchodzi się od tych mocnych, na rzecz tych naturalnych właśnie. Mam nadzieję, że tendencja ta, zostanie z nami na dłużej a młodzi ludzie, przestaną chcieć robić się starszymi, niż są, poprzez ciężki makijaż.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne