Krzesła. Obok partnerów, ubrań i łóżek znają nasze ciała na pamięć. Spędzamy na nich tyle czasu! W szkole, w pracy, zazwyczaj podczas spożywania posiłków i nawet jazdy samochodem. Niewłaściwie dobrane drażnią nasze ciało, szczególnie plecy, które po powrocie ze zajęć lub biura odpowiadają bólem.
Uważamy, że poza funkcjonalnością i praktyką, należy nam się trochę komfortu oraz przyjemności. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie cechy musi mieć krzesło biurowe, aby było idealnym partnerem w codziennych czynnościach. Jakie wybrać i czym się kierować? Sprawdzamy.
Nowa ergonomia pracy biurowej
Już od kilku lat obserwujemy zmieniające się trendy na rynku pracowniczym. Poza samymi strukturami zatrudnienia i innowacjami w podejściu do pracy ogromnym zmianom ulegają także przestrzenie biurowe. Chcemy, aby były estetyczne, kojące wizualnie i świetnie zaprojektowane, tak by zwiększając komfort i użyteczność – zwiększyć swoją wydajność i jakość pracy.
Idealne krzesło biurowe to takie, które rozumie się z naszym ciałem i dostosowuje się do jego ruchów. Nieodpowiednia pozycja ciała, szczególnie podczas pracy siedzącej, wpływa na szybsze męczenie się. W dłuższej perspektywie może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi.
Sprawdź: Czym kierować się podczas wyboru biura rachunkowego?
Na co zwrócić uwagę?
Sprawdź ofertę: Krzesła biurowe Wrocław
Siedzisko doskonałe, czyli jakie? Przede wszystkim wygodne. Na komfort użytkowania wpływa jego rozmiar, miękkość i wyprofilowanie. Warto zwrócić uwagę na to, aby siedzisko było lekko zaokrąglone na brzegu. Poza tym możesz wybrać model z opcją pochylenia przedniej części. Dzięki temu unikniesz ucisku na tylną część ud.
Innym parametrem jest głębokość siedziska i jego regulowanie. Najlepiej wzbogacone o możliwość kołysania się czy oddalanie synchroniczne. A jak mowa o siedzisku, to należy wspomnieć o oparciu. Powinno posiadać funkcję zablokowania w kilku pozycjach oraz być wyposażone w specjalne systemy Anti-shock i Mechanizm Self. Co oznaczają te nazwy?
System Anti-shock zabezpiecza przed uderzeniem w plecy podczas regulacji oparcia, przy której trzeba uprzednio wywrzeć na nie nacisk plecami, aby potem pochylić się do przodu. Fotel bez tego systemu w chwili regulacji oparcia po prostu uderzy nas w tył korpusu. Mechanizm Self pozwala na kołysanie się w fotelu i wspomnianą wcześniej blokadę oparcia.
Na dokładkę – regulacja lędźwiowa. Odpowiednie podparcie, regulowane na wysokość i głębokość pozwoli na zadbanie o wsparcie dolnego odcinka kręgosłupa. A skoro o wsparciu mowa… nie wyobrażamy sobie komfortowej pracy bez podłokietników i ich regulacji! Odciążyliśmy już nasze uda, plecy i ramiona, zaserwujmy to jeszcze naszemu karkowi. W jaki sposób? Wybierzmy fotele z zagłówkami.
Źródło: carrieredesign.pl
Gdzie znaleźć idealne krzesło biurowe?
Możesz zastanawiać się – w porządku, ale która firma bierze te wszystkie parametry pod uwagę, kiedy projektuje swoje krzesła biurowe? Tak się składa, że znamy odpowiedź na to pytanie. Jest to sklep carrieredesign.pl.
Fotele, które są szczególnie rekomendowane pod kątem ergonomii biura, to modele Accis Pro i Eleven. Te warianty posiadają zestaw najbardziej pożądanych funkcji będących gwarancją komfortu. Klienci, którzy kupują krzesła biurowe dla poprawienia jakości siedzenia podczas pracy w domu, wybierają model Wave. Posiada wszystkie wspomniane wcześniej regulacje, dodatkowo cechując się mniejszymi gabarytami, dzięki czemu łatwo dopasować go do przestrzeni domowej.
Aktualnie w ofercie sklepu znajdziemy 32 modele różnych krzeseł i foteli biurowych o różnym designie i kolorach. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno do pracy na home office, jak i w biurze. Warto zainwestować w odpowiednie warunki dla swojej postawy ciała już dziś, aby nie martwić się później o rehabilitację wad kręgosłupa.
Artykuł sponsorowany