Strona głównaPoradyJak dodać przepisy do Lidlomixa?

Jak dodać przepisy do Lidlomixa?

Odpowiedzią na drogie urządzenie kuchenne – Thermomix jest wyrób pochodzący wprost ze sklepu Lidl – Lidlomix. Dla wielu osób to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, które jednak tak naprawdę w niczym nie ustępuje oryginałowi. Może warto się zastanowić nad jego zakupem?

Czym jest Lidlomix?

Lidlomix to urządzenie kuchenne, w którym można przygotowywać różnorodne dania. Sprawdzi się na przykład do robienia sosów do makaronu albo do pieczenie drobnych deserów. W ramach swojej funkcjonalności kroi, miesza, wyrabia ciasto, gotuje na parze, czy waży. Przygotowywane przez niego dania nie wymagają wielkiego zaangażowania ze strony kucharza, który w zasadzie tylko dorzuca do wnętrza kolejne składniki.

Co istotne, Lidlomix ma wbudowaną bazę przepisów. To właśnie na podstawie przepisu robot pokazuje nie tylko listę niezbędnych składników, ale także po kolei wyznacza kroki, które trzeba podjąć, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Skąd biorą się przepisy dla Monsieur Cuisine? Pochodzą one również z aplikacji dla użytkowników tego urządzenia. W wygodny sposób, wprost ze swojego smartfona, można je wysyłać do robota. Tak naprawdę więc możesz wygodnie siedzieć na kanapie i przeglądać możliwe do przygotowania potrawy, a jeżeli coś wpadnie ci w oko, od razu przesłać do swojego urządzenia. W ten sposób robot od razu zacznie przygotowywać daną potrawę, jeżeli tylko masz wszystkie składniki. Najnowszy robot smart łączy się z telefonem poprzez Wi-Fi. W ten sposób przesyłanie przepisów jest niezwykle proste, a robot od razu będzie wiedział, co ma robić.

Przepisy Lidlomixa są skomponowane w taki sposób, by krok po kroku były możliwe do zrealizowania w tym urządzeniu. Ograniczają przy tym konieczność mycia sprzętu. Są one proste i dostępne. Każdy będzie w stanie je przygotować i zaskoczyć swoich gości. 

Lidlomix jak dodać przepisy?

Czy w Lidlomixie można dodawać swoje własne przepisy? Tak, jest taka możliwość. Producent wprowadził ją całkiem niedawno, aby w ten sposób można było rozszerzyć zdecydowanie bazę tego, co można w tym sprzęcie ugotować. Niestety, nie można tego zrobić z poziomu wspominanej wcześniej aplikacji. Niezbędna jest strona internetowa. To na niej trzeba się zalogować i na podstawie tego logowania przejść można do swojego konta, na którym dodaje się kolejne propozycje dań. Konto musi być takie same, na jakie jesteś zalogowany w robocie. Na stronie wówczas pojawi się opcja “Utwórz przepis”. Trzeba ją wybrać, a następnie wybrać jeszcze rodzaj urządzenia. Potem dodaje się właściwy przepis: nazwa potrawy, krótki opis, stopień trudności, ilość potrawy. Opcjonalna jest wartość odżywcza produktów. Konieczne jest za to zdjęcie. Dalsza sekcja to czas przygotowywania, podzielony na dokładne sekcje. 

Oczywiście Lidlomixa można używać także w sposób klasyczny, jak robota kuchennego. Oznacza to, że samemu dobiera się czas smażenia, gotowania, sposób posiekania produktów etc. Nie trzeba do tego żadnych przepisów. Co więcej, do Lidlomixa pasują również przepisy ze znanego, drogiego Thermomixa. W sieci znaleźć można ciekawe tabelki, które służą przeliczaniu poszczególnych ilości produktów do objętości i zasad działania każdego z urządzeń. Można więc skorzystać z Thermomixowych przepisów, których naprawdę wiele jest w internecie i w ten sposób powiększyć także bazę swoich przygotowywanych potraw. Jak dodać przepisy do Lidlomixa? Dalej Lidlomix, jak dodać przepisy, poprosi o szczegółową listę składników do potrawy, wraz z dokładnym określeniem gramatury każdego produktu. Następnie jest skrócony opis, a potem także dokładny przepis, który pojawiać się będzie w ekranie urządzenia. Po dodaniu wszystkich elementów przepis można już wgrać. Tutaj pojawia się ważna uwaga. Można dodać go do zatwierdzenia, jeżeli chce się, by było on powszechnie dostępny albo zostawić go wyłącznie do użytku własnego.

To już wszystko. Sposób, jak dodać przepisy do Lidlomixa nie jest więc skomplikowany. Na start otrzymuje się 52 przepisy. Po aktualizacji oprogramowania jest już ich ponad 700. Dodatkowo własne przepisy zdecydowanie rozwijają tę bazę.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne