Strona głównaPoradyModlitwa do świętej Rity

Modlitwa do świętej Rity

Święta Rita urodziła się między 1360,a 1380 rokiem. Nieznana jest jej dokładna data narodzin. Najprawomocniej pochodzi z Roccaporenie. Była augustiańską, stygmatyczką. Beatyfikowana w 1628 roku przez Urbana VIII, a kanonizacja odbyła się 24 maja 1900 roku przez papieża Leona XIII. 22 maja wspominamy Świętą Ritę w kościele katolickim. Jej atrybutami jest krucyfiks, dwoje dzieci, cierń, figa, pszczoła i róża. Święta Rita jest patronką od spraw trudnych, beznadziejnych, niemożliwych, a także jest patronką chorych i rannych, problemów małżeńskich, osób poniżanych i matek.

Dowiedz się również kim był Ojciec Dolindo.

Święta Rita mimo posiadania młodego wieku i ogromnej chęci wstąpienia do klasztoru, gdy była 12-letnią dziewczynką została wydana za mąż na Paula Manciniego, który nie był dobrym człowiekiem, a młoda Rita znosiła wszelką krzywdę, jaką na nią sprowadzał. Była bardzo brutalnie i agresywnie traktowana. Miała dwóch synów, którzy niestety poszli w ślady ojca i ich zachowanie nie wskazywało na to, że kiedykolwiek się nawrócą. Ostatnie lata przed śmiercią Mancini, za sprawą swojej żony, był nieco lepszym człowiekiem, jednak jego przyjaciele nie wybaczyli mu dawnych win i został zamordowany. Przed śmiercią błagał o wybaczenie swoją małżonkę, a także Kościół katolicki. Synowie, zgodnie z prawem wandety, pragnęli pomścić śmierć ojca. Rita nie zgadzała się na to i próbowała odciągnąć synów od tego pomysłu. Modliła się do Boga, by nie dopuścili się grzechu śmierci. Bóg wysłuchał jej prośby i Jakub Antoni oraz Paweł Maria, rok później zmarli na dyzenterię. Po tym, kiedy Rita straciła swoją rodzinę, wstąpiła do klasztoru w Cascii. Jednak zaraz po przekroczeniu bram, kazano jej wrócić tam, skąd przyszła i zażegnać wszelkie spory pomiędzy jej rodziną a rodziną jej zmarłego męża. Rita długo się nie zastanawiała, ponieważ od dziecka czuła powołanie, chęć bliskości i doświadczania Boga. Pogodziła rodziny i w wieku 36 lat została przyjęta ponownie. Legenda głosi, że nie było to zwykłe przyjęcie do klasztoru. Najprawdopodobniej podczas snu Święty Jan Chrzciciel i Święty Augustyn przenieśli ją do klasztoru. Uznano to za coś niemożliwego i cudownego. Sarkofag z jej ciałem do dzisiaj znajduje się w Bazylice – Sanktuarium w Cascii.

W tym artykule znajdziesz modlitwy i nowenny do Świętej Rity.

Modlitwa do Świętej Rity w sprawach beznadziejnych

O Święta Rito! Świętości tego świata! Drogocenny skarbie, jaki zesłał nam los.

Przychodzę do Ciebie, czczę Twoje imię i składam Ci hołd. Szanuję Twoją dobroczynność.

Pragnę, abyś wlała we mnie łaski Boga Żywego. Uproś w niebie dar mądrości, abym miał siłę do rozwiązania swoich wszystkich spraw beznadziejnych. Odwróć ode mnie wszelkie zło i jego skutki.

Odsuń ode mnie złe emocje, zawładnij moją duszą i wprowadź w nią harmonię i spokój, zabierz lęk i przerażenie. Wlej we mnie siłę, która pozwoli mi walczyć o siebie i swoją rodzinę każdego dnia.

Amen.

Szukasz modlitwy o uspokojenie nerwów i uzdrowienie z depresji? Sprawdź nasz artykuł.

Słowa modlitwy do Świętej Rity

Święta Rito! Bądź moją przewodniczką życia, prowadź mnie za rękę. Weź moją duszę w swe objęcia, zaopiekuj się nią i daj siłę, bym mógł rozwiązać swoje życiowe trudności.

Pomóż przezwyciężyć strach i niepokój. Błagam Cię, o Święta Rito! Daj mi odwagę, moc i siłę do walki ze złem tego świata, wyczuł mnie na podłość ludzkości i pozwól mi naprowadzić ich na dobrą drogę. Nie pozwól, żebym i ja z niej zboczył.

O Święta Rito! Módl się za mnie i uproś przebaczenie moich grzechów u Króla Najwyższego. Powierzam Twojemu wstawiennictwu swoje wszelkie sprawy, z którymi nie mogę się uporać. Chciałabym dostąpić spokoju ducha, wyplątać się z kłopotów, które mnie pochłaniają. Pokładam w Tobie swoje nadzieję, proszę o pomoc i przebaczenie! Miej mnie w swojej opiece.

Amen.

Modlitwa do Świętej Rity, gdy wszystko zawodzi

Chwalę i wielbię Cię, Święta Rito! Bohaterko wszelkiej cnoty! Podziwiam za Twój upór i to, że dałaś kres złu, jakie wkradło się w progi Twojej rodziny. Proszę Cię, daj mi siłę w momentach, gdy wszystko zawodzi.

Pozwól znosić ze spokojem złe momenty w moim życiu. Chcę wyprosić u Ciebie łaskę łagodności, cierpliwości i miłości. Chcę naśladować Twoje życie. Pozwól mi zadbać o swoje życie, wpuść siłę i moc do mojego serca. Uratuj mnie wtedy, gdy wszystko zawodzi. Powierzam się Tobie, o Święta Rito!

Amen.

Modlitwa do Świętej Rity od spraw trudnych i niemożliwych

O Święta Rito! Patronko spraw trudnych i niemożliwych, wypraszam u Ciebie rozwiązanie kłopotów i zła, które oplatały moje życie. Proszę Cię, daj mi siłę, bym mógł uporać się z problemami, bym miał siłę przeciwstawić się temu, co mnie przytłacza.

Uproś u Boga przebaczenie za moje grzechy i ześlij na mnie moc łask, które dadzą mi siłę, by walczyć w sprawach trudnych. Spraw, by niemożliwe, stało się możliwe! Powierzam swoje modlitwy Tobie, patronko!

Amen.

Nowenna do Świętej Rity w sprawach beznadziejnych

O Święta Rito! Wyjrzyj na mnie przez okno nieba. Ukochaj mnie, dziecko Pana. Błagam Cię o wyproszenie łask dla mnie u Boga Najwyższego, bym rozwiązał swoje beznadziejne sprawy. Proszę o zesłanie na mnie i moją rodzinę daru zdrowia i siły. Ufam Twojemu wstawiennictwu.

Opiekuj się biedną mą duszą, daj mi ogrom miłości i wiary, uchroń przed chorobami i pomóż rozwiązać niepokoje.

Amen.

Sprawdź też modlitwę do ducha świętego Jana Pawła 2.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne