Strona głównaPoradyModlitwy do Ojca Pio - prośba o wstawiennictwo

Modlitwy do Ojca Pio – prośba o wstawiennictwo

Święty Ojciec Pio z Pietrelciny urodził się 25 maja 1887 roku i zmarł 23 września 1986 roku. Był włoskim kapucynem, stygmatykiem. Beatyfikowany pośmiertnie przez Jana Pawła II w 1999 roku, kanonizowany 2002 roku, również przez Jana Pawła II. Wspominamy go zawsze 23 września, czyli w dniu jego śmierci, czcząc tym samym jego ogromną postać. Za szczególne miejsce kultu uznawane jest San Giovanni Rotondo. Ojciec Pio nazywał się Francesco Forgione, a gdy wstąpił do klasztoru w 1904 roku, przyjął imię Ojca Pio. Przebywając w klasztorze oddalonym od domu o 15 km, Ojciec Pio intensywnie się modlił, czuwał, mało spał, pokutował za grzechy. Tak wyniszczający tryb życia źle wpłynął na Jego życie. Następnie przyjął święcenia kapłańskie, po czym stał się bardzo zaangażowany, otwarty na ludzkie serca i Pan Jezus obdarował go ogromnym darem przepowiadania i zdolnością przenikania ludzkich serc. Ojciec Pio otrzymał stygmaty Męki Pana Jezusa. Po Jego błagalnej modlitwie stały się niewidzialne. Był to znak prawdziwego zjednoczenia z Jezusem Chrystusem. To była wspaniała więź, dzięki której Ojciec Pio nie raz wyprosił łaskę i cuda dla ludzi. Ojciec Pio ciągle chorował, między innymi na astmę, miewał ataki serca. W swojej celi stoczył walkę z diabłem, która wyniszczyła fizycznie Ojca Pio – został poraniony i opadł z sił. Tę walką uznał jak połączenie dusz z ukrzyżowanym Jezusem. Ojciec Pio wybudował szpital, w którym leczono chorych pro bono. Niedługo po przebyciu ostrego ataku astmy, zmarł o godzinie 2:30, 23 września 1986 roku. Jego dzieła, cuda, modlitwa za wstawiennictwem Ojca Pio do dziś służy wiernym.

Modlitwa za wstawiennictwem Ojca Pio

Panie Boże! Dziękuję Ci za to, że zesłał na ziemię wspaniałego Ojca Pio,

Który swoją wiarą, zjednoczeniem z ukrzyżowanym Jezusem Chrystusem, dał ogromne świadectwo wiary,

Sprawił, że niewierni zaczęli wierzyć.

Chciałbym ukorzenić swą wiarę i za wstawiennictwem Ojca Pio wyprosić o Ciebie tę łaskę.

Bądź tak dobry dla mnie i uczyń mnie podobnym do Ciebie.

Chciałabym prosić Cię o łaskę zdrowia, abym mógł dożyć spokojnej starości i cieszyć się życiem z rodziną.

Spraw, by moje przeżywanie wiary w Zmartwychwstanie było jeszcze głębsze i dało mi podwaliny do bycia lepszym człowiekiem.

Modlitwa do Świętego Ojca Pio o łaski

Święty Ojcze Pio! Proszę Cię o Twoje wstawiennictwo u Najwyższego Jezusa Chrystusa.

Uproś dla mnie i mojej rodziny łaskę zdrowia, zdolności i pokarmu.

Spraw, żeby nigdy niczego mi nie zabrakło, a moja ciężka praca i wiara przyniosły owoce i łaskę.

Święty Ojcze Pio! Swoim świadectwem dałeś mi nadzieję, swoją męką uzyskałeś przebaczenie grzeszników.

Błagam Cię o przebaczenie moich grzechów i win, proszę o głębokie wstawiennictwo u Boga.

Święty Ojcze Pio! Pełen miłosierdzia, ulecz moje rany, zabliźnione pustkę po tym, jakie zło dało mi świat, prowadź mnie swoją ścieżką, bym mógł spotkać Cię w niebie.

Modlitwa do Ojca Pio

Ojcze Pio, uczyń mnie godnym dostąpienia Królestwa Bożego.

Spraw, by moja wiara była szczera i prawdziwa. Uczyń świat lepszym, kapłanów prawdziwych, dających prawdziwe świadectwo swojej wiary, daj im dar przekazania nauk Chrystusowych swoim wiernym.

O słodkie serce Pana Jezusa! Miej litość dla serca mego, udziel mi przebaczenia, wybacz moje winy, za które serdecznie przepraszam. Głęboko żałuję za poczynione grzechy i przepraszam Jezusa Chrystusa, Niepokalane Serce Maryi Panny i Ciebie Ojcze Pio.

O słodkie serce Ojca Pio! Swoją męką dałeś świadectwo wiary, odkupiłeś me winy za grzechy. Pragnę podziękować za ten dar i prosić Cię o łaskę zwycięstwa ze złem w tym świecie pełnym pokus.

Proszę o łaskę zdrowia, bym miał siłę walczyć ze złem tego świata, bym miał siłę walczyć ze złem będącym we mnie. Chcę wyzbyć się go, a z Twoją pomocą, wierzę, że będzie to łatwiejsze!

Boże i Ojcze Pio! Wspomóżcie mą duszę.

 

Pamiętajcie, że ważna jest rozmowa z Panem Bogiem. Powiedz mu, jak bardzo go kochasz, za co go przepraszasz, miej świadomość swojej grzeszności, podziękuj za wszelkie łaski i dobro, jakie na Ciebie zsyła, a dopiero wtedy upraszaj swoje pragnienia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne