Strona głównaPoradyOjciec Dolindo - kim był?

Ojciec Dolindo – kim był?

Życiorys ojca Dolindo przepełnione jest niezwykłą ilością przykrych chwil, smutku czy szczęścia. Ojciec Dolindo zyskał tak naprawdę dorobek duchowy i popularność dopiero po śmierci. Obecnie z pewnością większość z nas zna wszechobecną modlitwę pt. „Jezu, Ty się tym zajmij”. W dalszej części poznamy dokładny życiorys ojca Dolindo z Neapolu, kim był i sprawdzimy, dlaczego jego modlitwa dokonywała cudów.

Ojciec Dolindo z Neapolu – życiorys, kim był?

W takim razie, jaki jest życiorys ojca Dolindo z Neapolu? Dolindo Ruotolo tak dokładnie nazywał się, urodził się on w Neapolu w 1882 roku. Już od najmłodszych lat jego życie było przepełnione nie opisywanym cierpieniem i smutkiem. Pochodził on z bardzo ubogiej rodziny, która często zmagała się z podstawowymi problemami, i w której panował bardzo często głód. Wyczytać można w sieci różne zapisane przez niego wspomnienia z jego życiorysu, w których opisywał dom jako „droga przez mękę”, choć zawsze podkreślał, jak bardzo darzył miłością swoich rodziców.

W jednym z fragmentów życiorysu ojca Dolindo znajduje się również notka o domu, wejście z dość niskim klepiskiem, ściany obite dechami, w środku mnóstwo kurzu, wilgoci i przeciekający dach. W tym domostwie mieszkało 12 osób. Ze względu na to, że rodzice Dolindo nie mieli żadnego wykształcenia i pracy zmuszeni byli do życia w ubóstwie i nędzy.

W przeszłości matka Dolindo – Silvia, urodziła się w rodzinie arystokratycznej, z kolei Ojciec Dolinda – Raffaele pracował w szkole, i pochodził z dość ubogiej rodziny, niestety musiał na wszystko sam zapracować. Miłość tej dwójki była mezaliansem, pomimo tego ostatecznie się pobrali. Ich małżeństwo nie przyczyniło się do odrzucenia matki Dolinda przez swoją arystokratyczną rodzinę, tak naprawdę Raffael sprawiał wrażenie osoby, która zapewni swojej żonie i przyszłej rodzinie byt i bezpieczeństwo. Tym samym z biegiem czasu wszystko zaczęło przybierać inną formę, by w ostateczności doprowadzić do rodzinnej tragedii.

W takim razie kim był ojciec Dolindo z Neapolu? Urodzony 6 października (w piątek) w 1882 roku w Neapolu, Dolindo był piątym z kolei dzieckiem Silvii oraz Raffaela. Miał dziesięcioro rodzeństwa a dokładnie sześciu braci i cztery siostry. Jego imię Dolindo nadał mu ojciec, w języku Neapolitańskim oznacza dosłownie „ból”. W zapiskach z życiorysu ojca Dolindo z Neapolu wyczytać można informacje o tym, że ojciec Raffael nigdy nie okazywał chłopcu miłości, tym samym wobec Dolinda stawał się najbardziej okrutny i bezlitosny, dlatego Dolindo darzył większą miłością Silvie. Po jakimś czasie Dolindo został włoskim księdzem oraz tercjarzem franciszkańskim, tym samym otrzymał miano sługi Bożego od kościoła katolickiego.

Ojciec Dolindo – cuda, cytaty

Ojciec Dolindo to osoba, która doświadczyła cuda mistyczne. Często w sieci można znaleźć informacje o tym, że ojciec Dolindo w okresie, kiedy był w odosobnieniu, poddawał się głębokiej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie rozmawiał z Duchem Świętym, a nawet dochodziło do tego, że objawiała mu się Maryja oraz Aniołowie. Według wielu źródeł ojciec Dolindo słyszał głosy Ducha Świętego.

Często w środowisku religijnym padają cytaty z pism ojca Dolindo, które mają ukryte przesłania. Najpopularniejszym cytatem ojca Dolinda, są te słowa, które wyrażają modlitwę jako istotny czynnik w zwalczaniu zasadzek nieprzyjaciela, brzmią one następująco.

„Nie należy się przejmować tym, co można zrobić i napisać. Tym samym lepiej jest się pomodlić w ciszy, bowiem modlitwa pomaga w walce z nieprzyjacielem, dostarcza nowej siły, pochodzącej prosto z nieba. W trakcie modlitwy zyskujesz łaskę, a aniołowie kierują się w Twoją stronę. Modlitwa jest czynem, jest jak strzała pochodząca z nieba, uderza w cel, jakim jest zło. Modlitwa wspina się konsekwentnie na wyżyny niebios, by z góry zesłać bomby, które niszczą plany szatana”.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne