Strona głównaCelebryciMandaryna - wiek, ślub, choroba, kompromitacja, dzieci, partner, wzrost, włosy, fryzury, gdzie...

Mandaryna – wiek, ślub, choroba, kompromitacja, dzieci, partner, wzrost, włosy, fryzury, gdzie mieszka

„ZNACIE EV’RY NIGHT?! ZNACIE?!” – nie martw się, my też słyszymy w głowie głos Mandaryny. Ikona lat. 00 coraz częściej wraca do łask, za sprawą ponownej mody na polską muzykę lat dwutysięcznych. Przedstawiciele młodszych generacji zapętlają na Spotify jej „Ev’ry Night” w trakcie domówek. Z pewnością nie przeszkadza im jej kompromitacja z występu w Sopocie ani zażenowanie, jakie wywołuje jej były, czerwonowłosy mąż. Dziś przypominamy tę kultową postać. Przypomnimy, ile ma lat i gdzie mieszka, jak wyglądał jej ślub oraz inne związki. Zostań z nami! 

Mandaryna – wiek, wzrost, waga, ile ma lat? 

Mandaryna, w rzeczywistości Marta Katarzyna Wiśniewska, z domu Mandrykiewicz, urodziła się 12 marca 1978 roku. Ikona lat 00. jest w wieku 44 lat. Urodziła się w Łodzi, gdzie mieszkała z rodzicami i siostrą. Jej wzrost wynosi około 164 centymetrów, jej waga nie jest nam znana. 

Już w wieku 6 lat Marta pasjonowała się tańcem. Występowała u boku Majki Jeżowskiej, a także na deskach Teatru Powszechnego i Wielkiego w Łodzi. Jako osiemnastolatka zdobyła Mistrzostwo Polski w tańcu hip-hop. Spore osiągnięcia jak na to, ile miała lat!

O ślubie i jej udziale w zespole „Ich Troje” opowiemy trochę później. Jeśli jakimś cudem nie słyszałeś o kompromitacji podczas występu w Sopocie, musimy dać mu laur pierwszeństwa. Jak to było? 

Po wydaniu drugiej płyty Marta zgłosiła swój utwór „Ev’ry Night” do konkursu Sopot Festival 2005. Do tej pory wspomagała się playbackiem na koncertach. A tutaj klops. Jedną z niepisanych zasad tego festiwalu jest śpiewanie na żywo. 

Już kilka miesięcy wcześniej plotkowano o jej wątpliwych umiejętnościach wokalnych. I cóż, wyszło szydło z worka. Marta spektakularnie fałszowała, co dla wielu do dziś jest synonimem kompromitacji. Na szczęście Mandaryna po latach ma do tego dystans i potrafi się z tego śmiać. Millenialsi również.

Zobacz: Paulina Rabczewska – kim jest siostra Dody?

Mandaryna – gdzie mieszka? Co robi obecnie? 

Mandaryna nie ukrywa tego, gdzie mieszka. Na zdjęciach z Instagrama widnieją w tle piękne wnętrza jej domu. Do tego estetyczny ogród i taras, gdzie spędza czas ze swoimi dziećmi. Miastem, gdzie mieszka obecnie, jest Warszawa.

Na początku roku celebrytka zapowiedziała powrót do muzyki. Wiosną wydała singiel „(po)między”, który został ciepło odebrany przez fanów i dał piosenkarce ponowny wzrost zainteresowania ze strony odbiorców. 

Poza tym Mandaryna realizuje się jako instruktorka tańca we własnej szkole Mandaryna Dance Studio. Warto przypomnieć, że założyła je już w 2007 roku i obejmuje cztery szkoły: dwie w Warszawie, we Wrocławiu i w Legionowie. 

Jeśli interesuje cię jej obecne życie, polecamy wejść na Instagrama @marta.mandaryna, gdzie kobieta dzieli się nowinkami z życia prywatnego i zawodowego.

Mandaryna – ślub, obecny partner

Pierwszym partnerem Marty był Michał Wiśniewski, dzięki któremu zyskała wzrost popularności. Para poznała się w 2000 roku, kiedy Mandaryna nawiązała współpracę z zespołem „Ich Troje”. Była jedną z tancerek grupy oraz ich choreografką. 

Zobacz: Etiennette Anna Wiśniewska – wiek, wzrost, rodzeństwo, kto to, córka Wiśniewskiego i coming out

Już w 2002 roku para wzięła ślub i to nie byle jaki! Sakramentalne „tak” padło w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Ślub odbył się w kaplicy w Kirunie, szwedzkiej miejscowości, znajdującej się bliżej bieguna północnego. Mandaryna miała na sobie suknię ślubną, którą zdobiło 30 tysięcy brylantów. Za to czerwonowłosy piosenkarz był ubrany w srebrny garnitur. 

Późniejsze losy narzeczonych oglądaliśmy w reality show „Jestem jaki jestem” skoncentrowanym na ich codziennym życiu. Para doczekała się również dwójki dzieci. Niestety, nic co piękne, nie trwa wiecznie, dlatego w 2006 roku doszło do ich rozwodu. Od tej pory Michał Wiśniewski brał ślub co najmniej trzykrotnie (sami gubimy się w tym, ile ich było), a Marta postanowiła, że z żadnym partnerem nie stanie więcej na ślubnym kobiercu.

Obecny partner?

Z tego, co wiemy, Mandaryna spotykała się w latach 2017-2020 z przystojnym radcą prawnym z Lublina, Pawłem Wójcikiem. Podobno poznali się na korytarzu w sądzie, gdzie każde z nich czekało na swoją rozprawę. Z rozmowy zrodziła się znajomość, potem przyjaźń, a stamtąd powędrowali w związek. Niestety i ten nie przetrwał do obecnego momentu.

Niedawno Marta wstawiła na Instagrama zdjęcia z tajemniczym brodaczem. Po ich bliskości możemy się domyślać, że łączy ich pewna zażyłość. Nie wiemy, czy to jej obecny partner, czy tylko serdeczny przyjaciel. Mandaryna nie ukrywa swoich sympatii, więc prędzej czy później dowiemy się, kim jest jej obecny partner i czy go ma.

Zobacz: Aleksandr “Sasha” Muzheiko z Love Island – kto to, dziewczyna, wiek, pochodzenie

Mandaryna i Wojciech Bąkiewicz 

Jednym z dłuższych, publicznych związków Marty był ten z fotografem, Wojciechem Bąkiewiczem. Para była ze sobą ponad pięć lat. Mandaryna i Wojciech Bąkiewicz poznali się w 2009 roku na planie sesji fotograficznej dla magazynu CKM. Często mogliśmy obserwować ją z partnerem na ściankach, Mandaryna i Wojciech Bąkiewicz nie stronili od blasku fleszy. I choć Marta nie chciała już więcej brać ślubu, była gotowa na posiadanie dzieci. Niestety, jej choroba uniemożliwiła to marzenie. Ciąża byłaby zbyt ryzykowna. Nie poznaliśmy powodu ich rozstania. Mimo to wiemy, że obecnie Mandaryna i Wojciech Bąkiewicz utrzymują ciepłe relacje.

Mandaryna – dzieci 

Owocem burzliwego związku z Michałem Wiśniewskim jest dwójka dzieci. Zastanawiasz się, ile mają lat? Fabienne Marta Wiśniewska, najstarsza córka, urodziła się 21 sierpnia 2003 roku, więc jest w wieku 19 lat. Kilka miesięcy temu szykowała się na bal maturalny, co uwieczniła wzruszona Marta. Tworzenie fryzury, makijaż, nauka chodzenia na szpilkach, a to wszystko w towarzystwie rodziny. Nawet czerwonowłosy tata pojawił się w trakcie przygotowań do balu. 

Syn Wiśniewskich, Xavier Michał, urodził się 24 czerwca 2002 roku, jest w wieku 20 lat. Chłopak ma talent do tańca, co mieliśmy okazję oglądać w trakcie lockdownu, kiedy Mandaryna nagrała go na Instagramie. Poza tym Xavier wrzuca swoje rapowe kawałki na YouTube. 

Dzieci Michała i Marty mogą pochwalić się rodzicami, którzy kibicują im w dążeniu do spełnienia marzeń. Wiśniewski nagrał z synem cover „Out of the dark” zespołu Falco. Fabienne wspominała wiele razy, że ojciec towarzyszył jej podczas ważnych uroczystości. Marta również dba o to, aby jej dzieci były szczęśliwe i mogły się rozwijać. 

Mandaryna – choroba

Może nie wiedziałeś, ale kiedy Marta była w ciąży z Fabienne, dowiedziała się, że choruje na cukrzycę typu 1. W wywiadach przyznała, że choroba determinuje jej codzienność. Cukrzyca jest podstępna i wymaga ciągłej czujności. Mandaryna ma przy sobie wierny zespół, który reaguje, kiedy tylko Marta zaczyna słabnąć. Poinformowała wszystkich o swojej chorobie. Często wypowiada się na jej temat, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, jakie znajduje sposoby na walkę z nią. Życzymy jej dużo zdrowia!

Mandaryna, kiedyś symbol kiczu i tlenionej fryzury, z łatką skompromitowanej piosenkarki, dziś jest kobietą z klasą, stonowanym stylem i równie stonowanym blondem na włosach. Dojrzała w dobrym stylu i ma dla nas jeszcze wiele niespodzianek. Jaki macie do niej stosunek? Sympatia, niechęć, a może sentyment? Dajcie znać w komentarzu!

Sprawdź jeszcze

Popularne