Strona głównaRozrywkaKiedy zbiera się cukierki na Halloween?

Kiedy zbiera się cukierki na Halloween?

Jesień to nie tylko okropna pogoda i niechęć do wstawania z łóżka. To również piękne, kolorowe drzewa, przyjemne wieczory pod kocem z herbatą, pumpkin spice latte i Halloween. Czym jest Halloween, zapewne wiesz, jednak mimo wszystko jest to całkiem nowe ,,święto” w Polsce – jeszcze kilkanaście lat temu obchodzenie tego dnia, było uznawane za pogański zwyczaj. Globalizacja robi swoje – dzisiaj już prawie nikt tak o tym nie myśli, ostatni dzień października jest zabawą, w której uczestniczy coraz więcej ludzi. Jeśli chcesz się do niej w pełni przygotować i zaopatrzyć się w zapas słodkości, to z tego artykułu dowiesz się, kiedy chodzi się po cukierki na Halloween!

Zobacz: Gdzie kupić strój na Halloween? Pepco, OLX, H&M, Smyk?

Kiedy dzieci zbierają cukierki, o której godzinie?

Główne założenia Halloween znamy – trzeba się przebrać i udekorować mieszkanie. Jedyną problematyczną kwestią – poza wymyśleniem kostiumu – jest dokładny czas, w którym powinno się zbierać słodycze. Kiedy zbiera się cukierki na Halloween? 31 października, wieczorem. Nie ma dokładnej godziny, w której powinno się zacząć to robić. Większość osób po prostu czeka, aż się ściemni, a pod koniec października słońce zachodzi dosyć wcześnie – przed 17. Rodzice z młodszymi dziećmi zaczynają przeważnie około 16-17. Dzieci w wieku gimnazjalnym chcą wyjść później – między 18 a 19.

Na forach internetowych jest mnóstwo wątków w stylu: Kiedy dzieci zbierają cukierki na Halloween? Kiedy chodzi się po cukierki na Halloween? Już wiesz, że zawsze odbywa się to 31 października. Osoby zadające te pytania często myślą, że 1 listopada. Jednak w ten dzień, większość Polaków obchodzi Wszystkich Świętych, dlatego zbieranie słodyczy i halloweenowe imprezy mają miejsce dzień wcześniej.

Zobacz: Gotowe wierszyki dla dzieci

Kiedy zbiera się cukierki na Halloween? Czy trzeba?

Kiedy zbiera się cukierki na Halloween i czy trzeba to robić? Jasne, że nie trzeba! Czasem ludzie obchodzą ten dzień w gronie znajomych, bez chodzenia po słodycze. Halloween przyszło do nas z Ameryki i tam zbieranie cukierków jest dużo powszechniejsze. W Polsce zawsze jest szansa, że trafimy na kogoś, kto na nas nakrzyczy, dlatego jeśli planujesz zbierać łakocie ze swoją pociechą, to lepiej pukaj do znajomych drzwi. Niejedno dziecko miało przez taką akcję zepsuty wieczór – nikt nie chce słuchać wyzwisk. Takie sytuacje przeważnie mają miejsce, kiedy trafimy na osobę starszą, która nie poszła z duchem czasu. Oczywiście jest to duże uogólnienie, ale mimo wszystko lepiej mieć pewność, że zapukamy do domów, których mieszkańcy chcą obchodzić to święto i nie mają nic przeciwko naszej zabawie. 

Już wiesz, kiedy dzieci zbierają cukierni na Halloween – 31 października, o dowolnej godzinie. Zawsze jednak lepiej zacząć wcześniej, niż później – nie każdy życzy sobie dzwonka do drzwi o 21 czy 22. Jak tylko się ściemni, możesz ruszać w słodką, osiedlową podróż. To, kiedy chodzi się po cukierki na Halloween, zawsze było problematyczne – jest to związane z dniem Wszystkich Świętych, który jest wolny od pracy. Słodycze zbieramy jednak dzień wcześniej. Daj znać w komentarzu,

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne